×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. aprīlis, 2012
Drukāt

Turcijā dienas laikā ieradušies teju 700 bēgļu no Sīrijas

begli

Turcijā pēdējo 24 stundu laikā no Sīrijas ieradušies teju 700 bēgļu, līdz ar to kaimiņvalstī patvērumu no vardarbības raduši vairāk nekā 24 000 sīriešu, 7.aprīlī paziņoja Turcijas amatpersona. Pēc viņa teiktā, robežu vienas dienas laikā šķērsojuši 699 bēgļi.

Pagājušajā nedēļā, bēgot no Sīrijas armijas uzbrukuma, Turcijā 36 stundu laikā ieradās rekordliels daudzums bēgļu – aptuveni 2800.

Jaunais bēgļu vilnis radījis satraukumu Turcijā, kas lūgusi ANO un starptautisko sabiedrību pielikt lielākas pūles palīdzības sniegšanā bēgļiem. “Mēs esam darījuši visu, lai uzņemtu no vardarbības savās mājās bēgošos sīriešus, taču ja viņi turpinās ierasties šādā ātrumā, mums būs vajadzīga ANO un starptautiskās sabiedrības iejaukšanās,” 6.aprīlī paziņoja Turcijas ārlietu ministrs Ahmets Davutoglu.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem, šobrīd Turcijā ieradušies 24 324 sīriešu bēgļi.

Centienos tikt galā ar lielo bēgļu pieplūdumu Turcijas valdība līdz šim izveidojusi deviņas bēgļu nometnes – astoņas telšu nometnes un vienu “konteineru pilsētu”.

Turcija devusi patvērumu plašajai Sīrijas opozīcijai, arī armijas dezertieriem, un ir novērsusies no Damaskas režīma – agrākā sabiedrotā -, prezidentu Bašaru al Asadu aicinot atkāpties no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+