Latvijā
Rīga

Vāc parakstus, lai Uzvaras parkā izvietotu informatīvus plakātus par kara periodu Latvijā10


Svinības par godu Uzvaras dienai.
Svinības par godu Uzvaras dienai.
Foto-LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai Uzvaras parkā, Rīgā, izvietotu informatīvos plakātus, kuros tiktu atainots faktos balstīts vēsturisks atstāstījums par visu kara periodu Latvijā.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Roberts Ceruss. Iniciatīvu plānots iesniegt Rīgas pieminekļu aģentūrā.

Viņš norādīja, ka pašlaik Uzvaras parks un tajā esošais Uzvaras piemineklis ir sabiedrību dalošs elements, kura esamību neatbalsta vismaz 10 000 Latvijas republikas iedzīvotāju, par ko liecina iepriekšējā iniciatīvā savāktie paraksti. Taču reizē to kā kultūrvēsturiski svarīgu mantojumu uzskata Latvijas mazākumtautību kopienas pārstāvji.

Šīs iniciatīvas autors, vadoties pēc Kultūras ministrijas 2011.gada noteiktajām 2012.-2018.gadu identitātes un sabiedrības integrācijas pamatnostādnēm, aicina izmantot Uzvaras pieminekļa laukumu, lai informētu mazākumtautību pārstāvjus par faktos balstītu Latvijas vēsturi Otrajā pasaules karā, sākot no Molotova Ribentropa pakta parakstīšanas līdz Padomju Savienības un Vācijas pārstāvju parakstītā miera līguma 1945.gada 9.maijā (pēc Maskavas laika).

Iniciatīva aicina uz informatīvu plakātu izvietošanu pie Uzvaras pieminekļa pakājes, kas dokumentēs hronoloģiskā secībā uz faktiem balstītu vēsturisku atstāstījumu par visu kara periodu Latvijā, kas, nediskriminējot un necenzējot, balstoties uz etnisko piederību vai nacionālo identitāti, vēstītu par minētajiem notikumiem. Uz šiem plakātiem būtu jāizvieto informācija, kas saistīta, piemēram, ar Padomju Savienības un Nacistiskās Vācijas okupāciju, Padomju un “Waffen SS” Latviešu divīzijām, karadarbības sekām Latvijā un Holokausta norisi Latvijā.

Plakātus būtu jāizveido latviešu, krievu, angļu un vācu valodā.

Iniciatīvas iesniedzējs pārliecināts, ka informatīvo plakātu izveide centralizēs informāciju par Otrā pasaules kara norisi publiski izmantotā vietā un reizē kalpos kā sabiedrību vienojošs kultūrvēsturisks ieguldījums, kurš neizcels viena etnosa vērtību pār citiem, bet faktoloģiski norādīs uz Latvijas pieņemto vēsturi, kura nebalstās uz Padomju Savienības izveidoto vēstures mītu.

Plakāti informēs mazākumtautību pārstāvjus par latviešu tautas izpratni par vēsturi, bet reizē neliegs mazākumtautību pārstāvjiem svinēt sev un savām ģimenēm svarīgus svētkus, uzskata Ceruss.
Kā ziņots, “Manabalss.lv” iepriekš savākti aptuveni 12 000 parakstu par vēsturiskā Uzvaras parka atjaunošanu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Bērna nolaupīšanas lietā ECT atzīst Latvijas pārkāpumu procesuālās vienlīdzības neievērošanā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Plāno apturēt Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju
4 stundas
GS
Gundega Skagale
Latvijā
“LA” aptauja: Vai atbalstāt iniciatīvu samazināt bezdarbnieku pabalsta maksāšanas laiku un apjomu?
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
6 stundas