Pasaulē
Eiropa

Vācijas drošības iestādes uzsākušas cīņu pret džihādistēm0

Foto – LETA/REUTER

Ceturtdienas rītā izmeklētāji Karlsrūē apcietināja 31 gadu veco Sabīni S., kura apsūdzēta par dalību teroristiskajā organizācijā “Islāma valsts” (ISIS), ziņo Vācijas medijs “Spiegel Online”. Tas ir viens no Vācijas drošības iestāžu dedzības piemēriem panākt vācu sieviešu – džihādistu – tiesāšanu.

Pēc Vācijas drošības iestāžu ziņām, apcietinātā 2013. gada decembrī pameta savu dzīves partneri ar diviem maziem bērniem, lai Sīrijā pievienotos “Islāma valsts” rindām. Vēlāk vācu konvertīte apprecējās ar sīriešu izcelsmes komandieri no teroristiskās organizācijas un ilgu laiku dzīvoja Rakā.

Viņa dzemdēja divus bērnus, rūpējās par ģimeni un darbojās kā teroristu organizācijas propagandiste. Par to ģimene no “Islāma valsts” mēnesī saņēma 100 ASV dolārus.

Sieviete savā blogā sociālajā tīklā “Telegram” cildināja dzīvi tā dēvētajā kalifātā un aicināja citus doties uz Sīriju. Pērn septembrī viņu un citas “Islāma valsts” kaujinieces Sīrijas un Irākas robežapvidū aizturēja kurdu zemessardze Pešmerga.

Vēlāk viņa atgriezās Vācijā, kur Federālā prokuratūra kopš šā gada marta beigām izdevusi aresta orderi Sabīnei S., tomēr sākumā izmeklēšanas tiesnesis to noraidīja. Tomēr Federālā ģenerālprokuratūra iesniedza pārsūdzību.

Pašlaik Vācijas drošības iestādes pieliek pūles, lai apmēram 200 sieviešu, kuras bija devušās uz “Islāma valsti” un no kurām vairāki desmiti atgriezušās Vācijā, nespētu izvairīties no soda. Vācijas federālais ģenerālprokurors Pēters Franks aicinājis drošības iestādes būt izlēmīgākām un spert izšķirošus soļus pret vācu džihādistēm.

Kā ziņo laikraksta “Die Welt” ziņu portāls, Vācijas Satversmes aizsardzības biroja priekšnieks Hanss Georgs Māsens jau pērn decembrī uzsvēris: “Sievietes, kuras pēdējos gados ir dzīvojušas “Islāma valsts” kontrolētos apvidos, daudzos gadījumos ir radikalizējušās un identificējas ar “Islāma valsts” ideoloģiju, tādēļ viņas pamatoti var saukt par džihādistēm.”

Saistītie raksti

Jau pirmās divas šādas sievietes Vācijā ir apcietinātas. Pirms dažām nedēļām prokuratūra lika aizturēt Lejassaksijā dzimušo 27 gadus veco Dženiferu V. Pēc izmeklēšanas rīcībā esošajām ziņām, no 2014. gada septembra līdz 2016. gada sākumam viņa bija devusies uz Irāku, lai pievienotos “Islāma valstij”.

Tur viņa pret atlīdzību novērojusi, vai citas sievietes ievēro ISIS uzvedības un ģērbšanās normas. Pirms divarpus gadiem sievieti aizturēja Turcijā un pēc tam deportēja uz Vāciju.

LA.lv