×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

Traģiskā avārija Čaka ielā: par sievas un bērna nāvi piedzen 100 000 eiro

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Uz šīs gājēju pārejas zem trolejbusa gāja bojā meitenīte, no negadījumā gūtajām traumām nomira arī viņas māte

Rīgas apgabaltiesa šodien Ansim Priedem piedzina morālā kaitējuma atlīdzību 100 000 eiro apmērā prasībā pret apdrošinātāju “Gjensidige Akcine draudimo bendrove” saistībā ar 2014.gadā Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, avārijā zaudēto ģimeni – sievu un meitu.

Kā informēja tiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis, saistībā ar Priedes iesniegto pieteikumu par atbildētāja statusu tiesvedība šodien tika atsākta un “Gjensidige Baltic”, kas 7.novembrī beigusi pastāvēt, aizstāta ar Lietuvas apdrošināšanas sabiedrību “Gjensidige Akcine draudimo bendrove” un tās filiāli Latvijā, kas ir “Gjensidige Baltic” tiesību un saistību pārņēmēja.

Tika noraidīta Priedes prasība daļā par apdrošināšanas atlīdzības piedziņu 4 899 700 eiro apmērā. No Lietuvas kompānijas valsts labā tika nolemts piedzīt nesamaksāto valsts nodevu un ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus.

Pilns spriedums būs pieejams no 6.decembra, un to 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa bērnu un sievu zaudējušajam vīrietim par labu piedzina 100 000 eiro morālā kaitējuma atlīdzību, tomēr gan pats prasītājs, gan apdrošinātājs nolēmumu pārsūdzēja.

Apdrošināšanas kompānijā “Gjensidige Baltic” pēc šī sprieduma aģentūrai LETA norādīja, ka tiesas nolēmums apliecina – Latvijā nepieciešams sakārtot sistēmu, kādā satiksmes negadījumos cietušie saņem kompensācijas par morālo kaitējumu. “Tiesas spriedums prasībā pret apdrošinātāju apliecina, ka izpratne par apdrošināšanas būtību un apdrošinātāju saistībām Latvijā klibo un nepieciešami būtiski uzlabojumi, kas apdrošināšanas atlīdzību izmaksas procesu precīzi definē un regulē,” toreiz norādīja “Gjensidige Baltic” pārstāvji.

Apdrošināšanas kompānija vīrietim par viņa sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu izmaksājusi likumā noteikto apdrošināšanas atlīdzību par nemateriālajiem zaudējumiem, tāpat kompānija sedza arī materiālos zaudējumus – bēru izdevumus. Kompānija vīrietim par viņa sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu izmaksājusi kopumā 300 eiro lielu kompensāciju.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā tiek iztiesāta krimināllieta, kurā trolejbusa vadītāja apsūdzēta par mātes un meitas sabraukšanu Aleksandra Čaka ielā 2014.gada maijā. Lietu vērtē tiesnese Ināra Janēviča.

2014.gadā maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, trolejbuss, kuru vadīja 1954.gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982.gadā dzimušu sievieti un viņas 2009.gadā dzimušo meitu. Bērns no gūtajām traumām notikuma vietā mira, bet māte ar smagām traumām tika nogādāta slimnīcā, tomēr arī viņa vēlāk nomira.

Prokuratūras apsūdzībā teikts, ka trolejbusa vadītāja, tuvojoties regulējamai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustības drošību konkrētajā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka luksoforā deg sarkanais signāls, un neapturēja trolejbusu pirms luksofora.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+