×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Mirušā zīdaiņa māte ievietota psihiatriskajā slimnīcā (13)

svece-664x664

Lizuma pagastā mirušā zīdaiņa māte ievietota psihiatriskajā slimnīcā, bet policija tagad gaida ekspertīžu rezultātus, lai noskaidrotu, vai bērns jau piedzimis nedzīvs vai tomēr ticis apzināti nonāvēts, vēsta TV3 ziņas.

Piebraucamo ceļu uz mājām, kur dzīvoja mirušā zīdaiņa māte ar pārējo ģimeni, vīru un vēl četriem bērniem, klāj sniegs. Durvis atver viņa pati un aicina ienākt, lai gan kamerai seju rādīt nevēlas. Pārāk mazs ir Lizuma pagasts, un gribas pasargāt vecākos bērnus, kuriem tepat jāiet skolā.

Policijai 43 gadīgā sieviete stāstījusi, ka nezināja par savu grūtniecību. 3. februāra vakarā, kad dzemdības sākās, abi mazākie, pusotra un četrgadīgie, bērni gulējuši. Vecākās meitenes – 10. un 12. klases skolnieces – bijušas pie draugiem. Vīra arī nav bijis mājās.

Par Gulbenes novada Lizuma pagastā notikušo mēs, iespējams, neko neuzzinātu, ja mātei pēc dzemdībām nebūtu sākušās veselības problēmas, kā dēļ nācās meklēt ārstu palīdzību. Mediķiem, ieraudzījušiem, ka sievietei nesen bijušas dzemdības, radās loģisks jautājums – kur ir mazulis?

7. februārī mediķi informēja policiju, un tai pašā dienā izmeklētāji sievietes dzīvesvietā, siltumnīcā, satītu plēvē atrada zīdaiņa līķi.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore pastāstīja, ka Kriminālprocesa ietvaros notika sākotnēja zīdaiņa apskate. Vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas, bet īsto nāves cēloni noteiks ekspertīze.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XII nodaļas “Nonāvēšana”.

Virse skaidro, ka policijas galvenais uzdevums tagad ir noskaidrot, vai noticis noziedzīgs sastāvs. Ja māte radīja apstākļus, kuros mazulis gāja bojā, viņa saucama pie kriminālatbildības. Ja mazulis piedzimis nedzīvs, tas klasificējams kā nelaimes gadījums.

Tā kā māte sadarbojās ar izmeklētājiem un nebija iepriekš sodīta, apcietinājums viņai netika piemērots, taču TV3 tapis zināms, ka sieviete vakar ievietota psihiatriskajā slimnīcā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. tika nonāvets apzināti un ietīts plēvē un paslēpts pleve ietina ja gadijama berna likis sak smirdet lai suni neizvalak pa pagalmu ta sieviete ir slepkava un pirmo bernu vina ari miskaste izmeta viss pagasts tirzas to zin

 2. Ja tas berns, tika nonāvets apzināti un ietīts plēvē un paslēpts, tad nav ko apspriest viņa ir slepkava un tāda jāliek cietumā

 3. šai sievietei tas nav pirmais izmestais,tā kā nekāda aprunāšana nenotiek.Ticēt nevar nevienam viņas vārdam,melo.Ceru,ka beidzot viņa saņems pēc nopelniem.Sods pienāktos arī vīrietim,jo to nevar neredzēt.

 4. ir bijis gadijums kad nezin par grutniecibu,galigi garam ir psihiska klinika..nedomaju kad matei prieks par izdarito,ja man tukuma butu jadzemde ari dzemdetu bez arstiem un man ir pie dirsas ko citi doma jo palasiet atsauksmes likvidet tukumu vajag,labi kad jurmala dzima.vareja psihologu norikot ka pec traumas,es personigi nezinatuko darit ja ta gaditos,protams ne siltumnica liktu..atrie butu un t.t. sita smirdiga latviesu tauta pat nespej just lidzi kad pasiem butu tad butu dirsa, uzskatu kmr nav gala rezultats izmeklesana nav ko aprunat laba vai slikta,vina vismaz pec pabalstiem neskraida ka citas ,drasties jedz bet parupeties ne suda..mums pat lv nav izteikts ko tada sit darit ,oki atrie,bet ka dokomentus kartos???? u.c. uzskatu kad ir japastasta ka sada situac rikoties,lai nav siltumnicas pleve titi

 5. ļotī ceru ka parejie vecāki nesāks sievieti noniecinat savu bērnu klātbūtnē.jo bbērnī var sākt apcelt tās mātes bērnus kuri tapat jau tagad ir apjukusi.

 6. Ārprāts paši jau tādu sabiedrību veido. Murgs arī Daukstu pagasta gadījums bija ne jau labvēlīga ģimene. Tagad traģēdija ko kladzina pa visu valsti. Jārāda mājas lai pasaule ņirgātos par pārējiem bērniem, nu ko tas dod ka māti nerādija, mājas daudzi pazīst. Nevar izsekot visas sievietes ir vai nav stāvoklī.

 7. Nu, tur tāpat pagasts zinās, kura tā māte ir.. Cik tad ir tādu ģimeņu, kam 4 bērni? Mazā miestiņā ātri vien var izskaitļot. Neteiktu, ka anonīmais raksts sanācis..

 8. citi pie bernina gruti tikt bet citiem ka kakenei

 9. Ka dzivo LATVIJA,sieviete ar 4 berniem..

 10. Skumji,bet kā var nezināt,ka esi stāvoklī?

 11. Pilnīga personu dzīves telpas neievērošana!!!!

 12. protams ka mammai būs nervu sabrukums…….es pirms 10 gadiem zaudēju bērniņu..vēl joprojām nevaru to pārdzīvot

 13. durkā iešķiebs politisku diagnozi…

Draugiem Facebook Twitter Google+