×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. decembris, 2015
Drukāt

Telefoni senioriem. Kuru izvēlēties? (5)

blaster_jaunums_davanas_marts1

Tie laiki, kad vecāka gadagājuma cilvēki turējās pie konservatīvām un vienkāršākām lietām, lēnām aizplūst. Viens no variantiem – ­sekot “modei” un iegādāties viedtālruni, taču lielākā daļa no šiem agregātiem ir sarežģīti un seniora pirkstiem nepieradināmi. Tagad radīts pirmais viedtālrunis, kas īpaši pielāgots senioriem,  – “Doro Liberto 825”.

Zviedru kompānija “Doro” jau pirms sešiem gadiem pārorientēja darbību, lai tirgū laistu senioriem domātus telefonus (izrādījās finansiāli veiksmīgs lēmums). Nesen dienas gaismu ieraudzīja arī “Liberto 825”, kas nopērkams arī Latvijā. Arī “Latvijas Avīze” nolēma izmēģināt, cik tad laba “klausule” zviedriem padevusies (jāsaka gan, ka telefons “salikts”, protams, Ķīnā). Salīdzināsim to ar kompānijas populāro lēto taustiņu telefonu “Primo 215” un viedtelefonu, kuru cenas dēļ šobrīd seniori izvēlas visbiežāk – “Just5 Blaster 2” (“LMT” dati), kas nav speciāli pielāgots senioru vajadzībām.

Izskats un materiālu kvalitāte

“Liberto 825” ir patiešām liels un biezs telefons. Plaukstā tas ieguļ pārsteidzoši labi un plaukstas locītavu nenogurdina. Uzreiz gan saproti, ka dizaina balvas šis tālrunis neiegūs – korpuss ir no lētas un skārienam netīkamas plastmasas, kurā nepatīkami izceļas trīs pogas. Aizmugurē novietota SOS poga, kuru nospiežot telefons informē izvēlētos kontaktus par kādām problēmām.

“Liberto” vecākais brālis “Primo 215” ir maziņš, viegls un pavisam parasts plastmasas telefons, kuru plaukstā noturēt nav nekādu problēmu. Lielas pogas, SOS poga aizmugurē, mazs un šaurs ekrāns – telefona pamanāmākās iezīmes.


“Blaster 2” izskatās vislabāk, taču arī tas veidots no ne tās patīkamākās plastmasas un izskata ziņā atpaliek no citiem viedtelefoniem. Jauki, ka “blāsteris” piedāvā trīs maināmus un krāsainus vāciņus. Manā gadījumā – melnu, dzeltenu un baltu. Plaukstā tālrunis nav tik komfortabls kā “Liberto”. Kas svarīgi – tas ir smags! Ilgstoši lietojot, plaukstas locītava jūtami nogurst.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vectēvam tieši uz Ziemassvētkiem uzdāvinājām Blaster 2, jau piešāvies lietot un visu fotografē, laba dāvana un nekož maciņā!

 2. Mazliet baudas par čupu naudas? Atbildēt

  Raivi, vai nevarētu uzzināt smalkāk, kādi kritēriji raksturo tieši SENIORA telefonu? Līdz šim domāju – lielas pogas un cipari, visvienkāršākā ierobežotu funkciju izvēle, SOS poga(?) un akumulators, kas tur vismaz nedēļu. Un cena – pārdesmit eiro. Laikam atpalieku no dzīves …

  • Apmēram jau pareizi saki 🙂

   +- Liberto tas viss ir, nav gandrīz nekā lieka, varētu vēlēties vien lielāku akumulatoru un cenai atbilstošāku kameru, bet visiem vienmēr gribas kaut ko vairāk, tostarp senioriem (kas ir smuks sinonīms vārdam “pensionārs”) – arī viņi negrib atpalikt, grib iet līdzi laikam, grib fotografēt, mācīties apieties ar internetu utt. Turklāt, kā pagaidām stāsta LMT, Liberto pārdošanas apjomi, neskatoties uz gigantisko cenu, esot visai labi. Būs jāuzprasa pēc pusgada, lai padalās ar datiem.

 3. Android platform tālruņiem ir pieejama aplikācija ar sos milzu burtiem un sms ar norādi gps koordināti t.i,ja mežā paliek slikti tad ātrie zinātu un atrastu metrs metrā.

 4. 1 g p a m jukushi bai

Draugiem Facebook Twitter Google+