×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Svētku sajūta visai ģimenei – “Ar sirdi eņģeļa plaukstā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ziemassvētku laikā no 18. līdz 29. decembrim Latvijas dievnamos un koncertvietās izskanēs jauna Ziemassvētku koncertprogramma visai ģimenei  “Ar sirdi eņģeļa plaukstā”. Deviņus koncertus caurvīs tēlojumi, miniatūras un dzeja Dailes teātra aktiera Ģirta Ķestera izpildījumā, bet skaistākās dziesmas no latviešu un pasaules mūzikas repertuāra izpildīs liriskās balss īpašniece Endija Aleksanda un romantiskais tenors Dainis Skutelis kopā ar 11 gadus veco dziedātāju Melisu Kovaļovu.

Dziedātājas Endijas Aleksandras (Rezgales) un tenora Daiņa Skuteļa balsu saskaņu īpašā Ziemassvētku noskaņā klausītāju piepildītos dievnamos varējām baudīt jau pagājušajā gadā, tomēr šogad režisora Valda Pavlovska veidotā koncertprogramma veidota pilnīgi atšķirīgi no jau dzirdētās, uzsver koncerta dalībnieki. “Šajā programmā vēlamies klausītājiem atdot šolaik mazāk novērtēto ģimenes aspektu. Tieši ģimenes vērtības pauž svētku laika dziļāko jēgu un garīgo nozīmi. Ģirts Ķesteris ir unikāls aktieris, kas suģestē skatītājus ar savu dzejas skatījumu, un tas nešaubīgi skatītājiem ļaus sadzirdēt jaunu un dziļāku nozīmi izcilo dzejnieku Kārļa Skalbes, Friča Bārdas un Jāņa Poruka darbos,” uzsver režisors V. Pavlovskis.

Šajā reizē dziedoņiem pirmoreiz pievienosies arī pazīstamais Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris. Aktieris uzsver, ka koncertiem dievnamos vienmēr esot īpaša aura, un tieši šādā kontekstā būtu jārunā arī par ģimeni. “Ir plašāki un šaurāki ģimenes loki, un pienāk laiks, kad saprotam, ka apliecināt sevi ģimenē ir daudz svarīgāk nekā ārējās pasaules spēlēs. Taču arī tad, ja dzīvē pienāk laiks, kad liekas – cilvēks ir palicis pavisam viens, viņš tomēr nav viens, jo kopā ar viņu ir Tēvs. Un tas ir vienīgais patiesais cietoksnis, jo Dieva priekšā mēs visi esam vienādi,” teic aktieris, kura sniegumā līdztekus dziesmām gaidāmi dzejas lasījumi un miniatūri tēlojumi, izmantojot latviešu dzejas vecmeistaru vārdus.

“Ziemassvētku gaidas ir prieka pilna, emocijām bagāta un saviļņojoša sajūta. Tas ir laiks, kad ikviens no mums sirdī gaida pārsteigumu, tādēļ pārsteigumus esam sagatavojuši arī mēs,” stāsta dziedātāja Endija Aleksandra. “Šā gada programma ir īpaša, jo tajā valdīs ģimeniska atmosfēra – vēlamies, lai uz koncertu varētu atnākt visa ģimene, un ikvienas paaudzes klausītājs varētu mūsu priekšnesumā atrast kaut ko, kas iekristu sirdī. Tā būs arī pilnīgi citāda atšķirībā no pagājušā gada – esam sagatavojuši 20 pilnīgi jaunas dziesmas, tomēr visi, kas vēlēsies dzirdēt mūsu iepriekš dziedātās dziesmas, tās varēs iegūt kompaktdiska formā koncertu vietās. Ārkārtīgi gaidu šos Ziemassvētku koncertus, jo pēc izaicinājumiem pilna gada, studējot doktorantūrā un papildinot vokālās prasmes pie manas skolotājas Ineses Galantes, ilgojos atkal satikt savus mīļos klausītājus, kurus šogad nav izdevies sastapt tik bieži, tāpēc šos koncertus uztveru arī kā dāvanu sev,” turpina Endija.

Jaunajai koncertprogrammai izraudzīta gan tradicionālo Ziemassvētku dziesmu klasika, gan populāras latviešu estrādes dziesmas, kā arī klasiskās mūzikas skaņdarbi un latviešu autoru kompozīcijas, piemēram, Ērika Ešenvalda “Aicinājums”. Koncertos pie taustiņiem būs pianists Juris Kristons, bet ģitāras partijas skanēs Māra Kupča sniegumā.

“Esam ņēmuši vērā mūsu klausītāju vēlmes aizvadītajā gadā, tāpēc šajā reizē būs vairāk duetu un ansambļu. Šogad man bija brīnišķīga iepazīšanās ar komponistu Jāni Lūsēnu, kurš īpaši šiem koncertiem sarakstīja jaunu dziesmu “Pirmā sniegā”, un klausītāji varēs būt pirmatskaņojuma liecinieki,” atklāj Endija.

“Ziemassvētkos vēlu atcerēties savus tuvos un mīļos, padomāt par apkārtējiem, pievērst uzmanību pat savam kaimiņam, dalīties ar mīlestību, sniegt atbalstu. Esiet atvērtāki, tad arī viss piepildīsies!” aicinot uz koncertiem, novēl dziedātāja.

 

Koncerti:

18. XII 19.00 Aizkraukles Romas katoļu baznīcā

19. XII 18.00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcā

20. XII 19.00 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā

22. XII 19.00 Salacgrīvas kultūras namā

23. XII 19.00 Brocēnu kultūras centrā

25. XII 18.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē

26. XII 15.00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā

27. XII 16.00 Dobeles ev. luteriskajā baznīcā

29. XII 19.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/”www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+