×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Vienkārši likumi, kam sekot ik dienas – 17 laimes “atslēgas” dvēseles mieram (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Lai gan šobrīd par personības izaugsmi, līdzsvara sajūtas un dvēseles miera rašanu ir pieejams vairāk informācijas nekā jebkad, tās pārbagātībā tomēr lielākā daļa patiešām vērtīgu ieteikumu mums paskrien garām. Tādēļ piedāvājam personības attīstības un izaugsmes treneres, “Being Fabulously Fit & Healthy at 50” un citu grāmatu autores Ivonnas Bignalas ieteikumus un pašu pieredzē gūtas atziņas, ko ņemt vērā ik dienas, tā pamazām mainot savu dzīvi un noturot patiesībā tik viegli gūstamo laimes sajūtu!

1. Sāc vairāk domāt par sevi! Pat tad, ja tas nozīmē atsevišķu cilvēku pazušanu no tavas ikdienas vai rīkošanos pretēji vairākuma vēlmēm. Ja vēlies doties mājās no pasākuma, jo jūties nogurusi, dari to, nevis cieties vairākas stundas, līdz to vēlēsies arī draudzene. Ja piektdienas vakaru labprātāk pavadi ar grāmatu rokās, baudot mieru, ļauj sev to darīt, nevis pievienojies “obligātajai” kolēģu pasēdēšanai kādā no laimīgajām stundām vecpilsētā. Cieni savas vēlmes un sajūtas!

2. Nenoklusē savas sajūtas! Reizi par visām reizēm iemācies runā tiešu valodu, tā skaidri paužot savas domas, vēlmes un viedokli, par to nekaunoties!

3. Rūpējies par savu fizisko veselību – izvēlies veselīgu uzturu, esi aktīva, neaizmirsti par tik svarīgo atpūtu un miegu!

4. Ģērbies tā, kā jūties ērti! Un kas par to, ka kādam kedas un svārki joprojām šķiet nesavienojama kombinācija? Ja apģērbā jutīsies kā savā ādā, tava pašsajūta būs krietni labāka, bet noskaņojums – gaišāks!

5. Laiku pa laikam atgādini sev, ka vien pati esi atbildīga par laimes klātbūtni savā ikdienā. Negaidi mītisku labdari, kas visu paveiks tavā vietā – pieņem lēmumus un aktīvi rīkojies, lai dzīvotu tādu dzīvi, kādu vēlies dzīvot!

6. Reizi par visām reizēm pieņem sevi! Ar nekontrolējamiem matiem, joprojām uzlabojamo sakodienu, zīmēm, ko tavā ķermenī iegravējusi grūtniecība, un citām šķietamām nepilnībām. Lolo un mīli sevi!

7. Atrodi kaut lieku pusstundu dienā, lai darītu to, kas tev liek justies laimīgai. Velti laiku vaļaspriekam, iecienītajiem atpūtas veidiem un, pats būtiskākais, nejūties par šādi izmantoto laiku vainīga! Tas nebūt nav ticis izniekots!

8. Pieņem komplimentus, ko dzirdi, ieklausies tajos un nebaidies izrādīt prieku, ko tevī rada labie vārdi! Pārāk bieži mēs kautri noduram acis un aizmirstam ar sevi palepoties.

9. Pārstāj savā prātā neskaitāmas reizes analizēt pagātnes notikumus! Vienīgais, ko ar šīm atmiņām vari iesākt, ir pieņemt tās un mācīties no gūtās pieredzes. Pārstāj justies vainīga vai nožēlot nepateikto un neizdarīto vai, tieši otrādi, vārdus, ko dusmu uzplūdā kādam esi veltījusi, un rīcību, kas bijusi pārsteidzīga!

10. Tā vietā, lai brīvos brīžus izmantotu, pārlūkojot jaunumus sociālajos tīklos vai skatītos televīziju, izmanto tos lietderīgāk! Velti laiku sev, nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm vai vienkārši ļaujies spontānai idejai aizbraukt uz jūru un noskatīties saulrietu!

11. Nebaidies runāt par saviem mērķiem un sapņiem ar līdzcilvēkiem! Lai idejas taptu realizētas, tām jābūt “apritē”!

12. Atrodi veidu, kā piedot cilvēkiem, pret kuriem jūti aizvainojumu! Pretējā gadījumā tas tikai kaitēs tev pašai, burtiski saēdot tevi no iekšienes.

13. Tā vietā, lai paļautos vien uz faktiem un izvēlēties situāciju racionālu analīzi, vairāk ieklausies sevī! Ko stāsta tava intuīcija, par ko cenšas signalizēt maņas? Neapslāpē sevī šīs sajūtas!

14. Ļauj sev sapņot! Neapklusini idejas, kas sākotnēji šķiet nerealizējamas! Atceries, ka neiespējams nav nekas – neiespējamais vien prasa vairāk laika nekā iespējamais!

15. Izvērtē, kā tērē savu fizisko, emocionālo un mentālo enerģiju, kā arī kam velti savu laiku un resursus! Vai visas nodarbes, ko veic savā ikdienā sniedz gandarījumu, piepildījuma sajūtu un veicina tavu izaugsmi?

16. Pārtrauc meklēt attaisnojumus savai neizdarībai! Atceries, ka pati esi atbildīga par savu dzīvi – norisēm, cilvēkiem un pavērsieniem tajā!

17. Sargā savu sirdi! Neizdāļā savas jūtas, enerģiju un emocijas cilvēkiem, kuri tās nespēj novērtēt! Pārlasi iepriekš minēto un vēlreiz atgādini sev, ka tikai tu pati veido savu ikdienu un dzīvi kopumā!

%MCEPASTEBIN%

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ka 18 laimes atslegu Atbildēt

    sini laicigaja dzive vajadzeetu izmantot nodibinot personigas attiecibas ar Dievu.

Draugiem Facebook Twitter Google+