×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Vēl viena iespēja noskatīties pēc Raiņa un Aspazijas vēstulēm veidoto dejas izrādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Horeogrāfe Olga Žitluhina un laikmetīgās dejas kompānija “Ārā” aicina uz poētiskās dejas traģēdiju “Viens un Divi”, kas 29. oktobrī būs skatāma Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, LA.lv pastāstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Uzula-Petrovska.

Izrādē “Viens un divi” tapusi, iedvesmojoties no Raiņa un Aspazijas mīlestības vēstulēm, un tajā uzjundīti jautājumi par mīlestības eksplozīvo dabu, spēju vienlaikus satuvināt cilvēkus un radīt dziļu vientulību. Izrāde pavasarī veiksmīgi pārstāvēja Latviju ES prezidentūras pasākumā Helsinku Jaunajā koncertzālē, un šoruden tā dodas viesizrāžu turnejā uz trīs Latvijas pilsētām.

Laikmetīgās dejas izrāde ar apakšvirsrakstu “Aspazijas un Raiņa mīlestības vēstules – profesors Gunārs Bībers – horeogrāfi” tapusi, izmantojot daudzveidīgu kultūrvēsturisko materiālu bāzi.

Pirmkārt, iedvesma smelta Raiņa un Aspazijas sarakstē, kuru par unikālu atzinusi UNESCO programma “Pasaules atmiņa”, iekļaujot to Latvijas nacionālajā reģistrā.

Otrkārt, izrādes iedvesmas avots ir Gunārs Bībers – Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, goda doktors un izcila personība, kuras interešu lokā būtisku vietu ieņem arī Aspazijas un Raiņa darbi un personības.

Izrādē citēta Olgas Žitluhinas Dejas kompānijas izrāde “Velosipēds” (2007), kurā tika izmantota Raiņa pirmā lugā “Pusideālists” un pētīta ideālisma tēma.

Laikmetīgās dejas kompānija “Ārā” par savu dibināšanu oficiāli paziņoja šā gada septembrī. Kompānijas profesionālās darbības mērķis ir regulārs mēģinājumu process, meistarklases, sadarbība ar citiem horeogrāfiem, dejas pārstāvjiem un pastāvīgs repertuārs – izrādes E. Smiļģa Teātra muzejā notiek katru mēnesi (nākamās izrādes plānotas 19. novembrī un 10. decembrī).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+