×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Tiesa neapcietina ekspozīcijas “Maidana cilvēki” iespējamo bojātāju (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunietis, kuru Valsts policija tur aizdomās par iepretim valdības namam ierīkotās ekspozīcijas "Maidana cilvēki" sabojāšanu, tiek konvojēts no Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas uz policijas uz iecirkni, lai piemērotu ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien neapcietināja jaunieti, kuru Valsts policija tur aizdomās par iepretim valdības namam ierīkotās ekspozīcijas “Maidana cilvēki” sabojāšanu, aģentūrai LETA norādīja viņa aizstāvis Rinalds Bušs.

Bušs uzskata, ka tiesas lēmums ir pareizs, ņemot vērā policijas ierosinājuma par apcietināšanu piemērošanas saturu un lietas apstākļus. Ņemot vērā, ka izmeklēšanas laikā iegūtā informācija nav izpaužama, advokāts atteicās plašāk komentēt lietas apstākļus.

“Man ir lūgums nemeklēt šeit politiku, šai lietai nav nekāda sakara ar politiku. Mans aizstāvamais absolūti nav saistīts ar nekādām politiskajām aktivitātēm,” sacīja Bušs. Viņš pastāstīja, ka aizdomās turētais jaunietis ir vietējais iedzīvotājs, kurš strādā un mācās, kā arī nekad iepriekš nav nokļuvis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.

Jaunietis gan netika atbrīvots tiesas sēžu zālē, bet aizvests uz iecirkni, lai piemērotu citu, ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Jaunais vīrietis seju slēpa kapucē un aiz papīra.

Policijai šodienas lēmumu ir iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Jau ziņots, ka vīrieti aizturēja viņa dzīvesvietā Pārdaugavā. Pašlaik policija aktīvi turpina meklēt otru personu, kas varētu būt vainojama pirmdien izdarītajās huligāniskajās darbībās.

Internetā šonedēļ tika ievietots pašu pārkāpēju nofilmēts video, kurā redzams, kā vīrietis maskā apgāž divus plakātus un norauj viena no Maidana protesta kustības grupējumiem – “Labējā sektora” – karogu, ko pēc tam ar nazi sagriež. Video dzirdamas rupjības krievu valodā.

Jau 6.oktobrī sociālajos tīklos vairākas personas norādīja uz konkrētu 22 gadus vecu jaunieti, kurš ir līdzīgs policijas izplatītajā fotogrāfijā redzamajam vīrietim. Kā pārliecinājās LETA, puisis savu profilu no sociālā tīkla “Vkontakte” ir izdzēsis.

Policijā saistībā ar ekspozīcijas sabojāšanu ir sākts kriminālprocess par huligānismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Un tagad atkal kāds uzbrūk. Kurā pusē tiesa? Vai mums te neapkarota sāk attīstīties kāda jauna zało tārpu sērga?

 2. Un par ko bija stāsts? Vakar ļaudis komentāros cepās, ka nu tik sadot, nu tik sadot, tiesāt uz cik tur gadiem. Nekā. Latvijas “tiesa” ir konsekventa.Nav pierādījumu, nedrīkst apcietināt, puika jālaiž pie mammas. Secinājums: Latvija nav tiesiska valsts.

  • tieši tiesiska ir Atbildēt

   jao [at konsekventi pierādot ieceri, organizešanu, darišanu viss troksnis velk tik uz naudassodu 70 eiriši. par to nevienu neapcietina

 3. Protams, nekaunīgs advokāts apgalvo, ka “te nav nekādas politikas”!
  Tas gan nenozīmē, ka mums viņam tā vientiesīgi jātic.

 4. Latvijas tiesneši slavējas ar spriedumiem, kas neiet kopā brīžam pat ar veselo saprātu.Pārsteidzoši bieži piespriež ne tikai vismazāko par noziegumu , smagu noziegumu, paredzēto sodu, bet vēl mazāku, smieklīgu. Nezin likumus, ir garīgi nepilnvērtīgi, diplomus pirkuši? Bet kā tad māk izgrozīties, kad pieķer kukuļņemšanā? Viņu dēļ zūd uzticība taisnīgumam, valstij. Policija neredz jēgu savam darbam. Bet šie kā ķeizari, skaitās uz mūžu, un spļauj visam virsū.

  • nu pastāsti pēc kāda panta viņus var sodit? lai kā tu gribētu tas nevelk vairāk par teikim izdemuletu pieturu un saplēstu reklāmplakātu. par to soda ar 70 eiro naudasodu, brīdin’jumu, nu sabiedrisko darbu ne vairāk. ja par to apcietinātu tad mums vajadzetu vel pārdesmit cietumu

   • Bilete uz demolēšanas priekiem! Gan jau Vienotās Krievijas vietējie sadarbības partneri saziedos vajadzīgo.

 5. Absurds, ka neapcietina!

  • kārtējo reizi nonākam pie atziņas, ka okupācijas sekas ir likumīgi jālikvidē, bet ne fiktīvi jāintegrē!

  • tiesa kā reiz šoreiz likumu kā par brīnumu ieveroja Atbildēt

   jo maximums ko varēs piespriest ja vispār izdosies teikim filmetajam ko piesiet, tas būs 70 eiro naudas sods. atiecigi par tādu pārkāpumu nevienu neapcietina. lai kā tūdaliņi dusmās vāritos, sodam jāvut adekvātam nodarijumam neviss tūdaliņu dusmu pakāpei

 6. gan jau atradīs, kas gribēs. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+