×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Ukrainas ministrs: Bez Krimas atgūšanas nenotiks attiecību normalizācija ar Krieviju (15)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kamēr Ukraina nav atguvusi Krimu, normālu attiecību atjaunošana ar Krieviju nav iespējama, ziņu aģentūrai “Reuters” atzina Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins.

“Nav nekādas iespējas normalizēt attiecības vai arī atgriezties pie sadarbības attiecībās starp Ukrainu un Krieviju bez atgriešanās pie “status quo” un pilnīgas Ukrainas suverenitātes ieviešanas Krimā,” sacīja ministrs.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka pilnīga robežas slēgšana ar Krieviju ir priekšnosacījums efektīvai konflikta noregulēšanai Donbasā. “Jo viss, kas destabilizē situāciju Donbasā – kaujinieki, nauda, ieroči, smagais bruņojums un, protams, Krievijas nemiernieku karaspēks -, ir nācis pāri Krievijas-Ukrainas robežai,” norādīja Kļimkins. “Ukraina vēlas konflikta mierīgu noregulējumu, bet izmantos visas metodes, lai aizsargātu Ukrainas teritoriālo vienotību un suverenitāti.”

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos. Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei, bet šobrīd Krievijas bruņotie spēki jau tiek koncentrēti pie Mariupoles.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Svarīgākais ir tas, ka ir izdevies apslāpēt pilsoņu kara liesmas. Tagad vajadzētu tur pa vidu uzmanīgi iebīdīt ANO miera uzturētājus, un tas kariņš lēnām izčākstētu. Ukraina, protams, būs federāla valsts. Bet Krimā bija iedzīvotāju referendums – tur viss ir skaidrs.

  • Boriss Vasiļjevs Atbildēt

   Kāpēc krievu okupanti Krimā pret ukraiņiem un Krimas tatāriem veic genocīdu? Laikam genocīds ir neatņemama “krievu pasaules” sastāvdaļa.

 2. "neps" nav sakarīgs Atbildēt

  Nacisms aptumšo krievu domāšanu. Cik ilgi ir Kurilu salas piederējušas Krievijai? Cik ilgi visas tās imperiālos karos nozagtās teritorijas?
  Lai Krievija pati tiktu uz priekšu modernā pasaulē, tai ir jāakceptē d e k o l o n i z ā c i j u.

  • Milie Vecisi Latvija! Krima ir bijusi Krievijas, tagad Krievijas un bus talak Krievijas.Domajiet vairak par izpardoto Latviju.

   • Kuru Krieviju tu domā -carisko Krieviju , KPFSR vai Krievijas federāciju. Jacarisko Krieviju, tad turkiem Krima piederēja daudz ilgāk, Ja KPFSR, tad Krima piederēja 38 gadus iepretī Ukrainas 70 gadiem.Krievijas federācija ir okupējusi Krimu tikai 1 (vienu )gadu.

    • turki no Krimas veda sev vergus. Kulturas sliedes ir mazas. Krievijas pedas ir uz katra sola.Protams daudz vecaku kulturu sliedes.

 3. vecit krima nekad nav piederejusi ukrainai un nepiederes vai lai ka jus nemtos ap krimu-krieviju jus vienmer paliksit besa bez atbildes veltas pules jums tik piekrit baltijas nacinali benderu dazi draugi….

  • Un cik ilgi tad Krima piedereeja Krievijai-taisniibu sakot!?

   • Krima Krievijas impērijas sastāvā nonāca ap 1780. gadu krievu – turku kara rezultatā. Tur izpaudās kņaza Potjomkina, Suvorova, Kutuzova, Dolgorukija, admirāla Ušakova militārie talanti. Visu Melnās jūras piekrasti kopā ar Krimu tad nosauca par Novorossiju. Potjomkins bija pirmais Novorossijas ģenerālgubernators. Pojomkins nodibināja Sevastopoli , Nikopoli, Hersonu un Odesu , ko pēc viņa nāves attīstīja admirālis De Ribass.

  • Tikai nevajag aizmirst,ka Ukraina ieguva Krimu (kaut gan pareizais vārds ir-tai to uzspieda ) apmaiņā pret Tanganrogas auglīgajiem apgabaliem.Bet Krimā apdzīvota (kulturāla )bija tikai piekraste. Visa pārējā Krima bija kaila stepe,bez neviena ūdens avota. Ukraina izraka 400 km apūdeņošanas kanālu, pēc kura varēja sākties kaut kāda attīstība.Pēc 1933 . gada badināšanas ūz Odesas apgabalu no Gorkijas apgabala atsūtīja 141 EŠELONU un no Baltkrievijas 68 EŠELONUS ar tagadējo Krimas iedzīmto priekštečiem. Tagad viņiem te ir dzimtene.

 4. kāpēc būtu jāaizmirst tas, kas ir Ukraina??

 5. jo ātrāk ukraina aizmirsīs Krimu,jo labāk būs.Nervus jāsaudzē.

  • Jo ātrāk krievi aizmirsīs savus imperiālos murgus, jo labāk klāsies viņiem pašiem un jo mierīgāk varēs gulēt krievu kaimiņi.

  • Zane,lūdzu, pastāsti – kā tu aizmirsi, ka esi cēlusies no tatāru-mongoļu pēctečiem? Es kā nevaru tā nevaru aizmirst, ka neesmu īstens krievs.

Draugiem Facebook Twitter Google+