Kultūra
Kultūrpolitika

Turpinās tiesvedība par koncertzāli “Rīga”, liecināt izsaukts Ojārs Spārītis0


Ojārs Spārītis
Ojārs Spārītis
Foto – Ieva Čīka/LETA

Trešdien, 12. septembrī, Rīgas Administratīvajā tiesā tiks skatīta lieta konfliktā starp Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un koncertzāli “Rīga”, kurā kā liecinieks izsaukts LZA prezidents Ojārs Spārītis, šodien informē producents Juris Millers.

Millers uzsver, – LZA un koncertzāles “Rīga” konflikts un savstarpējās tiesvedības ilgst jau ceturto gadu, līdz šim Spārītim bija izdevies izvairīties no stāšanās tiesas priekšā, lai gan tieši viņš bija tas LZA pārstāvis, kurš saskaņoja visus koncertzāles “Rīga” atjaunošanas projektus un to tāmes, kā arī parakstīja dokumentus, saskaņā ar kuriem LZA uzņēmās saistības pēc telpu atjaunošanas tajās veiktos neatdalāmos ieguldījumus pārņemt savā īpašumā, dzēšot nomas maksu.

“Diemžēl pēc telpu atjaunošanas LZA neuzsāka solījumu pildīšanu, tā vietā realizējot centienus ar reideriskām metodēm radniecīgiem paņēmieniem iznīcināt koncertzāli “Rīga”, lai pārņemtu telpās veiktos ieguldījumus bez jebkādām kompensācijām,” pauž Millers.

Koncertzāle “Rīga” tika atvērta 2014. gada 20. septembrī LZA ēkā, telpās, kuras 1972. gadā notika ugunsgrēks un tajās nebija noticis remonts. Telpas 2014. gadā tika atjaunotas par privātiem līdzekļiem, bet līdz ar tiesvedībām kopš 2016. gada 1. janvāra atjaunotajām telpām atslēgta ūdens un elektrības padeve, apkure un ventilācija. “SIA “Rīgas koncertzāle” joprojām tic taisnīgam gala iznākumam šajā lietā un cer atjaunot koncertzāles darbību šajās telpās,” pavēstīja Millers. Viņš skaidro, ka aizvadīto gadu laikā SIA “Rīgas koncertzāle” vairākkārt aicinājusi LZA un Ojāru Spārīti sēsties pie saruna galda, taču “LZA prezidents kategoriski atteicās no jebkādām sarunām, tādējādi ar savu rīcību iznīcinot valsts nozīmes kultūras pieminekli”.

Saistītie raksti

LZA 2015. gada jūlija beigās lauza telpu nomas un lietošanas līgumu ar koncertzāli “Rīga”, to pamatojot ar telpu nomas un siltumenerģijas parādiem. LZA vairākkārt pieprasīja atbrīvot telpas, tomēr koncertzāle “Rīga” turpināja veikt saimniecisko darbību un organizēt koncertus. Pēc tam starp koncertzāli “Rīga” un LZA noritējušas vairākas tiesvedības. Lai tiesas notiktu pēc iespējas ātrāk, izskatāmās lietas no Rīgas tika pārceltas uz Daugavpils tiesu, kur tika pieņemts prasītājam – SIA “Rīgas koncertzāle” – nelabvēlīgs spriedums.

Koncertzāles vadītājs Juris Millers uzskata, ka LZA cenšas panākt SIA “Rīgas koncertzāle” maksātnespēju, jo tad LZA būtu tiesības pārņemt visus ieguldījumus, neizmaksājot kompensācijas.

LA.lv