Pasaulē
Eiropa

Vantas mēram cietumsods par kukuļņemšanu 0

Foto – Shutterstock

Pirms dažām dienām Somijas tiesa piesprieda pazīstamam pašvaldības politiķim divarpus gadus ilgu cietumsodu par kukuļņemšanu.

Iemesls bija tas, ka viņš, būdams amatā, ne tikai palīdzēja saviem draugiem uzņēmējiem, bet arī dzīvoja viņu uzbūvētā un viņiem piederošā dzīvoklī.

Jurists Juka Peltomeki bija Vantas pilsētas mērs no sociāldemokrātu partijas. Vantā dzīvo aptuveni 215 000 iedzīvotāju, tā atrodas Helsinku pievārtē un ir ceturtā lielākā pilsēta Somijā. Helsinku apgabaltiesa atzina, ka, laikā no 2006. līdz 2011. gadam būdams par attīstību atbildīgais pilsētas mēra vietnieks, Peltomeki gan domē, gan komitejās aktīvi atbalstīja izmaiņas teritoriālajā plānojumā un celtniecības atļauju izdošanu savas draudzenes Leilas Tuominenas arhitektu birojam “Forma Futura”. Šis birojs būvēja arī baznīcu un tirdzniecības centrus. Lietas izmeklēšana sākās pēc tam, kad žurnālisti atklāja, ka Peltomeki ar ļoti izdevīgiem noteikumiem dzīvojis firmai “Forma Futura” piederošajos dzīvokļos un gan lūdzis, gan saņēmis dāvanas no Tuominenas.

Tiesa piesprieda Peltomeki divu gadu un sešu mēnešu cietumsodu par kukuļņemšanu lielā apmērā un noteica samaksāt valstij 187 958,05 eiro kā kompensāciju par saņemtajiem kukuļiem un priekšrocībām.

Leilu Tuominenu par divām korupcijas epizodēm sodīja ar divu gadu un desmit mēnešu ilgu reālu cietumsodu. Sodīts tika arī viens par pilsētplānošanu atbildīgs politiķis.

Jūrmalniekus varbūt interesē tas, ka KNAB izmeklē pilsētas mēra G. Trukšņa darbību. Viņš tiek turēts aizdomās sakarā ar nelikumīgu finansējumu partijai ZZS. Tiek izmeklēta arī “kāda uzņēmuma objekta nodošana ekspluatācijā”. Miljonārs Jūlijs Krūmiņš, kuru KNAB aizturēja vienā laikā ar Truksni, atklāti paziņojis, ka naudas dāvanas partijai sekmējušas viņa un viņa meitas būvēšanas projektus Jūrmalā. Pēc neoficiālām ziņām, Truksnis “atradies kā viesis” Krūmiņa meitai piederošajā “MC Turaida Property” jaunās ēkas luksusa apartamentā.

LA.lv