Ekonomika
Bizness

Strīds par vietu “Dominā”: “Rimi” uzskata, ka KP darbojusies “Maxima” interesēs 16

Domina. Publicitātes foto

Konkurences padomes (KP) lēmums aizliegt “Rimi” un atļaut “Maxima” veikala atvēršanu tirdzniecības centrā “Domina Shopping” ir tik absurds, ka raisa bažas par neiedziļināšanos vai neizprotamu ieinteresētību tirgus pārdalē. Tas ir negodīgs veids, kā tiek kavēta “Rimi” attīstība un stiprinātas “Maxima” tirgus pozīcijas, LA.lv skaidroja “Rimi” pārstāve Inga Bite.

Bite norādīja, ka KP pieņemtais lēmums ir negodīgs un konkurenci kropļojošs:” KP ir ignorējusi, ka “Maxima” un “Rimi” pozīcijas tirgū Rīgā ir līdzvērtīgas, un ar savu lēmumu “Maximai” devusi nepamatotas priekšrocības.”

Vienlaikus viņa vērš uzmanību, ka KP darbojusies tieši “Maxima” interesēs. To apliecinot fakts, ka KP jau gada sākumā savā lēmumā, kurā liedza “Rimi” slēgt nomas līgumu, norādīja, ka bez “Rimi” tikai “Maxima” koncepts spētu nodrošināt tirdzniecības centra “Domina” pieprasījumu.

“Lai atbalstītu “Maxima”, KP mākslīgi palielinājusi “Rimi” tirgus daļas,” uzsvēra Bite.

Tāpat “Rimi” uzskata, ka KP nav ņēmusi vērā būtisku argumentu par citu veikalu skaitu teritorijā ap tirdzniecības centru “Domina”, kas atzīstami par “Rimi” un “Maxima” konkurentiem, kas arī veicinājis “Rimi” tirgus daļu mākslīgu pieaugumu.

LA.lv jau vēstīja, ka KP ir atļāvusi “Dominā” atvērt “Maxima” veikalu. Savukārt “Rimi” KP iepriekš to liedza.

Saistītie raksti
LA.lv