Uncategorized

Suminās šā gada labākos biškopjus0

LETA

Latvijas Biškopības biedrība (LBB) sestdien, 7.decembrī, svinīgā pasākumā paziņos un godinās konkursa „Gada biškopis” šā gada uzvarētājus, portālu “LA.lv” informēja LBB pārstāve Ieva Zēģele.

Šogad konkurss risinājās no jūnija līdz novembrim. „Gada biškopja” titulam pretendenti pieteikti četrās nominācijās: ”Gada biškopis ražošanā”, “Gada biškopis sabiedrībā”, “Gada sakoptākā drava” un “Gada jaunais biškopis”. Konkursam šogad pieteikti kopumā 24 pretendenti, no kuriem žūrija atlasīja 16 finālistus.

Nominācijas “Gada biškopis ražošanā“ finālisti ir Jānis Šmits, Artūrs Grudovskis, Raivis Sadauskis, Uldis Vladimirovs, Māris Kreicbergs. Nominācijā “Gada biškopis sabiedrībā“ finālam izvirzīts Igors Ignatjevs, Andris Dzērve, Andis Krieviņš, Kornēlija Lukševica. „Gada sakoptākā drava“ finālisti ir Gunārs un Daina Veskas, Didzis un Santa Rumbas, Juris un Biruta Stalži, bet „Gada jaunais biškopis“ – Tālis Sala, Gints Vasiļjevs, Mārtiņš Akerfelds un Agita Sormule.

„Šogad „Gada biškopim” tika pieteikts liels skaits pretendentu. Ir prieks, ka Latvijā biškopji tiek novērtēti, tomēr nozīme nav pieteikumu skaitam, bet gan kvalitātei. Mūsu uzdevums ir atrast katrā nominācijā pašu labāko, izvērtēt biškopja dravu, saražotu produkciju un ieguldījumu biškopības produkcijas popularizēšanā. Ar šo konkursu mēs aicinām uz pārdomātu saimniekošanu, lai ikviens biškopis būtu gatavs uzņemt viesus savā dravā. Mums visiem ir svarīgi, lai biškopības nozare būtu konkurētspējīga, tāpēc ikvienam Latvijas biškopim ir jātiecas būt labākajam, ” norāda žūrijas komisijas loceklis, LBB padomes priekšsēdētājs Juris Šteiselis.

Konkursantus vērtēja arī biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, valdes locekle Lolita Rudzīte un konsultante Santa Biļinska.

Konkursu „Gada biškopis” LBB organizē ceturto gadu. Konkursa mērķis ir veicināt biškopju iniciatīvu biškopības nozares attīstībā un popularizēšanā.

LA.lv