×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. augusts, 2013
Drukāt

Vēl nav zināms, kurš varētu stāties deputāta Lāčplēša vietā

Foto-LETAFoto-LETA

Rēzeknes novada pašvaldības Nautrēnu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska (V) lēmumu, vai ieņemt līdz šim Jāņa Lāčplēša (V, attēlā) aizņemto Saeimas deputāta vietu, plāno paziņot līdz Saeimas rudens sesijas sēžu sākumam. Parlamenta rudens sesija sāksies 3.septembrī.

Iepriekš Saeimā saņemts “Vienotības” deputāta Lāčplēša iesniegums, kurā viņš paziņo par mandāta nolikšanu. Deputāts 1.jūlijā tika ievēlēts Daugavpils domes priekšsēdētāja amatā.

Saeimas vēlēšanās Latgales apgabalā nākamā aiz Lāčplēša bija Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas vadītāja Sarmīte Ķikuste, taču viņa parlamentu informējusi, ka atsakās pieņemt Saeimas deputāta mandātu.

Deputāta vietu varētu ieņemt “Vienotības” pārstāve Plavinska. Politiķe gan aģentūrai LETA sacīja, ka viņai ir ļoti grūti izšķirties gan ģimenes, gan darba dēļ, jo nevar nomest malā savus pienākumus. Tāpēc nepieciešams izrunāties un izsvērt šī soļa lietderību.

Iepriekš Plavinska skaidroja – gadījumā, ja iespēja darboties Saeimā būtu uzreiz pēc ārkārtas vēlēšanām, viņa to noteikti darītu, tomēr tagad ir pagājuši vairāki gadi un jāņem vērā gan dzīvē, gan politikā notikušās izmaiņas. Turklāt līdz nākamajām vēlēšanām ir palicis nedaudz vairāk par gadu, tāpēc Plavinska arī domā par to, vai šajā laikā paspēs izdarīt plānoto Latgales labā.

“Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Lolita Čigāne (V) aģentūrai LETA norādīja, ka sesiju pārtraukuma laikā tam, ka vienam deputātam nav apstiprināts mandāts, nav tik liela nozīme. Kad atsāksies Saeimas kārtējo sēžu norise, tad gan “komplektam jābūt pilnam”. Plavinskai jāveic ļoti liela izšķiršanās, ņemot vērā, ka 11.Saeimai atlicis strādāt apmēram vienu gadu.

Jūlija sākumā parlamenta Prezidija sēdē Saeimas sekretārs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) norādīja, ka pēc iespējas ātrāk ir jāsakārto jautājums par to, kura persona nāks Lāčplēša vietā. Esot nepieciešams nodrošināt, lai ar derīgu mandātu būtu visi 100 deputāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+