Latvijā
Kriminālziņas

Taksometra šoferis pieķer pasažieri ar viltotu 50 eiro banknoti0


Arhīva foto.
Arhīva foto.
Arhīva foto.

Valsts policijas (VP) darbinieki vakar aizturējuši kādu taksometra pasažieri, kurš par braucienu centies norēķināties ar viltotu 50 eiro banknoti, pie vīrieša vēlāk atrastas kopuma 11 viltotas banknotes, kuras viņš iegādājies internetā, aģentūra LETA noskaidroja VP.

Vīrietis taksistam bija iedevis 50 eiro banknoti. Šoferis pamanījis, ka naudas zīme, iespējams, ir viltota un par savām aizdomām informējis pasažieri, pēc kā tas meties bēgt. Taksometra vadītājs izsauca policiju un paguva aizturēt pasažieri, līdz notikuma vietā ieradās VP Jūrmalas iecirkņa policisti.

Aizdomās turētais tika nogādāts policijas iecirknī. Pārmeklēšanas laikā policisti viņa virsjakā atrada piecas 50 eiro banknotes ar viltojuma pazīmēm. Vēl piecas viltotas 50 eiro banknotes tika atrastas un atsavinātas arī kratīšanas laikā viņa dzīvesvietā. Kopumā likumsargi atsavināja 11 banknotes ar viltojuma pazīmēm.

Saistītie raksti

Aizturētais 1994.gadā dzimušais vīrietis policijai skaidroja, ka viltoto naudu esot iegādājies interneta resursos. Kopā viņš esot nopircis 20 naudas zīmes, no kurām deviņas jau esot izmainījis. Policija šobrīd apzina, kur tieši vīrietis ar tām norēķinājies.

Aizturētais iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Šobrīd pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192.panta pirmās daļas – par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu naudas zīmju iegādāšanos vai glabāšanu nolūkā tās izplatīt, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv