Latvijā
Novados

Vidzemē atdzīvināts vīrietis, kuram pēc pirts iestājusies klīniskā nāve 16

Vakar Vidzemē kādam vīrietim pēc pirts apmeklēšanas iestājusies klīniskā nāve, un mediķiem sekmīgi izdevies viņu reanimēt, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Mediķi bija saņēmuši izsaukumu pie kāda 68 veca vīrieša, kuram pēc pirts apmeklējuma bija palicis slikti. Pa ceļam uz slimnīcu vīrietim stāvoklis pasliktinājās. Mediķiem nācās apturēt mašīnu un veikt atdzīvināšanas pasākumus, jo vīrietim bija iestājusies klīniskā nāve. Vīrieša reanimēšana noritēja veiksmīgi un viņš tika nogādāts slimnīcā.

Vakar negadījumos cieta arī vairāki bērni. Viens no šādiem negadījumiem pagājušajā diennaktī noticis Rīgā, kur divus gadus vecs zēns apēdis pieaugušajiem domātas medikamentu tabletes. Pēc saindēšanās ar tām zēns nogādāts slimnīcā.

Tāpat aizvadītajā diennaktī deviņus mēnešus vecs puisītis, sēžot vecākiem klēpī, aplējies ar karstu tēju un nogādāts slimnīcā ar termiskiem rokas, krūšu un augšstilba apdegumiem.

Termiskus apdegumus pagājušajā Kurzemē guvis arī 27 gadus vecs vīrietis, aizdedzinot grilā malku un šim nolūkam izmantojot benzīna un eļlas maisījumu. Pēc malkas aizdedzināšanas noticis uzliesmojums un vīrietis nogādāts slimnīcā ar rokas apdegumu.

Tāpat Kurzemē traumu guvusi deviņus gadus veca meitene, lēkājot pa batutu. Lēkāšanas laikā viņa no tā izkrita, kā rezultātā viņa ar rokas lūzumu tika nogādāta slimnīcā.

Aizvadītajā diennaktī kopumā ātrā palīdzība saņēma 1248 zvanus, no kuriem 227 bija saistīti ar dažādām traumām un negadījumiem.

LA.lv