×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Tukuma dome lems par ārkārtas situācijas izsludināšanu saistībā ar piesārņojumu ezerā

Foto - LETAFoto - LETA

Tukuma novada dome piektdien sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā lems par ārkārtas situācijas izsludināšanu saistībā ar piesārņojumu Šlokenbekas Dzirnavu ezerā, aģentūrai BNS pastāstīja domes pārstāve Aiga Priede.

Ārkārtas situācija paredz noteikt uzņēmumiem, kas piegādā lielākos notekūdeņus “Tukuma ūdens” attīrīšanas iekārtās, samazināt šo notekūdeņu daudzumu. Par to, cik ilgi būs spēkā šis noteikums, lems domes ārkārtas sēdē, taču Priede norādīja, ka tā varētu būt nedēļa līdz 10 dienas.

Valsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina aģentūrai BNS pastāstīja, ka uzņēmumiem notekūdeņu izplūdes jauda būs jāsamazina par 30%, tādējādi atslogojot darbu attīrīšanas iekārtām un ļaujot tajā mītošajām labajām baktērijām un aļģēm atjaunoties.

Tāpat dome īpašniekam, kam pieder ezera teritorija, kurā atrodas slūžas, lūgs tās neatvērt līdz problēma nebūs novērsta. Tādējādi pašvaldība cer nepieļaut piesārņojuma tālāku izplatību.

Domes sapulcē piektdien piedalījās arī Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa. Viņš pavēstīja, ka pagaidām Valguma ezerā un Kaņiera ezerā nav novērojamas piesārņojuma pazīmes.

Priede pastāstīja, ka, turpinot darbus, piektdien Dzirnavu ezerā uzstāda ozonatoru jeb ierīci, kas bagātina ūdeni ar skābekli.

Tukuma novada domes ārkārtas sēde sasaukta piektdien plkst.19.

Jau vēstīs, ka pēc zivju bojāejas Tukuma novada domē sasauca sapulci, lai pārrunātu situāciju Šlokenbekas ūdenskrātuvē. No ezera pagaidām ir izceltas četras tonnas beigtu zivju. Iepriekš tika izteikts pieņēmums, ka piesārņojums Šlokenbekas Dzirnavu ezerā radies no tā, ka “Tukuma ūdens” attīrīšanas iekārtas ir bojātas, un notekūdeņi, iespējams, netiek pilnībā attīrīti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.7
Alūksne +16.8
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.1
Jelgava +18
Ventspils +17.7
Limbaži +16
Madona +18
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+