×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Studenti – lauksaimnieku aizstāvībai


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Šonedēļ Zemkopības ministrijā apbalvoja augstskolu studentu konkursa “Latvija runā, Eiropa dzird!” uzvarētājus.


 

Iespējams, vēl šajā gadā īstenos konkursa uzvarētājas Karīnas Oborūnes vienu no 17 piedāvātajām idejām – aicinājumu Latvijas cilvēkiem iztikt vienu nedēļu bez citu ES valstu pārtikas produktu pirkšanas. Tas nozīmē, ka konkurss palīdzējis atrast jaunu pieeju, kā sekmēt Latvijas lauksaimniekiem labvēlīgu lēmumu godīgu tiešmaksājumu nodrošināšanā lauksaimniecībā nākamajā ES plānošanas periodā.

No 25. septembra līdz 25. oktobrim iespēju pieteikties Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes, Eiropas Ekonomikas un Sociālo lietu komitejas locekļa Armanda Krauzes un zemkopības ministres Laimdotas Straujumas rīkotajam konkursam “Latvija runā, Eiropa dzird!” izmantoja 22 augstskolu studenti.

Bija gan pārdroši ieteikumi, kas pirmajā brīdī izraisīja smaidu. Piemēram, Lauksaimniecības universitātes (LLU) 1. kursa maģistranta ieteikums Eiropas Parlamenta deputātiem audzēt bārdu un neskūt to parlamenta sēžu laikā (diplomātijā bārda un ūsas raksturo neuzticēšanos), gan arī ļoti racionāli piedāvājumi. Latvijas Universitātes Sociālo zinību fakultātes 2. kursa studentes Elīzas Tropas viens no daudzajiem ieteikumiem bija dot iespēju studentiem uzņemt dokumentālu filmu par lauksaimniecības nozari, kā arī plaši izmantot studentus tulku pienākumu veikšanā.

Savukārt LLU Ekonomikas fakultātes 2. kursa maģistranti Raimonds Kupcis un Jānis Mazurs aicināja runāt par ES pamatvērtībām un vienlaikus plaši izmantot statistikas informāciju, kas parāda Latvijas neapskaužamo situāciju.

Augstskolas “Turība” studenta Kristapa Budrevica “trumpis” bija starptautiska atbalsta iegūšana Latvijas mērķiem ar interneta portāla izveidi vairākās valodās. Turklāt virtuālajā vidē, sociālajos tīklos naudas izdevumi atpazīstamības celšanai ir salīdzinoši mazi.

“Lai uzvarētu, vajadzēja piedāvāt jaunas, radošas idejas un prezentācijā parādīt, kā tās izskatās dzīvē. Šajā ziņā man liels palīgs bija māsa Mārīte, kas apgūst programmēšanu. Ļoti ceru, ka mūsu ieteikums nepaliks uz papīra,” teic konkursa uzvarētāja Karīna Oborūne, kas dažādas zinības par ES un politiku apguvusi Šveicē, Francijā un ASV. Arī Karīnas doktora disertācijas tēma ir par ES programmas “Erasmus” svarīgumu ES dalībvalstu integrēšanā. Uzvarētāja arī atzina, ka, gatavojoties konkursam, izmantojusi savu pieredzi, kas gūta radu lauku saimniecībās.

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma uzsvēra – viņas izvēli uzvarētāja noteikšanā iespaidoja tas, cik izmantojams ir studenta ieteikums sarunās ar citu valstu ministriem, Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Komisijas pārstāvjiem. “Karīnas Oborūnes ideja par nedēļu bez citu valstu pārtikas produktiem ir svaiga. Nav dzirdēts, ka agrāk tā būtu izmantota kādā citā ES valstī. Savukārt Kristapa Budrevica ieteikums par vienota lauksaimnieku portāla izveidi mūsu lauksaimnieku organizācijām būtu nopietni jāapsver. Šajā portālā varētu stāstīt ne tikai par Latvijas lauksaimniecību, bet arī reklamēt un piedāvāt Latvijas pārtikas produktus,” tā L. Straujuma.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+