×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Vilks: Latvijas iedzīvotāji eiro pieņēmuši labāk nekā gaidīts (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs (no kreisās), tulks, Igaunijas premjers Andruss Ansips, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un finanšu ministrs Andris Vilks piedalās svinīgajā pirmās eiro banknotes izņemšanas pasākumā, atzīmējot Latvijas pievienošanos eirozonai. (Publicitātes foto)

Latvijas iedzīvotāji eiro ir pieņēmuši labāk nekā gaidīts un pārejas process no latiem uz eiro ir bijusi ļoti veiksmīga, otrdien intervijā Latvijas Radio atzina finanšu ministrs Andris Vilks.

“Redzams, ka iedzīvotāji tiešām ir pieņēmuši eiro un pieņēmuši pat labāk nekā gaidīts. Mēs pārāk daudz sevi biedējām, ka process būs sarežģīts un jaunā nauda nepatiks, bet mēs redzam, ka tas process ir aizgājis pozitīvi un eiro cilvēki ir pieņēmuši. Arī tirgotāji vairums gadījumu ir bijuši godprātīgi un nav bijuši nekādu tehnisko ķibeļu,” teica Vilks.

Viņš uzsvēra, ka Latvija eiro ieviešanai ir pārdomāti gatavojusies jau vairākus gadus un pārņēmusi labāko pieredzi no Igaunijas, Slovākijas un citām valstīm. “Manuprāt, esam pārspējuši viņus, cik sekmīgi mums tas izdevies.” atzina Vilks, piebilstot, ka ar savu pieredzi Latvija ļoti labi spēs palīdzēt Lietuvai nākamgad.

Finanšu ministrs arī pastāstīja, ka lietuvieši jau pagājušā gadā lūguši palīdzību sagatavoties eiro ieviešanai un, viņaprāt, Latvija spēs ļoti labi palīdzēt.

Latvija 1.janvārī kļuva par 18.eiro zonas dalībvalsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Masonu propaganda. Latvijā cilvēkiem eiro ļoti nepatīk.

 2. Ļiti nevērta naudas vienība, kūst vēl ātrāk kā sniegs ienests siltumā!
  Jā, pie reizes, arī man prieks, ka varēsim atbalstīt Āfriku! Tur jau strādāt negrib, arī dzīves līmenis cits, bet palīdzēt vajag, jo pašiem jau tā viss līdz un pāri kaklam!

 3. Fantastiska atziņa – Latvijas iedzīvotāji eiro pieņēmuši labāk nekā gaidīts – vai iespējams nepieņemt, ja homo sapienam 3 X dienā jāēd?

 4. Kas tur ko nepierast?! Pieradām pie repšikiem, pieradām pie lata, un dumjāki taču neesam kļuvuši! Žēl jau škirties no latiņa, bet jāsaprot, ka eiro mums vajag! Daudzi to nesaprot un vadās tikai no plikām emocijām,bet , kā māca vēsture, ar tām vien neizdzīvot!

 5. Latvieši ir pieradināti pie kolonijas statusa un verdzības…….

 6. Vai vilks gaidīja, ka Latvijas iedzīvotāji par to, ka viņš ar Dombrovski uzspļāva iedzīvotāju nospiedošā vairākuma viedoklim, sados viņam pa purnu?

 7. Nav dzirdēta iespēja nepieņemt euro,kāpēc runāt par notikušo piespiedu akciju.Kad Eiropai apniks barot neražojošu valsti,tad būs atkal jāievieš vecais lats.Tagad mēģina attaisnot reklāmai izniekoto naudu.It kā ja nebūtu reklāmas,nebūtu eiro.

 8. Varēsim ātrāk finansiāli palīdzēt Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna (ĀKK) valstīm!

 9. Atliek tikai cerēt,ka arī progresīvā ienākuma nodokļa ieviešana,ko premjers mums solīja jau ar 2010.gadu,notiks tik pat veiksmīgi. Skat.”Ieviesīs progresīvo nodokli,samazinās minimālo algu”,Aleksis Zoldners,”Apollo”,redakcija@apollo.lv Otrdiena,2009.gada 9.jūnijs,14:31.

 10. Varētu domāt ka man kāds prasīja.Tagad mūsu parādi saruks strauji jo strauji!!! investīcijas ieplūdīs vēl straujāk.Ar rūpnīcam būs pilna Latvija!!! Politmafija vairs nezags!!! URĀAAAAAAAA

Draugiem Facebook Twitter Google+