Pasaulē
Eiropa

Vācieši paudīs atbalstu ebrejiem: demonstrācijās izies jūdaistu cepurītēs0


Ilustratīvs foto. Jeruzalemē, 02.04.2018.
Ilustratīvs foto. Jeruzalemē, 02.04.2018.
FOTO – LETA/ITAR-TASS

Vācijā šo trešdien plānotas vairākas demonstrācijas, kuru dalībniekiem galvās būs tradicionālās jūdaistu cepurītes kipas, sabiedrībai šādi reaģējot uz pēdējā laika antisemītiskajiem incidentiem, arī uz neseno uzbrukumu Berlīnē kādam vīrietim, kuram galvā bija kipa.

Trešdienas vakarā demonstrācijas “Valkāsim kipas” plānotas Berlīnē, Ķelnē, Potsdamā un Magdeburgā, bet ceturtdienas rītā Erfurtē.

Vācijas Ebreju centrālās padomes prezidents Jozefs Šusters vēl otrdien, reaģējot uz pēdējo uzbrukumu Berlīnē, ebrejiem ieteica Vācijas pilsētās nevalkāt kipas.

Ziņu aģentūrai DPA Šusters sacīja, ka Vācijai ir jāvēršas pret visām antisemītisma formām. “Pret neiecietību nedrīkst izturēties iecietīgi,” viņš sacīja.

Vācijā pēdējās nedēļās ir notikuši vairāki antisemītiski uzbrukumi, kurus sarīkojuši musulmaņi.

Saistītie raksti

Vienā no tiem 19 gadus vecs sīriešu patvēruma meklētājs Berlīnē uzbruka vīrietim, kuram galvā bija kipa, kliedzot “yahudi”, kas arābu valodā nozīmē “ebreji”.

Kā vēlāk pastāstīja cietušais, viņš ir Izraēlas arābs un kipu galvā bija uzlicis eksperimenta nolūkā, lai pārliecinātos, cik droši to ir valkāt Berlīnē.

Vācijas policija visu diennakti apsargā ebreju bērnudārzus, skolas un sinagogas.

LA.lv