×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Vasarsvētki ar dziesmām un dejām Bīriņu pilī (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Vēja runa"

Ceriņu ziedu plaukumā Bīriņu pils 15. maijā jau no 13.00 aicina uz skaistiem dārza svētkiem – svinēt Vasarsvētkus un baudīt Lielo Šlāgerkoncertu. Kā sendienās pils apmeklētājus priecēs mūzika, gleznas, amatnieki un zaļumballe.

“Šo skaisto pasākumu vairāk kā pirms divdesmit gadiem izlēma rīkot pils saimnieki. Sākotnēji bija ideja tos rīkot vienreiz gadā kā vienīgo publisko pasākumu vietējai sabiedrībai, bet šobrīd tas audzis plašumā. Dažus gadus vēlāk, pētot pils vēsturi, uzzinājām, ka pils ēkas pamatakmens likts tieši Vasarsvētkos, 1857. gadā, kopā ar būves iesvētīšanu,” pasākuma aizsākumus atceras pils pārstāve Sandra Baltgalve.

Katru gadu pasākuma rīkotāji cenšas piedāvāt ko jaunu, un ir lietas, kas no gada gadā palikušas kā skaista svētku tradīcija. “Šogad pasākumu atklās Krimuldas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu orķestris. Kā nemainīgā pasākuma daļa vienmēr bijis svētbrīdis ar mācītāja uzrunu par Vasarsvētku jēgu un būtību. Vēl nemainīga paliek Latvijas populārāko šlāgergrupu uzstāšanās, gleznu izstāde pils zālē un amatnieku tirdziņš,” teic S. Baltgalve.

Lielais Šlāgerkoncerts mūziķiem ir pirmais brīvdabas koncerts pēc garās ziemas. Šogad koncertā skatītājus priecēs grupas “Zeļļi”, “Kantoris 04”, “Muiža”, “Vēja runa”, “Starpbrīdis”, “Liepavots”, “Mustangs”, “Vilx”, duets “Sandra”, māsas Legzdiņas, kā arī solo mākslinieki Anita Ozola, Aigariņš, Brigita, Armands Dudeks, Tonija Dombrovska, Santa Kasparsone, Viktors Tilčiks, Almants Naglis, Sandris Dubovs un Harijs Užāns.

Pavasaris, īpašā vieta un aura ir tā, kāpēc mūziķi ik gadu atgriežas Bīriņu pils dārzā. “”Vēja runa” šlāgerkoncertā Bīriņu pilī piedalās teju kopš pašiem pasākuma pirmsākumiem… “Gadu īsti neatceramies, bet šķiet, ka kopš 2002. gada noteikti. Un, ja sākotnēji šis bija kā izdevēju organizēts pasākums, kurā grupām bija iespēja parādīt savu jaunāko veikumu un prezentēt dziesmas, kā arī parūpēties par grupas popularitāti, tad nu jau svinēt Vasarsvētkus Bīriņu pilī ir tradīcija. Tā ir vieta, kur ne tikai lieliski pavadīt dienu kopā ar ģimeni un draugiem, bet arī satikt domubiedrus mūziķus,” smaidot teic Agnese Šīrante. Viņa neslēpj, ka šis pasākums ir īpašs ar savu neatkārtojamo vietu un atmosfēru. “Arī šogad grupa “Vēja runa” Vasarsvētku lielkoncertā kāps uz skatuves ar savām jaunākajām dziesmām, un ceram, ka klausītājiem tās patiks,” nosaka Agnese.

Duets “Sandra” lielkoncertā piedalās katru pavasari. “Nebijām tikai pirmajā gadā, visas citas reizes gan bijām, iznāk kādas padsmit reizes. Piedalāmies, jo no Saulkrastiem līdz Bīriņiem nav tālu un koncerti tiek filmēti. Lai gan pēdējos trīs gadus šlāgermūzikas lauciņā vairs nedarbojamies, bet spēlējam rokmūziku un piedalāmies rokmūzikas festivālos, tomēr Bīriņos turpinām piedalīties, jo mūzikas formāts šeit diezgan brīvs, der arī poproks,” teic Sandra Brīnuma.

Arī mūziķi Vijāru Griķi priecē koncerta īpašā vieta un aura. “Piedalos šajā ar īpašu auru apveltītajā vietā un pasākumā četrus gadus. Vienmēr pēc garās ziemas, kad viss sāk zaļot un smaržot, Vasarsvētkos ir patīkami satikt, aprunāties ar draugiem muzikantiem un daudzajiem klātesošajiem šlāgermūzikas cienītājiem. Šogad piedalīšos ar divām dziesmām no jaunā albuma “Tev ir jubileja”. Viena būs humora regejs par to, ka dzīvē viss ir relatīvs, kādam šķiet, ka ir “pilnīgs bardaks bardakā”, bet “daži dzīvo kosmosā, skaisti” kā skaņdarbā “Dejosim olalā”, bet otra dziesma par meiteni, kurai dzīve sit augstu vilni, un sacerējums saucas “Devītais vilnis”,” atklāj Vijārs.

Ir mūziķi, kas šajā pasākumā sākuši uzstāties pavisam nesen, bet nu arī viņi ir pārliecināti, ka šis ir īpašs koncerts, kurā ir vēlēšanās atgriezties vēl un vēl. Sandris Dubovs Vasarsvētkos Bīriņos uzstāsies otro reizi. “Tā ir lieliska iespēja ieskandināt Vasarsvētkus. Ir tapusi jauna vasarīga dziesma “Rudzupuķe”, klausītājiem būs lieliska iespēja dzirdēt šīs dziesmas pirmatskaņojumu, kā arī jaunās skaņās dzirdēt dziesmu “Vēl tu nāc”,” smaidot teic Sandris. Arī Tonijai Dombrovskai šie būs otrie Vasarsvētki lielkoncertā. “Bīriņos jau reiz biju ar “Mūzikas kolekciju”, bet šogad būšu ar savām trīs dziesmām. Viena būs tautas dziesma latgaliski “Dzeivuo dācs ar buobu”, kuru dziedāšu kopā ar Kārli Ārgali. Pasākumā būs arī dzejniece Aija Celma, kas ir vārdu autore manām dziesmām,” priecīgi atklāj Tonija.

 

Varbūt noder!!

Biļetes pasākuma dienā: EUR 10; pensionāriem EUR 6.

Kundzēm un jaunkundzēm jūgendstila tērpos par brīvu. Arī bērniem līdz 14 gadiem ieeja par brīvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu kur tad ir 2016 gada safilmetais

Draugiem Facebook Twitter Google+