Kultūra
Māksla

Top 100 tautumeitas Latvijas 100gadei 16

Publicitātes foto

9. septembrī Jūrmalas mākslas skolā projekta “100 tautumeitas Latvijas 100gadei” ietvaros notiks interaktīva lekcija un radošas aktivitātes ar mērķi izzināt un daudzināt latviešu tautastērpus, kā arī izveidot 100 māla tautumeitu “kori” ceļojošai izstādei 2018. gadā.

Jūrmalas Mākslas skola šogad ir uzsākusi tautas tērpu pētīšanas procesu, ikdienas mācību uzdevums – tautas tērpu studēšana, ir pārtapis Latvijas simtgades projektā. Jūrmalas Mākslas skola un Jūrmalas Mākslas skolas kultūrizglītības atbalsta biedrība ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu uzsāk projektu “100 tautumeitas Latvijas 100gadei”, kura rezultātā taps 100 māla tautumeitu “koris” un 2018.gadā tautumeitu ceļojošā izstāde būs apskatāma Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Rīgā.

Dace Ziemele, Jūrmalas mākslas skolas direktora vietniece projektu jautājumos: “Ar projektu 100 tautumeitas Latvijas simtgadei vēlamies radīt interesi par latviešu tautas tērpiem, aicinot izpētīt savas dzimtas tautastērpu valkāšanas un darināšanas tradīcijas un kļūt par līdzautoriem simtgades izstādes radīšanā, izveidojot sev radnieciska novada tautastērpā atveidotu māla tautumeitu.”

LA.lv