×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Veidos vienotu banku uzraudzības sistēmu

Foto: AFPFoto: AFP

Eiropas Savienības dalībvalstu finanšu ministri atkārtotā sanāksmē vienojušies par vienotu banku uzraudzības sistēmu, kuras izveide ir svarīga parādsaistību krīzes savaldīšanai un bloka stabilizēšanai.

“Vēsturiskā” vienošanās panākta pēc 14 stundas ilgām sarunām. “Kā jūs zināt, kas ir svarīgākais elements mūsu plānos izveidot banku savienību,” paziņoja ES prezidējošās valsts Kipras finanšu ministrs Vass Šiarlijs. “Vispārējais mērķis ir atjaunot uzticību banku nozarei,” viņš piebilda, vienošanos nodēvējot par “Ziemassvētku dāvanu visai Eiropai”.

Vienotās uzraudzības mehānisms (SSM) pēc darbības uzsākšanas nodrošinās iespēju nesen sāktajam Eiropas Stabilitātes mehānismam (ESM) tieši rekapitalizēt grūtībās nonākušās bankas, tādējādi neapgrūtinot eirozonas valstis ar vēl lielākām parādsaistībām. ES iekšējā tirgus komisārs Mišels Barnjē paziņoja, ka Eiropas Centrālā banka, kas atrodas šīs sistēmas centrā, jaunā mehānisma ietvaros varēs tieši uzraudzīt aptuveni 200 eirozonas lielākās kredītiestādes no aptuveni 6000. Jaunie noteikumi attieksies tikai uz bankām ar aktīviem vairāk nekā 30 miljardu eiro apmērā. Pēc viņa teiktā, jaunais mehānisms ir “pirmā pakāpe”, kuram 2013. gada laikā sekos likumdošanas priekšlikumi par banku slēgšanu, kuras nav iespējams glābt, kā arī pārrobežas depozītu garantijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+