×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. februāris, 2012
Drukāt

Vietām modušies jau pirmie kukaiņi

taurenis

Siltajās atkušņa dienās vietām Latvijā modušies jau pirmie kukaiņi, taču tas nebūt nenozīmē, ka tuvākajā laikā no ziemas miega modīsies visi kukaiņi.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Latvijas Dabas muzeja entomologs Jānis Dreimanis, kukaiņi aktīvu dzīvi pēc ziemas miega sāk, kad gaisa temperatūra ir pakāpusies līdz plus 7 grādiem, taču mēdz būt arī gadījumi, ka daži kukaiņi pamostas nelielo ziemas atkušņu laikā.

Visbiežāk neilgajās siltajās ziemas dienās pamostas tie kukaiņi, kuri pārziemojuši zem koku mizas, vai arī tādā vietā, kur dienas laikā nemitīgi spīdējusi saule. Tomēr, uznākot salam, šie kukaiņi iet bojā.

Pirmie kukaiņi, kurus, atnākot pavasarim un iestājoties siltam laikam, varēs vērot dabā, būs odi un dienastauriņi, piemēram, raibeņi un balteņi, jo šie tauriņi pārziemo jau kukaiņu stadijā. Savukārt pārziemojošie odi pēc pamošanās gatavosies un meklēs vietu olu dēšanai.

Dreimanis sacīja, ka to, vai pavasarī un vasarā būs daudz odu un dunduru, rādīs laiks pavasarī. Ja pavasarī būs daudz lietus un peļķu, tad arī odu un dunduru būs daudz.

Pēc entomologa teiktā, iepriekšējās divas ziemas ir bijušas daudz labvēlīgākas kukaiņu pārziemošanai, jo bijusi bieza sniega sega. “Šobrīd laika apstākļi ir labvēlīgi tam, lai odu nebūtu daudz, taču tikai pavasaris ar vai bez nokrišņiem parādīs īsto situāciju,” piebilda Dreimanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+