×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Sudraba runā par “aizkaru mazgāšanu” (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ingunas Sudrabas veidotā tautas kustība “No sirds Latvijai” partiju dibinās 5. maijā; biedri tiek aicināti ziedot naudu un piedalīties ar savām idejām kādā no 13 darba grupām, – tas izskanēja sestdien Kongresu namā, kur notika organizācijas pirmā sapulce. Līdz šim kustībā iesaistījušies jau 450 cilvēki.

I. Sudrabas komandā centrālās personas ir bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, liela poligrāfijas uzņēmuma komercdirektore Diāna Novicka un uzņēmējs Viesturs Tamužs. Palīdz arī Sergejs Ancupovs, kurš savulaik bijis Ministru prezidenta Valda Birkava padomnieks un tagad ir sabiedrisko attiecību firmas īpašnieks.

Inguna Sudraba runāja par “mīļumu un kārtību” un izstāstīja trīs stāstus. Pirmo – par 20 gadu senu pagātni un savu mācību laiku Amerikā, kur bijusi liela brīvības sajūta, taču cilvēki sprieduši galvenokārt par karjeru, naudu, iepirkšanos. Tad Sudraba secinājusi, ka dzīves vide ar tādām vērtībām viņai neesot pieņemama, taču tagad tas ir skāris arī Latviju. Otrais stāsts bija par valsts kontrolieres gaitu sākumu, kad Sudraba pati izmazgājusi kabineta aizkarus, un trešais – par to, kā ar personisku paraugu panākusi, lai kaimiņš mazgā kāpņu telpu. Šī uzruna atsauca atmiņā gan savulaik Andra Šķēles sacīto par zobu tīrīšanu un uzvalku gludināšanu, gan Andreja Upīša “Sūnu ciema zēnu” varoņus, kuri mudina ķerties pie spaiņiem un slotām, lai izmēztu netīrību.

Sudrabas domubiedrs Viesturs Tamužs, kurš jau 2006. gadā bija Latvijas miljonāru sarakstā un 2010. gadā mudināja cilvēkus balsot par politisko apvienību “Ražots Latvijā” (Saeimā tā neiekļuva), centās visus pārliecināt par savām spējām sasniegt mērķus – viņš esot dzimis Lielajā Piektdienā, un vecmāte pēc dzemdībām par viņu sacījusi, ka “šis zēns redzēs nākotni”.

Tautas kustības pamatnostādnes sola “sabiedrības iespējas tieši ietekmēt politiskos procesus ir nodrošinātas ar referendumu palīdzību”, un par to runāja Gunārs Kūtris, pieminot, ka jautājumā par eiro ieviešanu neesot ticis sadzirdēts tautas viedoklis.

Preses konferencē G. Kūtris uz jautājumu, ar kādiem politiskajiem spēkiem paredzēts sadarboties, atbildēja, ka pēc ” Reģionu alianses” uzaicinājuma ir notikušas sarunas, taču piebilda, ka “mums ir pietiekami lielas ambīcijas, lai citi pievienotos mums”. Uz žurnālistu jautājumu par iespējamu sadarbību ar “SC” viņš attrauca – kas vispār kādam mudinot domāt, ka “SC” tikšot ievēlēts.

Savulaik arī Valda Zatlera partija sāka ar lielu tautas aicināšanu savās rindās, bet vēlāk daudzi jutās vīlušies. I. Sudraba uz jautājumu, vai ar viņas veidoto partiju nenotiks tāpat, atbildēja īsi un harismātiski, ka viņa ir Inguna Sudraba, nevis Valdis Zatlers.

Taču tautas kustībā sapulcējušies cilvēki, kuri agrāk jau bijuši dažādos politiskajos spēkos – sociāldemokrātos, “Jaunajā laikā”, Sociālā taisnīguma partijā, “TB”/LNNK, LPP/”LC”, Reformu partijā u.c. Kā novēroju, sapulcē bija ieradušies vairāki pazīstami cilvēki – kādreizējie Saeimas deputāti Oskars Grīgs un Imants Burvis, bijusī e-lietu ministre Ina Gudele, bijušais Valsts ugunsdzēsības dienesta priekšnieks ģenerālis Juris Ļabis (viņš kustībā vada aizsardzības un iekšlietu jautājumu darba grupu), kādreizējais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Dainis Urbanovičs, politiķa Jāņa Jurkāna dzīvesbiedre finansiste Ilze Jurkāne.

Aptaujāju dažus kustības biedrus par viņu motivāciju. “Esmu kādreizējais “Jaunā laika” biedrs, esmu darbojies arī “Vienotībā”, taču nu vairs tajā neesmu, jo manu viedokli vairāk izmantoja opozīcija, nevis manis paša partija,” teica uzņēmējs Gatis Zariņš. Viņu uztrauc, ka uzņēmēji dodas prom no Latvijas un savas firmas pārreģistrē Igaunijā. Latvijas Universitātes ekonomists Māris Spriņģis, kurš koordinē ekonomikas darba grupu, stāstīja, ka pētīs korupcijas problēmas, izstrādās progresīvā nodokļa sistēmu, noņems slepenības plīvuru no valstij neizdevīgiem līgumiem.

Auditoram Rolandam Černim patikusi ideja, ka politiku varot sākt veidot “no apakšas, kad tauta izvēl no sava vidus lēmējus”.

Kā dēvēs jaundibināmo partiju, vēl nav zināms, jo par tās nosaukumu izsludinās konkursu.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Vai pietiks spēka salauzt sistēmu,jo tā neganti pretosies.

 2. Neredzēju nevienu no tautas apakšas 🙂 Vieni uzņēmēji tur ir pie teikšanas, pārējie ir skata pēc

  • Cien.AG,nemeklējiet tautas apakšas; šī partija ebrejiski gudra un VILTĪGA.Par tās bīstamību Latvijai signalizēja tās pierakstīšanas adrese – Gapoņenko dzīvoklis Zolitūdē.

 3. Piekrītu I. Sudrabai- ja katrs izrādīs no viņa atkarīgu sakarīgu iniciatīvu (ne ar galvu skriešanu sienā), kopīgā pozitīvā atmosfēra sabiedrībā tikai uzlabosies. Tikai, diemžēl, tās lietas, kuras ir atkarīgas no lielākām varām, gan mums ar saviem jaukajiem ikdienas sīksoļu teciņu čakldarbiņiem gan nav spēkos..

 4. “”‘Sirc’iti “”izmazg’a pirms ‘”””kerieS pie m’eslu dak”s’am…k’uts pilna ar m’esliem,bet pie siles visi dr’uzm’ejas ar elko’niem.

 5. Es visu mūžu, tāpat kā mani kaimiņi, savā daudzdzīvoļu mājā slauku kāpnes. Lai slaucītu savas kāpnes, ik pa laikam savā darba vietā uzliktu uz galda svaigus ziedus man nav vajadzīga Sudraba.

 6. Viesturs Tamužs savu „No sirds Latvijai” vislabāk apliecinātu, finansējot izdevumu, kurā vārda brīvība būtu pāri visam

 7. Riebjas skatīties uz viņiem, kur nu vēl balsot.

 8. Pēdējā laika I.Sudrabas aktivitātes izraisa lielu nepatiku, tā ir cilvēku muļķošana.

 9. man kauns par jums

 10. Tā ir tikpat nekāda partija, bet toties prokrieviska, kā tas bija ar Zatlera partijeli.

 11. Tā nu tas ir... Atbildēt

  Redzot pazīstamākos cilvēkus, kas piedalījās sanāksmē, topošo partiju gribas salīdzināt ar otrā uzlējuma tēju vai kafiju – daudzi jau nomainījuši vairākas partijas un daži pieķerti likumpārkāpumos.

 12. Nu Viesturs Tamuzs so partiju noraks atri vien. Ka pazistams shemotajs un papira milijonars,ta ka konkurenti var nesatraukties. Pameklejiet info par Tamuzu un partija beigsies nesakusies.

 13. Šai partijai piestāvētu nosaukums ” Muļķu partija “

  • Tik lakoniski par sevi un savu spriedumu ‘dziļumu” nevajadzēja jums publiski paust, jo pārāk daudz līdzīgu bezdomu publikāciju jau ir!
   Laiks izteikt Idejas!

 14. Ārstēties nekad nav par vēlu! Sudraba – to atceries! Dažas tabletes dienā, un tu jutīsies laimīga un priecīga, kā kad būtu nodibinājusi parteju “No sirds Latvejai kabatā”!

  Ir , ir mums ārsti – un tie nav tie, kam Stradiņi maksā 15 000 mēnesī algā vien, pēc tam gaudo, ka nav naudas, bet Zeltmatīte diedelē naudu bērnu onkoloģiskās nodaļas remontam!

 15. ar “nobraukušu jumtu”, kas sevi iedomājas par jauno mesiju, sapulcinājusi (precīzāk- paši nolasījušies) varbūtējas (viņuprāt- noteikti!) ‘lielās siles” tīkotājus!

 16. Si aktrise spele atbildigas milas mamas lomu bet vinai lomas autori bus atrodami Antonijas ielas pasakumos un citas interesantas vietas. Ticamiba sai lomai ir pavisam zema jo ta ir loti samakslota.

 17. Dzivoju ASV ilgus gadus un stradaju akademiskaja videe. Nezinu kur I. Sudraba apguva zinibas, tachu manu darba kolegu viduu tadas lietas kaa nauda un iepirkshanaas NEKAD nav apspriestas. Tas amerikaaniem ir nerakstits tabu.

 18. Pagaidām pēc visa dzirdētā un redzētā, ieņemu neitrālu pozīciju… Cienu I.Sudrabas kundzi, daudzus tur redzētos cilvēkus, BET ir ari uzticību zaudējuši kadri, kuriem pilnīgi VIENALGA, ka tikai pie siles un NEKAUNĪGI no tās baroties!!! Nu gan vairs NAV LAIKS, LAI STIEPTU GUMIJU UN ATRASTOS PIE SILES – parāk zems ir valsts ekonomiskais stāvoklis un tā iztukšota no iedzīvotājiem! Kopš iestāsanās ES Latvija ir padarīta par “NOIETA TIRGU” ar neattīstitu tautsaimniecibu…Tikko no pilsētas laukā, visapkārt posts un nabadzība, strādāt aizmirsuši cilvēki, kuri “barojas” no pabalstiem… Pēc kara bija DAUDZ LABĀK!? Nauda pabalstiem atrodas, bet ne saimnieciskās darbības attīstībai!?? Rezultātā varam būt kā NELAIME ne tikai citām valstīm, BET ARĪ SEV UN EIROPAI…Visam būtu jābūt LIDZSVARĀ!? LAI VADĪTU VALSTI, IR JĀMĀK TO PĀRRAUDZĪT AR “SAPROTOŠU ACI UN DOMĀJOŠU GALVU”!!! PAGAIDĀM VISS BIJIS GARĀM…

Draugiem Facebook Twitter Google+