×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Kāds trimera modelis piemērots gan zālienam, gan grāvmalai?

echo_GT222ES

ECHO GT 222 ES trimmeris, piemērots mazām platībām, easy start funkcija. Akcijas cena maijā un jūnijā – 169 €.

“Radās doma vecā zāles pļāvēja vietā iegādāties trimmeri. Kāds modelis būtu piemērots gan zālienam, gan grāvmalai?” 
Gunārs Kandavā

Zāles pļāvējs ir domāts līdzena mauriņa pļaušanai, turpretī trimmeris ir paredzēts nelīdzena zāliena un grāvju kopšanai. Ir arī īpaši trimmeri dzīvžogam, kas aizstāj tradicionālās dārza šķēres, stāsta Mārtiņš Jaudzems, projekta “Dārza tehnikas eksperti” vadītājs.

Trimmeru piedāvājums dārza tehnikas tirdzniecības vietās ir plašs, un nesagatavots pircējs var viegli apjukt. Pat vienas firmas modeļu rinda ir tik gara, ka konkrētu robežu dažādas klases aparātiem novilkt ir grūti, tāpat kā precīzi nodalīt trimmeri no krūmgrieža. Pašā jaudīgākajā variantā trimmeris jau ir kļuvis par krūmgriezi, kas var tikt galā ar kārtīgiem brikšņiem.

Trimmerus var iedalīt trīs lielās grupās – profesionālajos, fermeru un piemājas. Pie pašiem vienkāršākajiem piemājas trimmeriem var pieskaitīt arī elektriskos aparātus. Tie paredzēti puķu dobju un apmaļu appļaušanai, kur nevar piekļūt ar zāles pļāvēju. Maldīgi ir iedomāties, ka trimmeris, pat jaudīgs un dārgs, spēj aizstāt zāles pļāvēju. Katram ir savi uzdevumi. Ar trimmeri nekad nevarēs mauriņu nopļaut tik līdzeni kā ar zāles pļaujmašīnu. Piemājas trimmeri konstruktīvi nav paredzēti lielu platību apstrādei un ilgstošam darbam. Šādiem amatieru rīkiem nav ne tik jaudīgi un izturīgi motori, ne citas detaļas. Uzskatāmākā piemājas trimmeru atšķirība ir samērā nelieli cilpveida rokturi, kā arī neliela motora jauda, kas liecina, ka šis aparāts nav paredzēts ilgstošam darbam. Visbiežāk trimmeriem spēka pārvadīšana no motora uz griezējmehānismu notiek ar trosi vai samērā neliela diametra kardānpārvadu.

Vidējās klases jeb fermeru trimmeriem ir nopietnāka konstrukcija – kārtīgi plaša satvēriena rokturi un uzkabes ierīce, kas krietni atvieglo darbu. Vienkāršākajā variantā par uzkabi, kas palīdz noturēt trimmeri, kalpo siksna, bet vislabāk, ja ir kārtīga uzkabes sistēma. Šā līmeņa trimmeriem ir jaudīgāki motori un arī izturības rezerve ļauj apstrādāt lielākas platības. Reduktora korpusā iestrādāti vairāki gultņi, kas šo mezglu padara daudz izturīgāku un ilgmūžīgāku.

Savukārt profesionālās klases trimmeri pašā jaudīgākajā versijā jau ir kļuvuši par krūmgriežiem. Šāda līmeņa aparātiem parasti var uzlikt gan zāģ­ripas vai trīsstūra griezējus, kas ļauj tos izmantot kā krūmgriežus meža tīrīšanas un citos darbos, gan auklas spoli un lietot kā ražīgus trimmerus.

Krūmgriezis no trimmera atšķiras ar to, ka tam ir jaudīgāks dzinējs, jo paredzēts lielai darba slodzei. Krūmgriezis ir robusts un ar īsāku kātu, lai būtu ērtāk strādāt.

Darbs ar trimmeri vai krūmgriezi prasa sagatavotību un iemaņas. No drošības tehnikas viedokļa krūmgriezis ir bīstamāks pat par motorzāģi. Strādājot gan ar trimmeri, gan krūmgriezi, jāizmanto aizsardzības eki­pējums – aizsargbrilles, ķiveres, cimdi un zābaki. Jāievēro arī piesardzība pret tuvāko apkārtni, jo trimmera darbības bīstamā zona ir 15 metru rādiusā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+