Sports
Futbols

Vaņins izpelnās lielu godu Šveicē 16

AFP/LETA

Latvijas futbola izlases pamatvārtsargs Andris Vaņins, kurš pārstāv Šveices komandu “Zurich”, iekļauts šīs valsts čempionāta otrās līgas 2016.gada simboliskajā izlasē.

Pirmdien risinājās valsts divu spēcīgāko futbola čempionāta balvu pasniegšanas ceremonija. Tajā par 2016.gada labāko Šveices augstākās līgas spēlētāju tika nosaukts Bernes “Young Boys” uzbrucējs Gijoms Oaro, bet otrajā līgā tādu pat balvu saņēma kamerūnietis Žans-Pjērs Nsame no “Servette” vienības.
Pie atzinības ticis arī Vaņins, kurš kopā ar vēl desmit futbolistiem iekļauts otrās līgas simboliskajā izlasē.

“Tas man ir liels gods. Liels paldies,” sociālajos tīklos ierakstījis 36 gadus vecais Latvijas vārtsargs.

Vaņins no 2009.gada līdz pagājušajai vasarai pārstāvēja Šveices augstākās līgas komandu “Sion”, kurā ilgstoši bija pamatvārtsargs, taču pagājušās sezonas beigu daļā viņš zaudēja vietu Sjonas kluba vārtos. Vaņinam radās domstarpības ar Sjonas kluba prezidentu Kristiānu Konstantēnu, kurš piedāvāja Latvijas futbolistam beigt karjeru vai meklēt citu darbu. Vaņins vēlāk paziņoja, ka vēlas savu karjeru turpināt vismaz trīs gadus un vasarā pievienojās titulētajai “Zurich” komandai, kas gan bija izkritusi uz valsts otro līgu. Abas puses noslēgušas līgumu līdz 2019.gada vasarai.

Šajā sezonā “Zurich” ar 48 punktiem 18 spēlēs ir pārliecinoša otrās līgas līdere un droši soļo pretim ceļazīmei uz augstāko līgu. Tikmēr trešo vietu šajā turnīrā ar 26 punktiem ieņem Latvijas uzbrucēja Artūra Karašauska pārstāvētā “Wil 1900” komanda.
Tāpat Vaņins ar “Zurich” komandu šosezon spēlēja UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, ko gan neizdevās pārvarēt.

Decembrī Vaņins tika nosaukts arī par 2016.gada Latvijas labāko futbolistu, šādu balvu saņemot otro gadu pēc kārtas un ceturto reizi karjerā.

Saistītie raksti
LA.lv