Mobilā versija
Brīdinājums -0.2°C
Diāna, Dina, Dins
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
18. augusts, 2015
Drukāt

Cik uzticams avots ir internets? Eksperte iesaka informāciju pārbaudīt vairākos avotos

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

“Nesen starp mani un paziņu radās nesaprašanās par to, kurš ir džeza tēmas “Karavāna” (1936) autors. Mans oponents teicās internetā atradis, ka autors esot Djūks Elingtons. Taču patiesībā autors ir Elingtona orķestra trombonists Huans Tizols. To es pārbaudīju pēc grāmatas, bet, meklējot internetā, var kļūdīties,” vēstulē “Latvijas Avīzei” rakstīja Linards Strelēvics Rīgā.

Vispirms pārliecinājos, ka internetā tomēr atrodams Huana Tizolas kā “Karavānas” autora vārds – arī tad, ja to ieraksta “google.lv” latviski. Taču patiešām – cik uzticams avots ir internets? To jautāju uzziņu un tulkošanas sistēmas “Letonika.lv” portāla vadītājai Ingai Vasiļjevai un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mūzikas lasītavas darbiniecei Ligitai Avotai.

I. Vasiļjeva pastāstīja, ka vikipēdiju un internetu kopumā var un vajag izmantot, taču informācija jāpārbauda vairākos avotos. Jo gadās, ka arī drukātajos materiālos ieviešas kļūdas. “Internetā saturu lielākoties veido parasti cilvēki, nevis eksperti, un informācija bieži ir subjektīva. Enciklopēdijas tomēr veido cilvēku kolektīvi, kuri to dara profesionāli. Taču mēdz kļūdīties visi, cilvēki nav roboti,” norāda I. Vasiļjeva. Viņa informācijas meklēšanā iesaka aiziet uz tuvējo bibliotēku, taču internets ir ļoti noderīgs tieši brīdī, kad bibliotēka nav pieejama.

L. Avota uzsvēra, ka oriģināli izdota grāmata vienmēr ir labāka, un LNB speciālisti visu informāciju vispirms pārbauda drukātos avotos.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (1)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+