×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

UNESCO nedēļa aicina iepazīt Latvijas vērtības

Ekrānšāviņš no UNESCO.lvEkrānšāviņš no UNESCO.lv

Vairāk nekā simt pasākumus – izstādes, izglītojošas ekskursijas, konkursus, lekcijas, stāstu pēcpusdienas un citus sarīkojumus – vairāk nekā 30 pilsētās un novados piedāvās UNESCO nedēļas ietvaros no 12. līdz 18. oktobrim, pavēstīja UNESCO nedēļas koordinatore Agnese Maļkeviča.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs 17. oktobrī plkst. 12 aicina ikvienu uz lekciju par tradicionālo dzīvesveidu Latvijas laukos 20. gadsimta sākumā. Fotouzņēmumos fiksētās ainas – amatniecība, laukkopība, lopkopība, talkas, zvejniecība, ikdienas sadzīve un svētku brīži – papildinātas ar Pieminekļu valdes ekspedīciju laikā pierakstītiem ļaužu stāstiem.

Talsu novada muzejā no 12. līdz 18. oktobrim būs apskatāmas UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās Talsu muzejā glabātās Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss.

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā no 13. līdz 16. oktobrim ikviens interesents aicināts uz izzinošu un izglītojošu aktivitāti “Kas ir kultūras mantojums?”.

Pilsrundāles bibliotēkā 15. oktobrī, uzsākot stāstu vakaru sezonu, notiks pasākums “Skolotāju stāsti”.

Savukārt “Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzejs ceļojošā izstādē piedāvās iepazīt E. Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcijas “Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.–1940.” 700 attēlu izlasi ceļojošā izstādē “Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums”. No 12. līdz 16. oktobrim tā būs skatāma AS “Sadales tīkls” Ziemeļu reģiona Cēsu nodaļas administratīvajā ēkā.

Plašāka informācija par pasākumiem pieejama šeit.

Šogad UNESCO nedēļa norit no 12. līdz 18. oktobrim, un tā ieskandina arī Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) 70. gadadienu. Tāpēc 15. un 16. oktobrī Kuldīgā notiks UNESCO 70. gadadienai veltīta svinīga konference, kurā pulcēsies UNESCO LNK ilggadējie sadarbības partneri un tīklu organizācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+