×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Vējonis: ir jāpārvērtē Eiropas militārās spējas (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis uzskata, ka ir jāpārvērtē Eiropas militārās spējas.

“Mēs gribam panākt, ka Eiropadomes sēdē valstu vadītāji dod mandātu pārskatīt Eiropas drošības stratēģiju, jo situācija kopumā Eiropā ir mainījusies, salīdzinot ar laiku, kad stratēģija tika sagatavota. Ir jāpārvērtē Eiropas militārās spējas un ir jādod iespēja jaunu spēju attīstībai, lai novērstu robus kopējās Eiropas spējās,” trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāmā” sacīja aizsardzības ministrs.

Viņš norādīja, ka ir jāpārvērtē, kā Eiropas valstis reaģē uz situācijām, jo parādījušies hibrīdkara elementi, un Eiropā ir jārada procedūras, kādā veidā uz šādiem elementiem reaģēt, ja tas notiek ES pierobežā un kā reaģēt, ja tas notiek pret kādu no ES valstīm.

“Hibrīdkara jautājums ir jauns jautājums, tāpēc mēs savas prezidentūras laikā liekam šo jautājumu dienas kārtībā, lai uzsāktu diskusiju un arī panāktu kaut kādus rezultātus, gan kā identificēt, kā atbildēt, kā koordinēt valstu rīcību un kā stiprināt attiecīgās kapacitātes,” teica Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka būtiski ir stiprināt arī ES un NATO sadarbību kopumā.

Jau ziņots, ka Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) no 18.līdz 19.februārim norisināsies ES aizsardzības ministru neformālā sanāksme, kurā notiks gatavošanās 2015.gada jūnija Eiropadomes diskusijai par aizsardzību,. Tajā piedalīsies arī ES augstā pārstāve ārlietu un drošības politikas jomā Federika Mogerīni un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

ES aizsardzības ministru neformālā tikšanās notiek reizi sešos mēnešos ES Padomē prezidējošajā valstī. Neformālās tikšanās paredzētas, lai neformālā gaisotnē pārrunātu galvenos ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas dienas kārtībā esošos jautājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vējon –runā skaidru valodu !

Draugiem Facebook Twitter Google+