×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. novembris, 2012
Drukāt

Talsu novada dome var pazaudēt ES naudu jaunās slimnīcas būvniecībai

Foto-LETAFoto-LETA

Talsu novada dome bažījas, ka var pazaudēt Eiropas Savienības fondu līdzekļus jaunās slimnīcas būvniecībai un līdz ar to vispār palikt bez slimnīcas, jo pašai domei naudas tās celšanai nav.

Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Dedzis (“Vienotība”) pauda bažas, ka lietas izskatīšana Administratīvajā tiesā, kur pieteikumu par būvatļaujas atcelšanu ir iesniegusi Latvijas Zaļā kustība, varētu ieilgt, taču ES naudas apgūšanai ir noteikti termiņi. Līdz šim bija plānots, ka jauno slimnīcas ēku Stendes ielā ekspluatācijā nodos nākamā gada rudenī.

“Vecā slimnīca tiešām ir katastrofālā stāvoklī, mums ir atļauja, ka tā drīkst strādāt līdz jaunās slimnīcas uzcelšanai,” teica Dedzis.

Lieta Administratīvajā rajona tiesā par Latvijas Zaļās kustības pieteikumu ierosināta 29.oktobrī, bet sēdes datums vēl nav noteikts.

Slimnīcas projekta kopējā summa ir aptuveni 5 miljoni latu, no kuriem 4,16 miljonus latu iecerēts segt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Jau vēstīts, ka Latvijas Zaļā kustība tiesā ir apstrīdējusi Talsu novada būvvaldes izsniegto būvatļauju Talsu jaunās slimnīcas tapšanai, līdz ar to no ceturtdienas tās celtniecība uz laiku ir apturēta. Pieteikumā Administratīvajai tiesai Latvijas Zaļā kustība norāda, ka tikušas aizskartas sabiedrības intereses un ir pārkāpts Būvniecības likums, jo sākotnēji slimnīcas būvniecība bija plānota citā vietā, bet par vietu, kur pašlaik notiek būvdarbi, netika rīkota sabiedriskā apspriešana.

Patlaban Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles slimnīca atrodas ēkās, kas ir kritiskā stāvoklī. Stacionāra palātas un ārstnieciskās telpas neatbilst mūsdienu prasībām, pacientiem un arī medicīniskajam personālam radot nepievilcīgus uzturēšanās apstākļus.

Pašvaldība noslēgusi līgumu ar būvniekiem, un iepriekš bija iecerēts, ka Talsu jaunā slimnīcas ēka Stendes ielā 1 tiks uzbūvēta līdz nākamā gada beigām. Kopējās projekta īstenošanas izmaksas ir aptuveni pieci miljoni latu. Eiropas Reģionālās attīstības fonds sedz 4,16 miljonus latu, no valsts budžeta piešķirti 299 tūkstoši latu. Talsu novada pašvaldība būvniecības darbiem paredzējusi 471 tūkstoti latu, Rojas novada pašvaldība – 5 tūkstošus latu, bet no slimnīcas līdzekļiem projekta īstenošanā tiks ieguldīti 118 tūkstoši latu.

Jaunajā slimnīcas ēkā atradīsies traumpunkts, vidēja izmēra stacionārs ar aptuveni 40 gultas vietām, divām operāciju zālēm, kā arī intensīvās terapijas jeb reanimācijas nodaļu. Tāpat būs plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, rehabilitācijas kabinetu un dienas stacionāru ar ķirurģisko, terapeitisko un ginekoloģisko palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+