×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Tramps paraksta pirmos rīkojumus

REUTERSREUTERS

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien parakstījis paziņojumu par Savienoto Valstu izstāšanos no Klusā okeāna reģiona brīvās tirdzniecības līguma, kas pazīstams kā TPP.

Tomēr lielā mērā šis solis ir tikai formalitāte, jo līgumu vēl nebija ratificējis Senāts, un eksperti norāda, ka ratifikācija vienalga būtu mazticama, ņemot vērā pieaugošās vēlētāju bažas, ka tas var novest pie darbavietu zaudēšanas.

Pats Tramps šo lēmumu jau nosaucis par lielu ieguvumu “amerikāņu strādniekiem”.

Pagaidām nav skaidrs, vai jaunais prezidents centīsies noslēgt atsevišķus tirdzniecības līgumus ar katru no pārējām 11 TTP dalībvalstīm, kas saskaņā ar Pasaules Bankas datiem kopā saražo 13,5% no pasaules kopprodukta.

Tramps apgalvo, ka iepriekš noslēgtie brīvās tirdzniecības līgumi, tostarp Ziemeļamerikas brīvās tirdzniecības līgums (NAFTA), kā arī Ķīnas uzņemšana Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) novedusi pie darbavietu skaita strauja sarukuma ASV rūpniecībā.

Nu jau bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija atbalstīja TPP, kam, pēc tās domām, būtu jāveido tirdzniecības noteikumi 21.gadsimtam un jālīdzsvaro Ķīnas augošā ekonomiskā ietekme.

Lai gan līgums tika parakstīts jau 2015.gadā, tas vēl nav stājies spēkā.

TPP parakstījušas 12 valstis – Austrālija, ASV, Bruneja, Kanāda, Čīle, Japāna, Malaizija, Meksika, Jaunzēlande, Peru, Singapūra un Bruneja. Tās veido aptuveni 40% pasaules ekonomikas.
Japānas premjerministrs Sindzo Abe, kas ir liels TPP atbalstītājs, atzinis, ka bez ASV šim līgumam nebūs jēgas.

Tramps atjauno aizliegumu piešķirt federālo naudu starptautiskām organizācijām, kas veic abortus

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien atjaunojis aizliegumu piešķirt federālo naudu starptautiskām organizācijām, kas veic abortus vai sniedz informāciju par šādu iespēju.

Minētais aizliegums bijis kā futbola bumba starp republikāņu un demokrātu administrācijām. Republikāņi to ieviesuši, bet demokrāti atcēluši.

Nu jau bijušais ASV prezidents Baraks Obama aizliegumu atcēla 2009.gadā.

Aizliegums arī liedz piešķirt nodokļu maksātāju naudu organizācijām, kas lobē abortu legalizāciju un popularizē abortu kā ģimenes plānošanas metodi.

Tramps aizliegumu atjaunojis dienu pēc 22.janvāra, kad 1973.gadā ASV Augstākā tiesa ar spriedumu tā dēvētajā lietā “Ro pret Veidu” legalizēja abortus Savienotajās Valstīs.

Prezidenti tradicionāli šajā dienā pieņem lēmumus, kas saistīti ar abortiem.

Tramps paraksta rīkojumu par darbinieku pieņemšanas iesaldēšanu federālajās iestādēs

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien parakstījis rīkojumu par darbinieku uzņemšanas iesaldēšanu atsevišķos federālo iestāžu amatos, lai tādējādi samazinātu valdības izdevumus.

Tādējādi Tramps izpildījis vienu no saviem priekšvēlēšanu solījumiem.

Viņš tomēr paziņojis, ka rekrutēšanas iesaldēšana neattieksies uz bruņotajiem spēkiem.

Jaunais Baltā nama saimnieks ir apsolījis samazināt federālo birokrātijas aparātu, un pirmdien parakstītais rīkojums varētu būt tikai pirmais solis valdības nodarbināto skaita apcirpšanā.

Līdzīgu rīkojumu, stājoties amatā, 2001.gadā parakstīja arī iepriekšējais republikāņu prezidents – Džordžs Bušs jaunākais.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+