Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
18. augusts, 2015
Drukāt

Cik uzticams avots ir internets? Eksperte iesaka informāciju pārbaudīt vairākos avotos

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

“Nesen starp mani un paziņu radās nesaprašanās par to, kurš ir džeza tēmas “Karavāna” (1936) autors. Mans oponents teicās internetā atradis, ka autors esot Djūks Elingtons. Taču patiesībā autors ir Elingtona orķestra trombonists Huans Tizols. To es pārbaudīju pēc grāmatas, bet, meklējot internetā, var kļūdīties,” vēstulē “Latvijas Avīzei” rakstīja Linards Strelēvics Rīgā.

Vispirms pārliecinājos, ka internetā tomēr atrodams Huana Tizolas kā “Karavānas” autora vārds – arī tad, ja to ieraksta “google.lv” latviski. Taču patiešām – cik uzticams avots ir internets? To jautāju uzziņu un tulkošanas sistēmas “Letonika.lv” portāla vadītājai Ingai Vasiļjevai un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mūzikas lasītavas darbiniecei Ligitai Avotai.

I. Vasiļjeva pastāstīja, ka vikipēdiju un internetu kopumā var un vajag izmantot, taču informācija jāpārbauda vairākos avotos. Jo gadās, ka arī drukātajos materiālos ieviešas kļūdas. “Internetā saturu lielākoties veido parasti cilvēki, nevis eksperti, un informācija bieži ir subjektīva. Enciklopēdijas tomēr veido cilvēku kolektīvi, kuri to dara profesionāli. Taču mēdz kļūdīties visi, cilvēki nav roboti,” norāda I. Vasiļjeva. Viņa informācijas meklēšanā iesaka aiziet uz tuvējo bibliotēku, taču internets ir ļoti noderīgs tieši brīdī, kad bibliotēka nav pieejama.

L. Avota uzsvēra, ka oriģināli izdota grāmata vienmēr ir labāka, un LNB speciālisti visu informāciju vispirms pārbauda drukātos avotos.

Pievienot komentāru

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+