×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

“Ko darīsiet, latvieši, krīzē? Rakstīsiet feisbukā?” Igauņu žurnālists par “lielgabalu gaļu” (58)

Simsons_3

Prīts Simsons, Igaunijas avīzes "Eesti Päevaleht" redaktors

Autors: Prīts Simsons, Igaunijas avīzes “Eesti Päevaleht” redaktors

Vai iesaukums tiešām dod tikai nespējīgu lielgabalu gaļu, kā apgalvo Latvijas Aizsardzības ministrija? Vai vispārēja un obligāta militārā dienesta atjaunošana Latvijā tiešām ir Maskavas revanšistu ilgotais sapnis, kas radīs haosu pašreizējā sistēmā? Bet kādus citus argumentus var gaidīt no ministrijas, kas apstiprinājusi tikai tuksneša krāsas karavīru tērpus… Pasaules pieredze liecina par gluži citādiem modeļiem. Pilnībā profesionāli spēki bez ievērojamām rezervēm ir tā saukto ekspedicionāro armiju modelis. Šo sistēmu var atļauties tikai lielas valstis vai arī valstis, kuru kaimiņi nerada apdraudējumu.

Latvija neatbilst nevienam no šiem raksturojumiem. Tās galvenās bažas nav tālas misijas kā britiem, un apdraudējums tās teritorijai nav kļuvis par tik attālu iespēju kā Slovēnijai. Jā, profesionālas vienības ir viegli izmantojamas, bet tām ir būtisks trūkums – brīvprātīgi un pilnībā profesionāli spēki parasti ir pārāk mazskaitlīgi.

19. gadsimtā Vācijas kanclers Oto fon Bismarks teicis: ja britu armija ienāktu Vācijā, viņš ļautu vietējās policijas priekšniekam arestēt to.

Valstis, kuru teritorijai ir jebkāds reāls apdraudējums, galvenokārt paļaujas uz iesaukumu, apmācot lielākas rezerves, un iedzīvotāju vispārējo gatavību. Tas attiecas arī uz valstīm, kam jārīkojas strauji, – ne Izraēlai, ne Dienvidkorejai nav nekāda stratēģiska dziļuma. Ievērojamai pretestībai jāsākas jau pie robežas, jo valsts svarīgākie centri atrodas tikai pārdesmit kilometrus no ienaidnieka spēkiem.

Atteikšanās no iesaukuma nav izvēle Izraēlai vai Dienvidkorejai, jo brīvprātīgo nepietiek. Ienaidnieka skaitliskais pārspēks viņus vienkārši pārmāktu.

Parasti 3000 – 4000 karavīru brigāde var noturēt aptuveni 10 – 15 kilometru joslu, un bruņojuma attīstība nav to izmainījusi. Vispārējs apdraudējums kā pilna apjoma karš prasa vispārēju atbildi, tāpat kā mēra laikā katrs palīdz slimajiem, ne tikai augsti kvalificēti ārsti.

Lielgabalu gaļa? Somijā un Igaunijā bieži tiek rīkotas rezervistu mācības, un tas ir ļoti svarīgi. Vai Latvijas Aizsardzības ministrija tiešām uzskata, ka Somijas rezervisti ir tikai lielgabalu gaļa? Vairākums ekspertu augstu vērtē somu pilsoņus karavīrus. Igaunijā iesaukums ir arī galvenais ceļš, kā kļūt par profesionālu karavīru. Ja iesaukums būtu pilnīgas blēņas, mēs par to uzzinātu no mūsu profesionālajiem karavīriem, kas visi nākuši no iesaukuma. Kā apliecināja pērn notikušās militārās mācības “Siil” (“Ezis”), ir iespējams dažās dienās mobilizēt vairāk nekā 13 000 karavīru.

Pirms desmit gadiem Latvijā izveidotā brīvprātības sistēma tika radīta pavisam citos apstākļos, laikā, kad jebkurš uzbrukums ar parastā tipa ieročiem likās gandrīz neiedomājams. Tolaik Krievija tuvinājās NATO, galvenā prioritāte bija cīņa pret terorismu, likās, ka pienākušas “vēstures beigas”, un bija nepiedienīgi šaubīties par NATO līguma 5. punkta praktisko darbību. Jebkuras citādi domājošas balsis ātri tika nodēvētas par “aukstā kara paliekām”. Taču nākamie gadi pierādīja, ka citādi domājošajiem ir taisnība, un jau drīz pat populāri autori sāka rakstīt par “jauno auksto karu”.

Piemēram, Igaunijā Gruzijas–Krievijas karš 2008. gadā izbeidza praktiski visus priekšlikumus atcelt iesaukumu. Drošības vides izmaiņas bija tik acīmredzamas, ka atbildei vajadzēja būt spēcīgākai. Taču Latvija nesadzirdēja saucienu pamosties. Krimas aneksija 2014. gadā pārliecināja Rietumus, ka “aukstā kara domāšana” varētu nebūt tik novecojusi, bet bija pārsteidzoši redzēt, ka Latvija paliek uzticīga savai 2005. gada domāšanai.

Kā rīcībspējīgs pilsonis un rezervists es zinu, kas man jādara, kad mana valsts ir nopietnās briesmās. Man ir sava vieta militārajā vienībā un ierocis, ko esmu lietojis agrāk. Vai es esmu lielgabalu gaļa? Es nezinu. Bet es ceru darīt visu, ko spēju, un šogad gaidāmās rezervistu mācības dod man iespēju pilnveidoties.

Bet ko darīsiet jūs, vairākums no rīcībspējīgajiem latviešiem, ja sāksies krīze? Kā saprotu, tikai nedaudzi no jums ir guvuši kādu militāro apmācību. Būsiet skatītāji?

Varbūt ievietosiet kādu naidīgu komentāru feisbukā? Bet kāpēc amerikāņiem, britiem vai pat igauņiem būtu jāgādā par jūsu neatkarību, ja jūs tikai dzerat kafiju modīgā Rīgas kafejnīcā kara laikā?

 

(Tulkojis Valdis Bērziņš)

Pievienot komentāru

Komentāri (58)

 1. lielākā daļa komentātoru aizmirst ka esam iekš NATO un armija tiek stutēta atbilstoši attiecīgu NATO štābu direktīvām kādas tās ir mumsiem, spečiem, par nožēlošanu neviens neteiks.Ja nav obligātais dienests tad ir likts uzsvars uz profesionāļiem un pārējos derīgos iedzīvniekus samobilizēs otrajam vilnim,tad kad vajadzēs raķešu gaļu lai okvupēētu mātīti krieviju.

 2. Malacis būtu igauņu žurnālists, ja būtu arī pateicis ko darīs ar varu iesauktie un moderni apbruņotie kremlinu simti tūkstoši mūsu un arī igauņu valstī?!

 3. Nemuldi niekus,karotaajs atradies…latvieshi ir pashi labaakie karotaaji,tas ir fakts.

 4. Tu nespried par visiem taa,mees protam karot un ne slikti,ja tu traapiitos man kara laikaa uz celja,Tu buutu par galju palicis,varu sadereet.

 5. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 7. Bet visnozelojamakais visa saja epopeja ir IEMESLI, kapec tas ir ta. Un tie nav talu jamekle. Pie varas joprojam kazokus, bet ne netikumus, parmetusie cekisti, kas slepj savejo maisus, bloke LUSTRACIJU, rusifice Latviju, grauj tas ekonomiku, utt.
  Tapec tie ar primitivam metodem mus krapj visas veidos. Sakot ar IT KA notiekoso integraciju, tam izniekojot milzigas summas musu nodoklu, kas beigas izradijas kkas tiesi pretejs – konkreta un neparprotama dezintegracija, segregacija ar tendenci uz 2 valodibu, sabiedribas sadalisanu kalpos vietejos un priviligetajos KOLONISTOS, kam visas iegribas tiek apmierinatas, pat uzsplaujot Satversmei..
  Tagad ar aizsardzibu tiek izmantotas tiesi tas pasas metodes un MELI, ka, redz, lielakas musu aizsardzibas spejas busot par labu kremlim… Tik vulgarus, sataniskus melus tiesam var izdomat tikai cekisti.
  Tik mazai tautai ka musu nav cita varianta, lai kaut ka aizstavetos, ka tikai TOTALA aizsardziba, iesaistot pat pusaudzus, kuri ir jaapmaca jau no skolas sola.
  Bet tam vispirms ir jabut vienotai tautai, runajosai viena valoda, apmacitai vienas skolas. Bet, lai to panaktu, ir japatriec komunisti, kas kalpo Maskavai un mus JAU IR NODEVUSI. Tapec ari MELO, CER APMULKOT, ka mums nav vajadziga aizsardziba. Tapat MELO, ka nav kas apmaca. Tie ari, tapat ka viss parejais to vervelejums IR MELI. Mums instruktoru un rezerves virsnieku ir vairak ka vajag. Atliek tikai tos iesaistit.
  Tas pats par lidzekliem. To nav? Nu tik daudz, lai ar tiem bezjega kezitos, nekad nepietiks. Bet ja rikosies saimnieciski un ar merktiecigu tendejumu, tad iztiks ar to pasu.
  Kad ZS nemaksaja dienas naudas par aktivitatem, viss notika tikai uz patriotisma un apzinas, ka jasarga sava valsts, viss bija daudz lanaka limeni. Cilveki pasi rupejas gan par apgerbu, gan ierociem, gan daudz ko citu. Bet komunistiem tas likas bistami, un tapec ZS atbrunoja, atnema par personigiem lidzekliem iegadatos un ZS registretos ierocus, pastuma NBS parraudziba un totali degradeja.
  Tapec tadiem “komandieriem” nav ticibas ne par matu. Tie ir nekas cits ka nozelojami to pasu kremlinu pavelu pilditaji, butiba pakalpini, kuri JAU NODEVUSI tautu un Latviju, mums MELO par aizsardzibas stavokli, slepj nebusanas, tadejadi paklaujot briesmam mus visus.
  Uzskatu, ka pie valsts atgusanas, cekistu padzisanas sie visi nodeveji butu saucami tribunala prieksa.

 8. То, что вы свинья, причём большая, уже давно понятно всем. Этакий вонючий хряк, который с удовольствием превращает этот портал в засранный хлев. Молодец! Вы вор, а вор должен сидеть в тюрьме. Прекратите воровать чужие ники!
  P.S. Модераторы кайфуют от вас, наверное, раз не удаляют ваше гавно.

 9. Karš nepiedāvā pareizu vai nepareizu rīcību,jo pats ir nepareiza rīcība.

 10. ABC ietiepīgajiem un impotentajiem valsts aizsardzības veidotājiem. Obligātā militāra dienesta likvidēšana un nevēlēšanas (varbūt nespēja) to atjaunot ir pielīdzināma valsts nodevībai.

 11. Igaunis pareizi raksta.Bet ko lai no tāda AM “ministra”citu sagaida!Viņš ir tāds AM ministrs kā es Barišņikovs!Varens jūtas aiz citu valstu karavīru mugurām un citu valstu NATO finansējuma. Nožēlojams Šveiks.

 12. tories mums daudzi labi skrien, satrennējušies visādos maratonos. ar lieko svaru gan būs grūti.

 13. Ko darīs neapmācītie Latvijas pilsoņi (rezervisti) krīzes situācijā? Nedaudz ironizējot, nu to pašu ko šodien: rakstīs žultainus komentārus, kritizēs amīšus, ka tie slikti viņus aizstāv un stāvot malā, dos visiem gudrus padomus. Bet pašu ģenerāļi un politiķi meklēs kļūdas valsts aizsardzības stratēģijā un daudzajās koncepcijās. Neesot naudas rezervistu apmācībai! Vai tad brīvību un valsts neatkarību tagad tirgo par naudu?

 14. Ja iedotu plintes un apmæcītu 10-20 % urlānu, tad briesmu brīdī no ausrrumiem, šie šautu mugurā Latvijas aizstāvjiem. Autors to nepiemin, nesaprot, ka vienīgi zemessardze var būt pilnīgi uzticama…

 15. 2017.g. lielāka cenzūra kā pat 2016.?

 16. Apnicis jau būt par krievijas trolli,nemaksā ne velna!Kādi mirotvorci,slepkavas!Arī Aleppo bērnus slepkavo!
  Krievs nekad nav bijis mirotvorecss!

 17. KUR grafista koments?Atkal?

 18. Ar visu to,ka Krievija grūž miljardus armijas lūžņos,Sīrijā ,Ukrainā vīri mirst kā mušas.Sarūsēji kuģītis nespēj noturēt samaļotus un nu jau divi noslīkuši pie Sīrijas.Un lielgabala gaļa patiešām ir Krievijas armijā –Ukrainā,kur neļauj kritušos apglabāt ar godu un pat bez uzvārda.Man žēl tautiešu.

 19. Kremļa spiegiem atgādinu, ka Krievijas-Gruzijas karš ne sekundi nenotika uz Krievijas zemes. Jūsu pilnīgi plānprātīgās spējas melot acīs skatoties arī ir fantastiskas.

  • ka ari uz gruzijas zemes tas nenonika ne mirkli, kremlis gruzijas robežu nešķērsoja. osetija nav gruzija kaut gruzīni dikti grib viņu sev

 20. Es ienīstu Krievijas propagandu….

 21. https://goo.gl/V9tJmz Atbildēt

  Ne katrs var atļauties maksājot uzreiz nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto. Uzturēt pie sevis mājas krāšņu sievieti, nevis tikai nolūkoties uz tādām interneta fotogrāfijās. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 50 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Dod sev iespēju pārvērst savu dzīvi sapnī, noķer savu veiksmi!

 22. ваши и наши Atbildēt

  Grafistam taisnība – viņš jau ir izlēmis, kurā pusē nostāsies un kam šaus mugurā; turklāt par velti – idejas vārdā, kā sacīt jāsaka …

  • šī laikam ir arī atbilde, vai mums vajadzīgs obligātais iesaukums. Obligātajā iesaukumā iesauks arī grafistu un viņa draugus. Un iedos ieročus. vajag?

  • Nevolnujsa, nepilsoni, mūsu valdība dara visu, lai arī pilsoniem te nebūtu ko aizstāvēt kā vien to, kas pieder elitei, zviedru mežus un dāņu laukus. Sveši cilvēki jāaizstāv, kuri paši savā starpā plēšas? Varbūt, bet šķiet, ka arī šeit palikušie cilvēki izdzīvos pie jebkādas varas, ja jau spēj izturēt šī brīža valksts saimniekus.

 23. Paldies, ļoti pareizas domas. Redziet, mums ir pārāk daudz nelojālu latviešiem un LATVIJAI krievvalodīgo, kas tiktu apmācīti ,kā apieties ar ieročiem, bet kara laikā, viņi ieroci pavērstu pret latviešiem. Tā gan, jo viņi uzskata, ka latviešu te ir par daudz. Mums ir daudz sarežģītāka situācija, nekā Igaunijā, jo stipri daudz vairāk krievu nekā pārējās Baltijas valstīs. Vai mums viņus apmācīt, lai mūs likvidētu?

 24. Ja zaļie cilvēciņi ienāktu Latvijā,tad Krāslavas policija viņus arestētu…

 25. Kiberkarš jau plosās.

 26. Liekas ka Latvijas militārās vadības spicē sēd labi maskējušies krievijas specdienestu cilvēki!!!

 27. Ja būs vairāk kareivju, drons tos apšaus 5 minūtes ilgāk..
  Ne Latvijā, ne Igaunijā ne jebkurā citā NATO valsti konvencionālais karš (vais) nav iespējams. Vai nu tā būs bumba, raķetes vai nekas. Karš būs minūtes, ne stundas. Pozīcijas bija iepriekšējos karos. Artilērijai nebūs uz ko šaut un tā arī nepaspēws to izdarīt. Konvencionālais kārš VĒL ir iespējams tur, kur viena no pusēm vēl dzīvo iepriekšejā gadisimtā. Tā kā jā, Pīt Simpson, esat lielagbalu gaļa. tas, ka mākat maršēt un šaut ar plinti, neparadis jūs neredzamu raķetes infrasarkano staru tēmeklī . Nebūsim naivi, ja Latvija karos tad tas būs karš starp ASV un Ameriku, un jūsu izraktais ierakums būs tikai labs kaps Jums.

  • Tikai kaut kā Ukrainā nekāda viedā kara nebija..

   • gruzijā kremlis neko nesāka, tur gruzinī sakašvili melu eiforijā izdomāja ka nu nomētās ar cepurēm krievus un uzsāka ofensīvu. kā rezultātā krievi viņus momentā samasēja un atmeta atpakaļ. pie tam pašu gruziju nemaz neaitika kaut armija jau bija praktiski sakauta.
    tā ka neiplati klajus melus, par gruzijas vainu konflikta izraisišanā ir pilnigi oficiāls starptautisks slēdziens. neizmanto to ka tautai īsa atmiņa un klaji nestum rietumu propogandas melus

    • Nu protams, Gruzija gruzini pasi sev uzbruka, Cecenija ceceni , Ukraina ukraini, Moldova maldavi tapat pasi sev uzbruka un ar sevi karo.. Ka tik ne ta? Bet cekas banditi vateni tie labie pukainie, kuri nak visus glabt no labakas dzives.., lai netiktu talak par kremla vergiem.

  • Nununu un kas tad mums notiek Ukrainā,kur krievs jau ir ieberzies hadiem,Sīrijā????a

 28. kirzas zābaki un trīs dzīvības Atbildēt

  Karotkārie – ja krievu mēle nav par grūtu, palasiet šito: О способности убивать в бою vietnē feldgrau.info. Nedomāju, ka tā ir propaganda …

 29. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 30. sagribējies kariņu paspēlet. igauņi vienmēr bijuši mīksti karotāji ,tāka mums nav ar tiem pa ceļam. vienreiz gribētu lai la intervē kādu riktīgu kaujas ģenerāli kas objektīvi izskaidrotu reālo situāciju, briesmu draudus vai iespējas. amerikas kaujas gaiļi skaļi kladzina nu kā letiņi braukās ar sapuvušajām tanketēm pa purvu, bergmanis ostīs izplūdes gāzes ,nu tad mēs sadosim.nu nedos tev laiku pāris dienas lai tu nosievas atrāvies atvadītos jo krievija šinīs dienās noslēgs eiropas debesis , gan kuģošanu un ābrami sadegs elles liesmās pat motorus nepielaiduši .vimaz puse latvijas netaisās karot un vienreiz vajag beikt pieminēt to krimu ,jo kas zina vēsturi tad tā vienmēr piederējusi krievijai .tā ka amerikosiem neizdevās ierīkot savu bāzi. vietējie pakalpiņi grib iegrūst latviju kara liesmās . ukrainā arī pilsoņu karā karo apmātie nevisoligarhutaukainie dēliņi. vai nebūtu laiks latvijas tautai ņemt tos kūrējus aiz riekstiem un pieprasīt cilvēku cienīgu attieksmi, labas attiecības ar krieviju, galu galā iztaisnot muguru.paldies dievam mērkaķu gads beidzies, varbūt jaunais būs veiksmīgs .DIEVS SVĒTĪ LATVIJU

  • lai nu kā būtu Igaunija tikusi tālāk – šeit arī redzama atšķirība starp nacionāli domājošiem cilvēkiem – tie ir savas zemes patrioti un mums, kur viena daļa cilvēki jūtas kā iebraucamā vietā – ka tik dabūt sev kādu labumu, diemžēl ilgtermiņā savtīgumsir kā zāģis zaram, uz kā sēž…

 31. Cik viņam brāļu, cik dēlu, ka tik ļoti raujas karā? Kas paliks?

 32. Pilnīgi precīzi.Bet,ko gan var sagaidīt,ja mūsu vadošie ir bijušie komunisti un čekisti.Ja parlamentā ceturtā daļa Latvijas ienaidnieki.Vai Latgalē ir kaut viena karaspēka daļa,izņemot zemessardzi ?Vai Ukrainas piemērs nav gana pietiekams,lai Latvijā ieviestu vismaz vispārēju militāru apmācību?

 33. Militārie sagatavošanas kursi! Ja nepatīk iesaukums.Būtība tāpat nemainās.Latvija jau tagad ir svešu armiju poligons.

 34. Ikvienam noder izlasīt la The Telegraph publicēto rakstu, lai apjēgtu igauņu bāleliņu uzskatus par 3.Pasaules kara gaitu:” Russia unveils ‘Satan 2’ missile powerful enough to ‘wipe out UK, France or Texas’

 35. nav piedalijies reālā karadarbibā, tāpec raksta pilnigas muļķibas, tipiska rakstāmgalda žurkas muldēšana un vel ar vēsturisku simtiem gadu vecu faktu piesaukšanu. viš kaut vai ieročus butu salidzinājis tad un tagad, par tik smalku lietu kā kara taktika/stratēģija pat nerunājot

  • Jūs tur “kaujas virsnieki” vismaz špikerus ar tēzēm pamainiet laiku pa laikam. Stratēģi paštaisītie. Nepatīk iesaukums, tad izdomājiet citu veidu kā apmācīt karavīra arodam tūkstošiem rezervistu , kurus plānojat mobilizēt.

   • atšķiribā no tevis ērgli Atbildēt

    esmu reālā karadarbibā afganistānā bijis, tāpec pilnigi piekrītu tēzei ka obligātais iesaukums ir lielgabalu gaļa nekas vairāk. pie musdienu bruņojuma ir tik daudz jāzin lai varetu reālā kujā piedalities ka to ne gada un ne pat 2 laikā neapgūt. un tad tādus kas nezin ko darit ar pliku plinti( kuras mums nemaz nav kaujai domātas jo laidnes plīst, patronas sprūst stobros, stobri līki, jo pa lēto kautkur norakstitie brāķi nopirkti zelta cenā) pat bez jebkādas bruņutehnikas aizsega iemest kaujā ir tas pats kas nošaut turpat uz vietas kazarmās lai nemocās. viņu izredzes izdzivot ir 0 un ari pretiniekam viš neko neizdarīs. tad labums kāds? tas ka kāds mierigāk gulēs cerot ka obligātais dienests nu tagad kā panaceja viņu pasargās?

    • Ja jau tu esi bijis Afganistānā, tad zināsi, ko nozīmē:
     1. Partizānu karš, nevis “stenka na stenku”;
     2. Ko nozīmē, ja jābaidās no katra bērneła, večuka un sievietes, par vīriem nemaz nerunājot! Un kur tad to kara mākslu viñi ir ieguvuši? Nosapñojuši? Vai no korāna?

    • Valsts pienākums apmācīt cik var un iedot ieroci. Tālāk par katru lems liktenis, nevienam nav dots paredzēt vai ies bojā tāpat, vai paķers kādus pretiniekus līdzi. Vēlreiz jautāju kur ņemt mobilizācijas rezervi tavuprāt? Iztikt bez? Stratēģijas grāmatas saka ka jābūt.

    • Kas tev par daļu.. Atbildēt

     Krieviem jau arī Afganistānā bija regulārā iesaukuma karavīri…krievi tur ar savu lielgabalu gaļu uzbruka ne? 😀 daudz letiņu tur pabija, no krievu obligātā dienesta.. tad tu pats sanāk arī esi bijis lielgabalu gaļa..

     • par to jau stāsts

      ka upuru bija bez gala, un tas neskatoties uz tankiem, bruņutransportieriem, helekopteriem, arteleriju….. kas no tā ir mums? kādu atbalstu tam kājiniekam ar plinti pļavā var piedāvāt? nekādu…. prettanku raķešiekārtu lai apkalpotu ir ;sis tas jāsaprot, tur nevar visam OMD personālam to iemācit jo pat viens trenniņšāviens maksā milzu naudu. bet jāprot gan notemet, gan izšaut un galvenais atrast īsto poziciju vispār lai ko iesāktu…. saskatijušies filmas kur katrs kas paņem ieroci uzreiz kļūst par rembo, un nu domā ka obligātajā dienestā visi par tādiem kļūs. pat tie kas mums profesionāļi skaitās ir tālu no karotspejiga personāla(vismaz lasot viņu stāstus par misijām, un kā viņi tepat ar izpletni lecot daugavā slīgst….) tad kas bus ar varu iesaukta jaunieša gadijumā? beidziet dzīt urāpatriotismu, un domājiet ar galvu kaut mazliet

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Sportiskākais dzīvnieks

Latvijas Futbola federācija (LFF) trešdien prezentēja valstsvienības jauno logo, formas un talismanu vilka veidolā. “No šodienas būsim vilki un ar šo dzīvnieka simbolu gribam uzsvērt kopības sajūtu,” sacījis LFF prezidents Kaspars Gorkšs. Interesanti, ka par savu simbolu vilku izvēlējusies arī Latvijas Volejbola federācija, kas nupat aicinājusi atbalstīt volejbola valstsvienību, nopērkot tās kreklu ar vilka attēlu.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+