×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

VID aiztur ”naudas atmazgātājus”; shēmā iesaistīti ap 15 uzņēmumu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas pagājušajā nedēļā, veicot 14 kratīšanas Rīgā un Jēkabpilī, apturēja kāda noziedzīga grupējuma darbību, portālu “la.lv” informēja VID pārstāvji.

“Noziedzīgais grupējums, izveidojot savstarpēji saistītu uzņēmumu darījumu ķēdes, laika periodā no 2014.gada līdz 2015.gadam izvairījās no nodokļu nomaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtus līdzekļus lielā apmērā. Kriminālprocesa ietvaros ir aizturētas un par aizdomās turamām atzītas piecas personas. Divas no tām uzskatāmas par noziedzīgā nodarījuma organizatoriem; pie tam viena no tām jau iepriekš ir nonākusi VID Finanšu policijas pārvaldes redzeslokā un figurējusi VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētajos kriminālprocesos,” ziņo VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmā tika iesaistīti aptuveni 15 reāli strādājoši uzņēmumi un vairāk nekā 35 uzņēmumi ar fiktīva uzņēmuma pazīmēm.

“Noziedzīgais grupējums organizēja fiktīvu uzņēmumu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas un legalizēt noziedzīgā ceļā iegūtus finanšu līdzekļus. Minētais grupējums pārstāvēja dažādus darbības sektorus un nozares – mežrūpniecību, kokapstrādi, būvniecību, celtniecību, karjeru izstrādi un drošības sistēmu pakalpojumu sniegšanu. Noziedzīgo darbību īstenošanai tika nodibināts kāds uzņēmums, kura pamatdarbība bija grāmatvedības pakalpojumu sniegšana. Minētais uzņēmums nodrošināja grāmatvedības pakalpojumus visiem shēmā iesaistītajiem uzņēmumiem un tā aizsegā tika pastrādāts minētais noziedzīgais nodarījums.”

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrotas konkrētas personas, kuras noformēja ar PVN apliekamo darījumu dokumentus par faktiski nenotikušiem darījumiem un vēlāk par tiem banku kontos saņēma naudas summas. Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanai tika izmantoti dažādu uzņēmumu dokumenti, zīmogi, juridisko personu banku konti, personu dati, kā arī tika savstarpēji noslēgti dažādi fiktīvi līgumi. Noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi 695 978 eiro apmērā.

Kriminālprocess pret apturēto noziedzīgo grupējumu tika uzsākts 2015.gada maija beigās. Minētā kriminālprocesa ietvaros VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji pagājušās nedēļas nogalē kopumā veica 14 kratīšanas Rīgā un Jēkabpilī noziedzīgās shēmas dalībnieku dzīvesvietās, birojos un automašīnās. Kratīšanu laikā tika izņemti grāmatvedības dokumenti, datori, zīmogi, kodu kalkulatori kā arī skaidra nauda 10 000 euro apmērā.

Kriminālprocesa ietvaros ir aizturētas piecas personas, kuras atzītas par aizdomās turētām un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Divas no aizdomās turētām personām uzskatāmas par noziedzīgā nodarījuma organizatoriem, bet viena no tām jau iepriekš ir nonākusi VID Finanšu policijas pārvaldes redzeslokā un figurējusi VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētajos kriminālprocesos. Šī persona jau agrāk ir krimināli sodīta par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

2015.gada 12.jūnijā VID Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļa aizturēja kādu VID Finanšu policijas pārvaldes amatpersonu par to, ka minētā amatpersona kriminālprocesa ietvaros ļaunprātīgi mantkārīgā nolūkā izmantoja savu dienesta stāvokli. Par šo gadījumu ir uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 318.panta otro daļu[3]. Minētai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un VID pārtraucis darba tiesiskās attiecības ar šo personu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šādas ziņas diezgan bieži lasāmas,bet neesu lasījis,ka kāds par to notiesāts un gadiem sēdētu cietumā…Laikam jau lielā nauda palīdz , vai ir pietiekami augsts “jumts”…

Draugiem Facebook Twitter Google+