×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Valdība atbalsta Mežvietu DP šefa amatā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības policijas priekšnieka amatam virzītais Normunds Mežviets atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc iztaujāšanas Saeimas Nacionālās drošības komisijas ārkārtas sēdē.

Valdība otrdien akceptējusi Normunda Mežvieta amata kandidatūru Drošības policijas (DP) amatā, pastāstīja Mežviets.

Mežviets amata pienākumus sāks pildīt 8.novembrī. Kā prioritātes Mežviets minēja gatavošanos Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, kā arī iespējamo balsu pirkšanas izmeklēšanu 12.Saeimas vēlēšanās.

Jau ziņots, ka iepriekšējais DP vadītājs Jānis Reiniks nolēmis neturpināt darbu DP.

Mežviets ir dzimis 1973.gadā. Studējis Latvijas Universitātē, kur ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē un humanitāro zinātņu maģistra grādu vēsturē.

DP preses paziņojumā pirmdien informēja, ka ar nacionālās drošības jautājumiem Mežviets bijis saistīts kopš 2002.gada, savukārt dienestu DP uzsāka 2005.gadā. Dienesta sākumā Mežviets strādājis ar pretterorisma jautājumiem, sniedzot ieguldījumu DP Pretterorisma centra un nacionālās pretterorisma sistēmas izveidē un attīstībā. Karjeras turpinājumā viņa profesionālie pienākumi bijuši saistīti ar dienesta darba stratēģiskās plānošanas, iegūtās operatīvās informācijas analīzes, kā arī specdienestu starptautiskās sadarbības jautājumiem.

Mežviets koordinē DP gatavošanos Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē. Mežviets plānojis sarežģītus augstākā līmeņa drošības pasākumus. Tāpat Mežviets ir devis būtisku ieguldījumu arī DP iekšējās attīstības veicināšanā, norāda iestāde. Par profesionalitāti un labiem darba rezultātiem ir apbalvots ar Ministru prezidenta pateicību, kā arī vairākiem DP un Iekšlietu ministrijas apbalvojumiem.

Līdzšinējā DP priekšnieka Reinika, kurš šajā amatā bijis 15 gadu, pēdējā darba diena būs 7.novembris. Reiniks nolēmis doties izdienas pensijā personīgu apsvērumu dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. apsolija izbeigt procesus sakarā ar balsu pirkšanu:)

  2. nekad dzīvē nepateiksi, ka šim dēlietim tikai 41 gads. izskatās vecāks par Reinieku.

Draugiem Facebook Twitter Google+