Sports
Motoru sports

Titulētā Solberga 17 gadus vecā atvase Olivers uzvar arī rallijā “Sarma”0


Olivers Solbergs (no labās) un viņa stūrmanis Ārons Džonstons abos Latvijas  ziemas rallijos palika nepārspēti.
Olivers Solbergs (no labās) un viņa stūrmanis Ārons Džonstons abos Latvijas ziemas rallijos palika nepārspēti.
Foto: Oliver Solberg Media Office

Leģendārā norvēģu autosportista Petera Solberga dēls Olivers sestdien svinēja uzvaru rallijā “Sarma”, kas bija Latvijas un Igaunijas čempionātu otrais posms.

Pašlaik 17 gadus vecais Solbergs, kurš startē ar Latvijas licenci un stūrē “VW Motorsport Polo R5” spēkratu, uzvarēja tikai vienā no astoņiem ātrumposmiem, bet ar to pietika uzvarai.

Janvāra vidū viņš palika nepārspēts arī rallijā “Alūksne”, kas bija Latvijas čempionāta pirmais posms.

Olivera tēvs Peters 2003.gadā kļuva par pasaules čempionu rallijā, bet 2014. un 2015.gadā izcīnīja planētas meistara titulu rallijkrosā.

Šoreiz Solbergs juniors par minūti un 24,8 sekundēm pārspēja igauni Georgu Grosu (“Ford Fiesta WRC”), kamēr trešajā vietā ierindojās arī ar Latvijas licenci startējošais krievu pilots Nikolajs Grjazins (“Škoda Fabia R5”), kurš norvēģim zaudēja teju divas minūtes.

Olivers Solbergs rallijā “Sarma”.
Foto: Oliver Solberg Media Office

Grjazins sestdien uzvarēja sešos no astoņiem ātrumposmiem, bet ar to bija par maz uzvarai kopvērtējumā, lai gan pēc četriem “dopiem” krievs Solbergu apsteidza par 42 sekundēm. Savukārt piektajā “dopā” Grjazins piedzīvoja kļūmi, zaudējot līderiem teju trīs minūtes un kopvērtējumā noslīdēja uz astoto pozīciju. Atlikušajos trīs etapos viņš gan spēja aizsniegties līdz trešajai vietai, lai gan pirms pēdējā ātrumposma bija vien sestais.

No pašmāju pilotiem kopējā ieskaitē labāko rezultātu sasniedza Emīls Blūms (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kurš Solbergam zaudēja gandrīz trīs minūtes un bija piektais.

“Dienas sarežģītākais bija astotais ātrumposms – katrā trešajā līkumā kāda ekipāža apstājusies. Tieši mums priekšā braucošie bija apstājušies šaurā vietā, ko darīt? Pieņēmām lēmumu riskēt – caur grāvi braucām garām, labi, ka tikām. Zaudējām kādas 6-7sekundes, jau domājām, ka “powerstage” punkti zaudēti, bet tomēr ne – uzvarējām. Ar dienu kopumā esmu apmierināts, bet zinu, kur vajag piestrādāt,” pēc mačiem sacīja Blūms.

LRC1 klasē uzvaru svinēja Ronalds Baldiņš (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), LRC2 klasē pie panākuma tika Deniss Rostilovs no Krievijas (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuram Blūms zaudēja 26,3 sekundes, bet LRC3 klasē ātrākais bija Mārtiņš Sesks (“Ford Fiesta”), kurš šajā klasē uzvarēja arī Alūksnē.

Saistītie raksti

Sesku, kurš šosezon brauc kopā ar stūrmani Krišjāni Cauni, jau nākamajā nedēļā gaida pavisam cita līmeņa izaicinājums, jo abi startēs pasaules rallija čempionāta posmā Zviedrijā, sacenšoties junioru ieskaitē.

“Šis bija sarežģīts rallijs – lai gan sniegs un ledus bija visapkārt Gulbenei, gaisa temperatūra virs nulles grādu atzīmes un atkusnis padarīja šo par īstu “darba” ralliju. Protams, ne viss izdevās par 100% procentiem, bet mēs rūpīgi darījām savu darbu, kas arī nesa rezultātu, un ļoti vērtīgu pieredzi. Arī ar stūrmani Krišjāni Cauni esam atraduši kopīgu valodu un sastrādājušies ļoti labi – tā kā šeit atlaides sev vairs nevaram dot, esam komanda, un tieši tā arī šobrīd jūtamies,” pēc sacensībām sacīja Sesks, kurš pērn kļuva par Eiropas čempionu.

Nākamais Latvijas čempionāta posms notiks maijā Liepājā, bet sezonas turpinājumā būs divi etapi Igaunijā.

LA.lv