×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. decembris, 2013
Drukāt

Šūmahera stāvoklis nedaudz uzlabojies; briesmas dzīvībai joprojām pastāv

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES) - This file picture taken on January 15, 2004 shows German Formula one world champion Michael Schumacher skiing in Madonna di Campiglio, Nothern Italy. Schumacher, who will turn 45 in five days, was injured in a skiing accident on December 29, 2013 in the French ski resort of Meribel and had to be flown to a hospital in Albertville-Moutiers by helicopter. AFP PHOTO/ Vincenzo PINTO

Pēc slēpošanā gūtās nopietnās smadzeņu traumas Pirmās formulas (F-1) pilota karjeru beigušā septiņkārtējā pasaules čempiona Mihaela Šūmahera veselības stāvoklis pa nakti ir nedaudz uzlabojies, taču sportista dzīvībai joprojām draud briesmas, otrdien Grenobles slimnīcā, kur atrodas autosportists, paziņoja slimnīcas galvenais anesteziologs Žans Fransuā Pajēns.

Šūmaheram tika veikta vēl viena, pēc skaita otrā galvas operācija, pēc kuras situācija nedaudz normalizējusies. Operācijas laikā likvidēts asins receklis, kurš radījis spiedienu uz smadzenēm. Ārsti uzsver, ka pēc operācijas, kurai piekrišanu deva sportista ģimene, ir ieguvuši nedaudz laika, taču Šūmahera dzīvība joprojām ir briesmās un situāciju joprojām var raksturot kā kritisku.

“Mēs nevaram spekulēt par nākotni,” Pajēns no tālākām prognozēm atturējās. Ārsti gan ir pārsteigti par pozitīvajiem uzlabojumiem šādas traumas gadījumā, norādot, ka Šūmahera vecums un fiziskā kondīcija ir slimnieka pusē.

Šūmahers joprojām atrodas mākslīgi izraisītajā komā un viņa ķermeņa temperatūra joprojām tiek mākslīgi pazemināta līdz 35 grādiem, lai mazinātu smadzeņu pampumu.

Pirmdien vakarā publisku paziņojumu izplatīja Šūmahere ģimene, izsakot pateicību ārstiem, kuri dara visu iespējamo, lai palīdzētu Mihaēlam, un visiem cilvēkiem pasaulē, kuri jūt līdzi viņu traģēdijai. Autosportiste menedžere Sabīne Kēma atklāja, ka ģimene – sieva Korina, meita Džīna Marija un dēls Miks ir pie tēva gultas, taču viņi ir šoka stāvoklī. “Ģimenei nav viegli, viņi visi ir šokā,” sacīja Kēma.

Jau ziņots, ka Šūmahers ar savu 14 gadus veco dēlu svētdien slēpoja Francijas Alpos, kad nokrita un ar galvu atsitās pret akmeni. Mediķi sākotnēji uzskatīja, ka Šūmahera trauma nav ļoti nopietna, taču vēlāk Grenobles slimnīcā konstatēja, ka bijušajam autosportistam ir nopietni smadzeņu bojājumi, lai gan uz slēpēm viņš bija ķiverē. Izmeklēšanā secināts, ka no trieciena ķivere sadalījusies uz pusēm.

Pēc negadījuma Šūmaheram pirmo palīdzību sniedza divi kalnu policisti, un cietušo 10 minūtēs evakuēja ar helikopteru. Grenobles slimnīcā vēlāk policijas mašīnā ieradās slavens Francijas ārsts Žerārs Selāns, lai palīdzētu kolēģiem Šūmahera ārstēšanā.

Par negadījuma apstākļiem policija sāka izmeklēšanu.

Pirmo reizi F-1 pilota karjeru Šūmahers beidza 2006.gadā, taču 2010.gadā viņš atgriezās un trīs sezonas startēja “Mercedes” komandā. Pēc atgriešanās neguvis būtisku panākumus, Šūmahers pērn noslēdza gaitas autosportā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+