×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
27. janvāris, 2018
Drukāt

Raidījums: Tieslietu ministrija rosina publiskot dzimumnoziedznieku, īpaši pedofilu, reģistru (11)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Aktualizējies jautājums par to, vai Latvijā būtu jāpublisko dzimumnoziedznieku reģistrs. Tieslietu ministrija uzskata, ka ikvienam iedzīvotājam būtu tiesības zināt, vai apkārtnē nedzīvo kāds bīstams notiesātais, šodien vēsta TV3 Ziņas.

Latvijā pastāv atbildīgajām iestādēm pieejams dzimumnoziedznieku reģistrs, taču Tieslietu ministrijas ieskatā, tas nav pieejams pietiekami publiskā līmenī. Ministrijā uzskata, ka ikvienam Latvijas iedzīvotājam jābūt iespējai iesniegt pamatotu lūgumu atbildīgajām iestādēm un saņemt informāciju par potenciāliem riskiem viņu bērniem. Tas skar gan apkaimes iedzīvotājus, gan izglītības iestādes, kur bērni mācās vai piedalās dažādos interešu pulciņos.

Tas gan šobrīd ir vien idejas līmenī, tā piebilst Rasnačs. “Mēs atbalstām šo daļējo reģistru, esam gatavi palīdzēt šādu grozījumu izstrādāšanā.”

Kategoriski pret dzimumnoziedznieku reģistra atvēršanu publiskai apskatei ir Tiesībsargs Juris Jansons. Šāda rīcība ne vien varētu izraisīt cilvēktiesību lietu gūzmu, jo notiesātie vērstos Eiropas tiesās.

Eiropā ažiotāžu radījusi Polija – Tieslietu ministrijas mājaslapā publiski pieejami dati par 800 dzimunnoziedzniekiem, lielākoties, pedofiliem. Mājaslapā redzami noziedznieku fotoattēli, informācija par dzīvesvietu, paveiktajiem noziegumiem un piespriesto soda mēru.

“Bērnu labklājība ir svarīgāka par noziedznieku privātuma aizsardzību,” gada sākumā norādīja Polijas tieslietu ministra vietnieks Mihals Vošs.

Kā vēsta Polijas Radio ziņu aģentūra IAR , šī datubāze jau palīdzējusi atklāt agrāk tiesātu pedofilu, kurš strādājis kādas Polijas dienvidu pilsētas dienas centrā, tādējādi atklājot centra trūkumus potenciālo darbinieku pārbaudēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Vienotības lobētā Stambulas konvencija šos pedofīlus praidistus legalizēs un ieviesīs 100 dažadus dzimumus genderus atbilstoši katra seksuālai perverijai un fetišam – dzīvnieki, līķi, bērni, auto ar ko katram gribas pāroties. Sekojiet Latvijas 100 piesmiešanai 100 praida dienās kur šo visu popularizēs. Pirmais pasākums jau iet vaļā Latvijas valsts mākslas muzejā – milzu krāsaina suņa kaka, plika sieviete ar dzīvnieku klēpī, pinkains vecis ar pliku krānu un no koka izdrāzrs pāris kas publiski pārojas.

 2. sen jau vajadzēja! Atbildēt

  tam idiotismam ar tiesību pārspīlēšanu un pienākuma izsmiešanu ir jādara gals! Cik ilgi vēl. Latvijai nav jāķemojas līdzi ne anglo-amerigāņu idiotismam, ne krievu idiotismam. Pietik!

 3. Jāpublicē ne tikai tādu izdzimteņu reģistrs, bet arī to maitu reģistrs, kas importē Latvijas bērnus uz ASV un citurieni, nezinot kur tie bērni nonāk un nezinot viņu tālāko likteni. Šie mērgļi, kā, piemēram, Buldozers jaunākais, vēl par to naudu saņem. Un, kur garantija, ka veicot eksportoperācijas, šie tirgoņi arī seksuālus noziegumus neveic ? Bērnu tālākais liktenis tak nav zināms. Varbūt, speciāli ved uz ārzemēm, lai papriecātos ne tikai ārzemju onkuļi un tantes, bet arī paši.

 4. =Kategoriski pret dzimumnoziedznieku reģistra atvēršanu publiskai apskatei ir Tiesībsargs Juris Jansons.=
  Tas pats kas čekas stukačus aizstāvot – upuri ir zināmi tikai tie stukači tiek slēpti.
  Pedofilus aizstāvot, bet upurus ( bērnus), kas aizstāvēs?
  =“Bērnu labklājība ir svarīgāka par noziedznieku privātuma aizsardzību,” gada sākumā norādīja Polijas tieslietu ministra vietnieks Mihals Vošs.=
  Ko piebilst – Vai Jansons vairāk aizstāv pedofilus ? Kāpēc?

 5. vajadzētu publiskot jebkurus noziedzniekus vismaz zin, kas dzīvo tuvumā

 6. Uzskatu, ka saraksts ir jāpublisko.

 7. Slikti, ka Jansons arī sāk kļūt par noziedznieku aizstāvi, PILNĪBĀ IGNORĒJOT BĒRNU TIESĪBAS UZ SAVU CILVĒKTIESĪBU AIZSARDZĪBU. Ļoti bieži cilvēki, kuri ir sodīti par dzimumnoziegumu pret bērnu, pēc soda izciešanas turpina uzvesties tādā pašā veidā, proti – atkal un atkal apdraud bērnus, sakropļojot viņu dzīvi. Vai tiešām Tiesībsargs nesaprot, ka svarīgāk ir nevis sodīt cilvēku (kā viņš izsakās, “cilvēks jau sodu ir saņēmis”), bet gan novērst noziegumus???? Ja cilvēkam ir pedofilas tieksmes vai personības morālas degradācijas dēļ nepastāv jebkādas robežas starppersonu saskarsmē, līdz ar ko viņš seksuāli izmantojis mazgadīgu bērnu, tad tas ietekmē viņa uzvedību visu mūžu. No tāda cilvēka var ļoti ticami sagaidīt jaunus noziegumus arī pēc soda izciešanas. Bet Tiesībsargam IR PIENĀKUMS RŪPĒTIES PAR APDRAUDĒJUMU MAZINĀŠANU, SEVIŠĶI JAU PRET BĒRNIEM. Janson, kur palicis tavs godaprāts un kritiskā domāšana?! Kas ar tevi noticis?!
  (Izņēmums var būt vien cilvēki, kuri izdarījuši dzimumnoziegumu pret personu, kas ir vecāka par 16 gadiem, jo tādu par pedofilu nevar saukt, kaut arī cilvēks līdz 18 gadiem juridiski skaitās bērns.)

Draugiem Facebook Twitter Google+