×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. augusts, 2017
Drukāt

Vērienīgākā hašiša kontrabanda Latvijas vēsturē (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta rīkotais mediju brīfings, kurā informē par vienu no Latvijas vēsturē lielākajiem narkotiku kontrabandas aizturēšanas gadījumiem, kurā izņemti 1115 kilogrami hašiša aptuveni 8-12 miljonu eiro vērtībā.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu par līdz šim lielāko hašiša kontrabandu Latvijas vēsturē. Kriminālvajāšanai nodotas četras personas, informēja VID.

2015.gada aprīlī VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonas, sekojot operatīvo pasākumu laikā iegūtai informācijai, atklāja un apturēja 1057 kilogramu hašiša kontrabandu, kura vērtība lēšama ap astoņiem līdz 12 miljoniem eiro.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka narkotisko vielu kontrabandu veica organizēta grupa, kuras dalībnieki ir divu Latvijā reģistrētu uzņēmumu darbinieki. Ikdienā uzņēmumi veica starpvalstu kravu pārvadājumus. Iepakojumi ar hašišu – 665 briketes bija paslēpti kravas mikroautobusā speciāli šim nolūkam izveidotā slēpnī.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas apjomīgas izmeklēšanas darbības, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu un kriminālprocesu varētu nodot kriminālvajāšanas uzsākšanai pret noziegumā iesaistītajām personām, informēja VID.

Kriminālprocesā tika veiktas 10 kratīšanas, vairāk nekā 20 ekspertīzes, 55 apskates un vairāk nekā 40 nopratināšanas, kā arī vienlaikus tika iegūta informācija un veiktas izmeklēšanas darbības vēl trīs Eiropas Savienības valstīs un Krievijā.

2017.gada 9.augustā kriminālprocess tika nosūtīts Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām aizdomās turētajām personām – trīs 1955.gadā, 1962.gadā un 1971.gadā dzimušiem Latvijas nepilsoņiem un vienu 1970.gadā dzimušu Latvijas pilsoni – par noziedzīgu nodarījumu pēc Krimināllikuma 190.1 panta trešās daļas un 253.1 panta trešās daļas.

No uzsāktā kriminālprocesa par hašiša kontrabandu atsevišķā lietvedībā tika izdalīts kriminālprocess pret vēl vienu – piekto – aizdomās turēto personu, kas ir organizētās grupas dalībnieks un šobrīd ir izsludināts meklēšanā.

Izmeklēšanas laikā tika atklāts vēl viens atsevišķs noziedzīgs nodarījums un tika izdalīts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas par šaujamieroču munīcijas neatļautu glabāšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 2. moš uzrakstiet par vēl kādu 2 gadu vecu notikumu?

Draugiem Facebook Twitter Google+