Latvijā
Novados

Valkā pārbūvē internātskolu, lai piesaistītu skolēnus novadam0


Valkā turpinās internātskolas pārbūve, 08.06.2018.
Valkā turpinās internātskolas pārbūve, 08.06.2018.
Publicitātes foto.

Valkas novada dome 2018. gada 23. janvārī noslēdza līgumu ar SIA “WOLTEC” par būvdarbiem projektā “Vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā”, kas paredz internāta pārbūvi. Lai veicinātu skolēnu skaitu Valkas novadā, tiks izbūvēts moderns, mūsdienu prasībām atbilstošs internāts Domes bulvārī 3, tā portālu “La.lv” informēja Valkas novada dome Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere – Kvēpa.

Ēka, kur atradīsies internāts, savulaik bija būvēta kā kopmītnes un nodota ekspluatācijā 1972.gadā, un pēdējos 20 gados netika izmantota. Paredzētā mērķa grupa ir 1-12. klašu skolēni.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis pauda pārliecību: “Šis ir būtisks projekts gan Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijai, gan ari pašvaldībai, jo mēs varēsim piedāvāt ģimnāzijas audzēkņiem mūsdienīgākas dzīvošanas iespējas. Īpaši tas attiecas uz audzēkņiem no laukiem un citām pašvaldībām. Tas pavērs iespēju arī pašai skolai būt aktīvākai sadarbības projektos, uzņemot citu valstu skolēnus un skolēnu grupas”.

Saistītie raksti

Krauklis uzsver, ka projekts ir nozīmīgs pašvaldībai, jo novadā notiek gan daudz kultūras, gan sporta pasākumu, kā arī vairākas sporta nometnes, ņemot vērā, ka Valkā un Valgā ir izcila sporta infrastruktūra. Šobrīd lielākā problēma ir tā, ka nav naktsmāju. “Jauns internāts vairos Valkas un Valgas iespēju uzņemt viesus, jo īpaši skolēnu brīvlaikos. Mums būs iespēja uzņemt 70 cilvēkus labas viesnīcas līmenī,” uzsakta Krauklis.

Internāta būvniecības kopējās izmaksas ir 1 321 808,05 eiro (bez PVN). Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums no kopējām izmaksām internātam ir 40% tas ir 587 008,00 eiro, Valkas novada domes līdzfinansējums ir 734 800,05 eiro (bez PVN).

Pašreiz objektā norisinās spraigi būvniecības darbi. Objektu plānots pabeigt līdz 2019. gada janvāra beigām.

 

LA.lv