×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

Vairāku cilvēku nāvē Jelgavā vainojams 99% metilspirta šķīdums

Foto: LETAFoto: LETA

Pudeļu korķi noliktavā Buļļu ielā, kur Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki atklājuši no Krievijas kontrabandas ceļā ievestu spirtu un tabakas izstrādājumus.

Ekspertīžu rezultāti liecina, ka bojāgājušie jelgavnieki apreibinājušies ar šķidrumu, kura sastāvā bija 99% metilspirta jeb metanola, aģentūrai LETA apstiprināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Viņš norādīja, ka, jau iedzerot sešus mililitrus metanola, cilvēks kļūst akls, bet 30 mililitru metanola deva organismam ir nāvējoša.

Kozlovskis pastāstīja, ka metanols sākotnēji ticis iegādāts legāli kā tehniskais spirts, un policija noskaidrojusi, no kurienes tas nācis. Gala rezultātā šis metanols nokļuvis dzirā, ko nelegālā alkohola “točkā” iegādājušies vairāki Jelgavas iedzīvotāji.

Ministrs akcentēja, ka patlaban svarīgākais ir noskaidrot, vai metanola šķidrums jelgavniekiem tirgots apzināti vai neapzināti.

Iekšlietu ministrs pauda bažas par to, ka, papētot tiesu statistiku, redzams, ka par indes tirgošanu, kas izraisījusi smagas sekas, cilvēki līdz šim nav saņēmuši reālus brīvības atņemšanas sodus.

Jau ziņots, ka vakar Jelgavas slimnīcā miris kārtējais metilspirta upuris – kāds 1963.gadā dzimis vīrietis, aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola.

Jelgavas slimnīcā pēc saindēšanās ar metilspirtu līdz šim miruši seši cilvēki, taču saskaņā ar policijas informāciju pavisam no nelegālā alkohola lietošanas miruši septiņi cilvēki. Vismaz viens nāves gadījums nav attiecināms uz Jelgavas slimnīcu, taču Ābolas rīcībā esot neoficiālas ziņas par kopumā diviem nāves gadījumiem ārpus slimnīcas, līdz ar to kopējais mirušo skaits varētu būt astoņi.

Četri dziras lietotāji joprojām atrodas slimnīcā – divi no viņiem ir terapijas nodaļā, pagaidām divi atrodas reanimācijas nodaļā, bet vienu no viņiem tuvākajā laikā plānots pārvest uz terapijas nodaļu.

Jelgavas tiesa piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu četrām personām, kas tika aizturētas saistībā ar nelegālā alkohola apriti. Piektajai aizturētajai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

Policijā sākts kriminālprocess, aizturētas piecas pārbaudāmās personas saistībā ar nelegālā alkohola apriti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+