×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

VDI pirmajā pusgadā atklāj par 27% vairāk nelegāli nodarbināto

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Valsts darba inspekcija (VDI) šogad pirmajā pusgadā atklājusi 1575 personas, kas nodarbinātas bez rakstveida darba līguma, un tas ir par 27%vairāk nekā 2011.gada pirmajā pusgadā, informēja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Pēc viņa teiktā, arvien vairāk cilvēku bez rakstveida darba līguma tiek nodarbināti individuālo pakalpojumu sniedzēju jomā (frizētavas, apbedīšanas pakalpojumi, ķīmiskās tīrītavas, apavu remonts utt.). Šā gada pirmajā pusgadā tajā atklāti 298 ēnstrādnieki, būvniecībā atklāti 254, bet uzglabāšanas un transporta palīgdarbos (loģistika) – 224 bez rakstveida darba līguma nodarbinātie.

Vincevs pastāstīja, ka pieaudzis arī uzņēmumu skaits, kuros cilvēki tiek nodarbināti, neslēdzot rakstveida darba līgumu. Šogad par darba līguma nenoslēgšanu tika piemērots 421 administratīvais sods, pērn – 383. Palielinoties ēnstrādnieku skaitam un atkārtotas nereģistrētās nodarbinātības gadījumiem, par 70% pieaudzis arī piemēroto administratīvo sodu apmērs. 2012. gada pirmajos sešos mēnešos piemēroti administratīvie sodi par kopējo summu 578 095 lati (pērn šajā pašā laika periodā – 341 635 lati). Administratīvo sodu summas pieaugums galvenokārt skaidrojams ar atkārtotas nelegālās nodarbinātības gadījumiem, piebilda VDI eksperts.

Viņš sacīja, ka atklāto pārkāpumu statistika pieaugusi, jo VDI būtiski pilnveidojusi darba metodes nereģistrētās nodarbinātības atklāšanā. Tāpat ir pozitīva tendence, ka sabiedrība arvien biežāk informē inspekciju par nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma.

Viņa atgādināja, ka pirmajā reizē par nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma inspekcija soda ar administratīvo sodu no 750 līdz 5000 latiem. Par gada laikā atklātu atkārtotu pārkāpumu var tikt piemērots administratīvais sods no 5000 līdz 10 000 latu.

2011.gada pirmajā pusgadā VDI atklāja 1245 nereģistrētus darbiniekus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+