×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2013
Drukāt

Vairai Vīķei-Freibergai jauns limuzīns pagaidām netiks iegādāts

Foto-LETAFoto-LETA

Naudas trūkuma dēļ eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai jauns limuzīns pagaidām netiks iegādāts.

Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļas vadītāja Dace Ankipāne pastāstīja, ka ministrija šī gada budžeta prioritātēs iekļāva finansējumu automašīnas nomaiņai. Budžeta apstiprināšanas gaitā šo priekšlikumu neatbalstīja, kā rezultātā Vīķes-Freibergas nodrošināšanai ar autotransportu joprojām tiek izmantota 2007.gadā ražotā automašīna “Mercedes Benz”. Patlaban automašīnas atlikusī bilances vērtība ir 25 680 lati.

Lai arī 2014.gada budžets šonedēļ ir nonācis Saeimā, AM šajā budžetā jaunajās politikas iniciatīvās līdzekļus automašīnas iegādei nav iestrādājusi.

Jau ziņots, ka pērn pavasarī “saniķojās” Vīķes-Freibergas limuzīns “Mercedes Benz S500”, kurš gan pirms mēneša jau bija salabots, un bijusī valsts pirmā amatpersona patlaban arī ar šo automašīnu pārvietojas.

Vīķe-Freiberga vēstulē aizsardzības ministram Artim Pabrikam (V) bija lūgusi izvērtēt valsts piešķirtās automašīnas nepieņemamo tehnisko stāvokli, jo auto vairāk nekā divas trešdaļas no laika atrodas labošanas servisā.

Vīķe-Freiberga vēstulē norādījusi, ka, no vienas puses, tas ir augstas klases auto, taču, no otras puses, AM nākas tērēt līdzekļus detaļu nomaiņai un cilvēku darbam. Arī pēc apkopes veikšanas mašīnai jau pēc dažu kilometru ceļa atsākas ierastās problēmas. Pusotra gada laikā tā ir trīs reizes apstājusies uz ceļa dažādos laika apstākļos gan Rīgā, gan ārpus galvaspilsētas, tāpēc eksprezidente aicina AM izvērtēt pašreizējo situāciju.

Saskaņā ar tirgus izpēti automašīnas bāzes modelis maksā aptuveni 67 000 latu, bet nepieciešamais drošības un papildu aprīkojums – līdz 13 000 latu. Automašīna tiek izvēlēta saskaņā ar likumu “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu”, un tehniskā specifikācija tiek saskaņota ar Valsts prezidenta kanceleju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+