×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Termiņuzturēšanās atļauju atvieglošanai Saeimā ļoti spēcīgi lobisti (32)

Foto - LETAFoto - LETA
Uzziņa

Lobēšana (no angļu lobby – kuluāri) ir apzināta un sistemātiska komunikācija ar valsts un pašvaldību institūcijām nolūkā ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu. Šo pakalpojumu var veikt fiziskas personas, uzņēmumi, nozaru asociācijas un citas organizācijas. Dažās valstīs, piemēram, ASV, lobists ir atsevišķa profesija. Pastāv arī specializēti lobēšanas uzņēmumi, kas pārstāvniecību politiskajā procesā sniedz par samaksu (līdzīgi kā juristu biroji nodrošina pārstāvniecību tiesā).

Pati par sevi lobēšana ir pozitīva, jo sniedz amatpersonām pilnīgāku informāciju par lemjamo jautājumu, iespējamajiem risinājumiem un ļauj prognozēt, kā tos uztvers sabiedrība. Savukārt sabiedrības pārstāvjiem šis mehānisms ļauj panākt sev labvēlīgu lēmumu. Taču "sarkanā līnija" var tikt pārkāpta, ja lobijs veic slepenas sarunas, maldina amatpersonas, mēģina tās uzpirkt vai citādi ietekmēt. Tādēļ dažādās valstīs ieviesti regulējumi ar mērķi novilkt robežu starp lobēšanu un korupciju un padarīt lobēšanu ētiskāku, atklātāku un pieejamāku.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien lems par Imigrācijas likuma grozījumu likumprojekta sadalīšanu divās daļās. To grozījumu daļu, kurā atrodams iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (“Vienotība”) priekšlikums piešķirt valdībai tiesības uz noteiktu laiku ierobežot termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšanu konkrētu valstu pilsoņiem, plānots virzīt pieņemšanai parlamentā steidzamības kārtībā. Savukārt deputātu priekšlikumi TUA izsniegšanas atvieglošanai tiks nodoti izvērtēšanai īpašā darba grupā.

Šāda taktika izvēlēta, jo Saeima pagājušā gada nogalē Imigrācijas likumu atvēra grozījumiem ar mērķi iestrādāt tajā normas, kas ļautu valdībai ierobežot termiņuzturēšanās atļauju (TUA) saņemšanu. Taču deputāti, kurus biksta dažādi lobētāji, iesnieguši vairākus desmitus pilnīgi pretēja rakstura grozījumu – tādus, kas TUA izsniegšanu atvieglotu. Par spīti tam, ka Drošības policijas pārstāvji komisijas sēdēs regulāri brīdina – drošībniekiem trūkst resursu, lai pilnvērtīgi izvērtētu TUA pretendentus.

Viens no grozījumu autoriem ir deputāts Jānis Vucāns (ZZS). Viņš piedāvā krietni samazināt nekustamo īpašumu slieksni TUA saņemšanai.

J. Vucāna priekšlikums – Rīgā līdz 180 000 eiro, vidēji attālos novados 90 000 un tālākajos novados – 50 000 eiro. Viņš neslēpa, ka priekšlikumus sagatavojis pēc sarunām ar Lielo pilsētu asociācijas pārstāvjiem, bet sarunas biedru vārdus nevēlējās minēt. “Man jautāja, vai mana pārliecība neliedz šādus priekšlikumus iesniegt, un es atbildēju, ka nē – esmu taču ieinteresēts, lai mums būtu ekonomiska attīstība,” atstāstīja deputāts Vucāns, kurš nemaz nestrādā atbildīgajā komisijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Vai jums ir nepieciešams apmaksāt jūsu rēķinus aizdevumu? Jums ir nepieciešams
  personiskajiem vai lietišķajiem aizdevumu? Ir nepieciešams kredīts, dažādām
  citiem nolūkiem? Ja atbilde ir “Jā”, lūdzu, sazinieties ar mums šodien
  (AustineDan413@gmail.com) aizdevumu.
  Mēs piedāvājam $5,000.000.00 lielākais aizdevums. Mēs piedāvājam
  @ 3 % fiksēto procentu likmi aizdevuma ilgumu
  1-20 gadi. Mēs dodam divu mēnešu labvēlības periodu pirms
  sākas ikmēneša maksājumu. Tātad, ja jūs interesē,
  Lūdzu, aizpildiet zemāk esošo formu un atgriezties pie mums kā
  iespējami īsā laikā pārstrādei.
  Pilns nosaukums:…
  Dzimums:…
  Age: …………………
  Adrese:…
  city: …………………..
  valsts:…
  Aizdevuma summa:…
  Aizdevuma termiņš:…
  Tālruņa numurs:…
  Nodarbošanās:…
  ikmēneša ienākumi:…
  Aizdevuma mērķis:…
  Pieteikušās, lai saņemtu aizdevumu, pirms ………….

 2. Visus lobētāju vārdus derētu publicēt, lai cilvēki zinātu ar ko ir darīšana. Vēlētāji Saeimas deputātus zina, bet ko tie lobētāji saeimā dara nezina neviens. Vēlētāji nezina neko par šīm personām. Kas viņus tur ir ievēlējis? Tautai ir jāzina savi varoņi un kalpi jeb vai kādas partijas pakalpiņi…!!!

 3. Vajadzētu nosaukt visu, šo kangaru ,vārdus,ja pietiks avīzē vietas!

 4. Labākais raksts ko esmu šomēnes lasījis. Paldies!

 5. Vectirans jau vecais cekists no tadiem jau nau ko labu gaidit .

 6. Pajautājiens:Vai valsts Drošības Policijai nebūtu jāsāk analizēt katra Termiņuturēšanās Atļauju iztirgotāju,lobētādeputāta,viņu līdzzinātāju pret Latviju vērsto darbību līdzīgi nacionālbōļševiku Lielkrievu šovinistu izdarībām un pieaicināt izskaidrot savu rīcību?

  • Pat tik daudz neesi apjēdzis, ka tirgo īpašumus, nevis atļaujas! Uzraksti to sev uz pieres, ja savādāk nevari atcerēties!Turklāt, nevajag nokluēt, ka ir ļoti daudzi, kuri atsakās no tām TUA un ir daudz arī tādu, kuri pārdod iegadātos īpašumus. Tas tāpēc, ka citas ES valstis viņiem bez aizķeršanās dod vīzas uz vairākiem gadiem. Latvijā toties, lai sanemtu TUA, pat 1 mēnesi vecu bērnu divreiz jāved ar 10 dienu starpību. Pie šādām procedūrām nevienu investoru ar maziem bērniem tas TUA neinteresē vispār. Ģimenei ar 2 bērniem ikgadējā ,,pagarināšana” izmaksā ap 1500 eur. Ja tam pieskaita biļetes, viesnīcas, sanāk kādi 2 600 eur. Kas te izdevīgs, ja ES valstu gada vīza viņiem izmaksā ap 200 eur nekur neizbraucot ?

 7. Jaunievēlētā saeima vēl nav nostrādājusi pirmo gadu,bet skaidri atklājas ievēlēto partiju intereses.Jau pašā sākumā bija skaidrs,ka atklāti,vai apslepti izdevīgos momentos,vtenoti,neskatoties uz koalīcijas līgumu,sastrādāsies ZZS,Saskaņa un Sudrabas partija.Tās arī ievēlēs atkārtoti A.Bērziņu.Tā arī būs nākošā radošā kompānija,kas caur Latvijas izpārdošanu,bruģēs ceļu Krievijai uz Latviju.Nožēlojami!Nav mums patriotiski noskaņoti valstsvīri,ne pašvaldību vadītāji!!!

 8. Lasiet un iegaumējiet Atbildēt

  ss 17. februāris, 2015 14:39 Atbildēt

  vajag publicēt viņu vārdus, kas lobē …
  —————————————————
  šinī komentārā jau ir nosaukti galvenie un redzamie alkači :
  Par mankurtiem 17. februāris, 2015 00:38 Atbildēt

  Tikai viņus vadošās un tos “stimulējošās” kremļa pilnvarotās personas nav vēl nosauktas!

 9. Krievija ir mums un visai pasaulei sevi pierādījusi kā agresrorvalsti, kas apdraud militāri kaimiņvalstis un mieru visā pasaulē. Un lobēt naidīgas agresorvalsts pilsoņu iefiltrēšanos Latvijā caur TUA ir nevis tikai zemiska un merkantila rīcība, bet gan izteikti nodevīgs un nepārprotami ārvalstu specdienestu organizēts akts to gatavotajai x stundai, kas ir drošības iestāžu rūpīgi izmeklējams un sodāms fakts.

 10. NĪ spekulanti uzdarbojas?Jā,tur ir lielas naudiņas,ar ko papildināt simtgalvainā pūķa caurās kabatiņas….

 11. Atkal ZZS? Ukrainā zaļie cilvēciņi,Latvijā “zaļie zemnieki”?

 12. vajag publicēt viņu vārdus, kas lobē …

  • sure! kopā ae tiem, kuru balsoja par ZOOpreziden†a ievēlēšanu pa slepeno un tiem, kas balsoja-par-tautas-tiesibu-ierobezosanu jāņem par pamatu par†iju un Par†eigenoSSu, par kuriem nedrīkst atdot balsi nekādos apstākļos, saraksta veidošanai.

 13. Es gan to visu nosauktu par kolobricionismu

 14. Kas nekait vucānu saimniekiem. Kara gadījumā viņu bērni vienā mirklī tiek nosūtīti uz ārzemēm, naudas pietiek pašiem arīdzīvot cepuri kuldamiem. NĪ sapirkti, pateicoties krievu naudai cenas var turēt debesīs un attīstīt pļavas ar tukšām būdām uz nebēdu.Tuvredzīgās TUA politikas sekas atkal uz saviem kamiešiem iznesīs tas pats panaivais vēlētājs – prastais. Un pofigs Lembim te uz visiem, skraidīs zobus atņirdzis savos papagaiļa krāsu žaketītēs.

 15. Vucāns – Lemberga cilvēks, par to nav brīnums.
  Taču pagaist mūsu cerības uz jauniem cilvēkiem. Izrādās, ka valaiņi, olšteini u.c.ir daudz sliktāki kā vecie “stagnāti”, puiši bez morāles un ētikas.Tikai kāri uz naudu. Nožēlojami.

  • Agrāk pavidēja informācija ka stipendiju līmeni tiek gatavoti jaunieši komanda veco kadru politikas turpinašanai.Acimredzot šie stipendiāti darbojas.Darba devēju organizāciju darbība darbspējīgo cilvēku emigrēšanā ir zinama,tikai valsts drošības uzraugu reakcija uz to nekāda un legālā okupācija turpinas un tās lobētāji baltās apkaklītēs un it kā latvisku identitāti ar varas iestāžu atbalstu darbojas uz pilnu klapi.

  • Valainis-Jēkabpils kauna traips.

 16. NEDOMAA UZCELT RAZHOTNES Atbildēt

  TUA BAGAATNIEKIEM AR NETIIRIEM DARIIJUMIEM,2016.g.IMIGRAACIJAS POLITIKA ATLAUS IEBRAUKS VISVISAADIE APSHAUBAAMIE IMIGRANTI LATVIJAA.PROTAMS PIRMAA PIETURA NEKONTROLEES LATVIESHU VALODU UN PASES DATI.VAI PAGAATNEE BIJA CIETUMS…..KAA VIENMEER PIEKAAPT VEELREIZ PIEKAAPT.

 17. Pat mūsu DP ir atzinusi, ka uzturēšanās atļauju tirgošana apdraud valsts drošību, tad kā te vēl var spriest un debatēt? Ministru prezidentei būtu jāprasa DP, SAB, KNAB vai visiem kopā izmeklēt šo lobētāju motīvus.

 18. Jā, kad un kas lobēs latviešu tautas nacionālās intereses un vajadzības?
  Ir tāds teiciens: “Kas maksā, tas pasūta mūziku.” Mūsu valstī tā nav . Mūsu valstī “mūziku pasūta” dažādi lobētāji, bet par visu nākas samaksāt latviešu tautai.
  Tas tāpēc, ka latviešiem nav savas valsts. Tā valsts, kas te ir, ir mums sveša valsts. Savā valstī mums savām vajadzībām un interesēm nekādu lobiju un lobēšanu nevajadzētu.

 19. Vidējam latvietim pie sava mitekļa netikt, jo atkal pieaugs vidējā segmenta īpašumu cena. Visādi izbirušie deputātiņi lakstojas ap Saeimu, lai pelnītu piķi. Labāk būtu kādu ražotni lobējuši, nevis vilkuši Latvijā visādus utainos. Plebeji un naudas vergi.

 20. Ceru, ka deputātiem pietiks prāta nesastrādāt muļķības un netirgot savu sirdsapziņu visādiem salašņām!

 21. Pietiks te dziedāt slavas dziesmas lobēšanai, kas nav nekas cits, kā noteiktu ekonomisko un finansu grupu interešu bīdīšana lēmumu pieņemšanai valsts līmenī. Lobēšana sadala valsti interešu grupās un nereti kaitē valsts interesēm. Jo interešu grupas bieži vien pretstata savas intereses visas sabiedrības un valsts interesēm. Piemēram, valsts drošības intereses prasa ierobežot uzturēšanās atļauju izsniegšanu, bet konkrētā interešu grupa cenšas panākt pilnīgi pretējo – pazemināt iemaksu slieksni, tā apdraudot kopējo valsts drošību. Lobēšanu var atbalstīt tikai tādā gadījumā, ja konkrētās interešu grupas priekšlikumi sakrīt ar visas sabiedrības un valsts interesēm. Visi pārējie gadījumi uzskatāmi kā koruptīvas darbības un satur diskriminācijas pazīmes attiecībā pret citām interešu grupām.

 22. Varbūt, lai celtu Latvijas ekonomiku, atļaut “maksājumus politiķiem”? Brīnums, ka šajā, “nevienam nevajadzīgajā zemē”, ir sakusies tik aktīva rosība par TUA! Bet patiesība ir tāda, ka Krievijā šodien nav patstāvīga, neatkarīga no valsts biznesa. Tāpēc visi atļaujas tīkotāji pēc būtības ir FSB, GRU un SVR aģenti vai informātori. Tā pat nav maigā, bet “roku izgriešanas” vara. Tāpēc arī novērojama tāda aktivitāte. Tie arī prot runāt visādās valodās: pieklājīga apspriešana, uzpirkšana, šantāža, draudēšana utt., un iedarbināt visus valsts mehanismus.

  • Acimredzot tas lēmums būtiski apgrūtinājis un sadardzinājis tiem darbību. Tieši tāpēc to likumu nevajadzētu mainīt, kāmer nav atrisināts konflikts Ukrainā.

 23. Kāpēc pretvalstiski naudas kalpi jāsauc kaut kādos svešvārdos? Mūsu dižā DP tak atzina, ka TUA kaitē Valsts drošībai. Punkts. Tātad, pa Saeimu atklāti vazājās un 100 gudrās galvas no pienākumiem atrauj ar viltu iekļuvuši kaitēkļi. Kā tur tas kabanovs teica…?

 24. Pirmkārt, ļoti aktīvi darbojas valdības sociālais partneris – Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK). Kā otrie jāmin pašvaldības, kas mēģina deputātus sasniegt gan oficiālā līmenī (ar Lielo pilsētu asociācijas starpniecību), gan neformāli (pašvaldību vadītāji uzrunā savus partijas biedrus Saeimā). Neiztrūkstoši klāt ir banku lobijs – Latvijas komercbanku asociācija (LKA). Fonda vadītājs bijušais Saeimas deputāts Viktors Valainis, bet fonda valdē darbojas nekustamo īpašumu nozares “smagsvari” – Edgars Šīns (“Latio”), Vestards Rozenbergs (“Baltic Sotheby’s Realty”) un Līga Uzkalne (“Vestabalt”). Viens no grozījumu autoriem ir deputāts Jānis Vucāns (ZZS), kas piedāvā krietni samazināt nekustamo īpašumu slieksni krievijas pilsoņiem TUA saņemšanai.Dažādās publiskās diskusijās uzturēšanās atļaujas atvieglošanu centīgi aizstāv arī šīs nodevīgās idejas tēvs Ainars Šlesers, kas visi kopā ņemti var droši tikt tautā uzskatīti par valsts un nācijas intrešu nodevējiem savo primitīvo merkantīlo intrešu dēļ.
  uzskatīti par

 25. Pietiks spekulēt ar nekustamajiem īpašumiem, kamēr būs šī sistēma, nekustamo īpašumu cenas būs nereāli augstas. Ir jāveido sistēma, lai būtu jauni uzņēmumi. Bankām jānosaka, ka kredīti biznesam un patēriņam būtu obligātā proporcijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+