×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Viņķele: nodokļu politikai 2014.gadā ir jākļūst taisnīgākai

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā nodokļu politikai 2014.gadā ir jākļūst taisnīgākai – nodokļi no darbaspēka ir jāpārnes uz patēriņu, piektdien intervijā LTV raidījumā “Labrīt, Latvija!” atzina  labklājības ministre Ilze Viņķele.

Viņa norādīja, ka Latvija nākotnē virzīsies uz taisnīgāku sociālo sistēmu, tādēļ ir uzsākta diskusija par progresivitāti nodokļos. Viņķele piekrita, ka nodokļu sistēma līdz šim ir bijusi regresīva.

“Nodokļu sloga pārlikšana no darbaspēka uz patēriņu ir taisnīgāks mehānisms – ja vairāk patērē, vairāk maksā nodokļus. 2014.gadā varētu būt runa par progresīvā minimuma ieviešanu, kas nozīmētu lielāku ar nodokli neapliekamo summu mazo algu saņēmējiem. Tas ir būtisks atspaids un palielinātu ieņēmumus,”  teica ministre.

Viņa skaidroja, ka progresīva neapliekamā minimuma ieviešana vairos ieņēmumus mazo algu saņēmējiem, kā arī mazinās ēnu ekonomiku.

Viņķele arī paskaidroja, ka nākamgad vēl nav iespējams ieviest progresiju nodokļos, jo 2013.gada budžets ir pirmais budžets, kurā netiek mazināti izdevumi, bet gan piešķirti papildus līdzekļi prioritātēm.

Jau vēstīts, ka finanšu ministrs Andris   Vilks  rosinājis   progresīva ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamā minimuma ieviešanu no 2014.gada.

“2014.gadā noteikti mums vajadzētu ieviest citu mehānismu, proti, palūkoties uz iedzīvotāju ienākumiem no progresivitātes  skatupunkta – nevis ieviest   progresīvo  nodokli, bet, balsoties uz gada ienākumiem, paskatīties, kā panākt pretim iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem, attiecīgi palielinot neapliekamā minimuma gradāciju. Tas, manuprāt, ir izdarāms, un tādā virzienā Latvijai vajadzētu virzīties uz priekšu,” sacīja ministrs.

Patlaban ar nodokļiem neapliekamais minimums ir 45 lati mēnesī, savukārt atvieglojums par apgādībā esošiem bērniem – 70 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+