Apbrīno

Tautas likteņdziesmas skanēs Latvijas svētkos 16

Publicitātes foto

Turpinot tradīciju veidot mūziķu un klausītāju kopīgu dāvanu Latvijai dzimšanas dienā, jau astoto gadu novembrī pie skatītājiem dosies jauna muzikāla svētku programma. “Latvijas Radio 2” iedvesmoti šogad koncertprogrammā “Manas tautas likteņdziesmas” apvienojušies Latvijas populārie mūziķi: Andris Ērglis, Anmary, Dainis Skutelis, Antra Stafecka, Normunds Zušs, Uģis Roze, Oranžo meiteņu trio un Jubilejas orķestris Jāņa Strazda vadībā. Ceļojumu pa Latvijas pilsētām jaunā koncertprogramma sāks 4. novembrī, Ogres Kultūras centrā, turpināsies Valmierā, Alūksnē, Ventspilī, Rēzeknē, Tukumā, Jelgavā, Rīgā, Liepājā un 16. novembrī noslēgsies Daugavpilī.

“Katram no mums ir kāda dziesma, ko saucam par savu. Sava dziesma, kad runājam par Latviju, par brīvību un atmodu, par to spēku, kas mums vajadzīgs, lai dzīvotu un mīlētu savu zemi. Ir svarīgi to atcerēties, sajust un nodot nākamajai paaudzei,” par koncertprogrammu saka “Latvijas Radio 2” direktors Armins Ronis.

Jaunajā koncertprogrammā apkopotas pazīstamāko latviešu komponistu – Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Ulda Marhilēviča, Mārtiņa Brauna, Alberta Legzdiņa, Jura Kulakova, Nika Matvejeva, Ērika Ķiģeļa un citu komponistu – radītās melodijas.

Šogad Latvijas svētku muzikālajā programmā apkopotas dziesmas, kuras vienoja, sargāja un aizstāvēja mūs dažādos likteņu griežos. “Šā gada koncertprogrammas dziesmās tiks godāta karavīru un strēlnieku piemiņa, atcerēsimies atmodas laika melodijas un tās dziesmas, kurās slēpjas mūsu tautas dvēsele un spēks,” vēsta koncertprogrammas veidotāji.

Dziesmu izvēli un koncertprogrammu galīgo repertuāru balsojumā noteica “Latvijas Radio 2” klausītāji un “Latvijas Avīzes” lasītāji. Visvairāk balsu kā tautas spēka dziesma ieguva Mārtiņa Brauna dziesma “Saule, Pērkons, Daugava” ar Raiņa vārdiem, savukārt iecienītākā atmodas laika melodija izrādījusies Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes “Atgriešanās” no rokoperas “Lāčplēsis”. Savulaik “Čikāgas piecīšu” dziedātā Alberta Legzdiņa dziesma “Es redzēju bāleliņu” izvēlēta kā visraksturīgākā strēlnieku un karavīru piemiņai.

Tās papildina arī, piemēram, Zigmara Liepiņa un Kaspara Dimitera “Sena kalpu dziesma”, ko jaunā aranžējumā izpilda Andris Ērglis, Anmary, Uģis Roze, Normunds Zušs un Oranžās meitenes. “Izvēlētās dziesmas ir ne tikai augstvērtīgs un jaudīgs mūzikas materiāls, ar ko patiesi gods strādāt, bet tur ir klāt arī liela pievienotā kultūrvēsturiskā vērtība. Tās ir dziesmas, kurās sajūtama Latvijas kultūra, tagadne un nākotne,” teic muzikālais producents un komponists Jānis Strazds.

Koncertu producents Aigars Dinsbergs pauž pateicību visiem balsotājiem, kuri ieteica un izvēlējās dziesmas, tādējādi kļūstot par līdzvērtīgiem programmas veidotājiem. “Tie būs emocionāli svētki kopā ar dziesmām, kuras tauta ar savu mīlestību padarījusi par izredzētām.”

 

Varbūt noder!!

4. XI 19.00 Ogres Kultūras centrā

5. XI 19.00 Valmieras Kultūras centrā

6. XI 17.00 Alūksnes Kultūras centrā

8. XI 19.00 Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”

9. XI 19.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”

10. XI 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā,

12. XI 19.00 Jelgavas kultūras namā

13. XI 19.00 Liepājā, olimpiskā centra Rožu zālē

14. XI 19.00 Rīgā, Dailes teātrī un “Latvijas Radio 2” tiešraidē

15. XI 19.00 Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

16. XI 19.00 Daugavpils kultūras pilī

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 8 – 30

LA.lv