×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Virtene ar 23 kino pērlēm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Saimona Kērtisa "Adele zeltā"

No 21. līdz 26. septembrim skatītājus priecēs Starptautiskais kinofestivāls “Baltijas pērle”. Tā laikā kinoteātrī “Splendid Palace” varēs novērtēt 23 pērles, no kurām liela daļa ir pasaulē atzītu kinofestivālu nominantes.

Festivāla apakšprogrammās tiks iztirzātas vairākas tēmas, kas savā starpā pārklājas. “Logs uz Krieviju” sniegs ieskatu Krievijas kinematogrāfistu jaunākajā veikumā, piedāvājot Kirila Serebreņņikova filmu “Māceklis”, septiņu režisoru sieviešu veidotās kino noveles “Pēterburga. Tikai ar mīlestību” un Annas Melikjanas “Par mīlestību”. Programma “Debates”, kurā ietilpst Džeimsa Vanderbilta filma “Patiesības brīdis”, Kena Louča “Es, Daniels Bleiks” un Saimona Kērtisa “Adele zeltā” (attēlā), mudinās pievērsties asām ētiskām un politiskām problēmām. “Festivālu eksotika” piedāvās autorkino – arī Žana Pjēra Dardēna un Lika Dardēna “Svešinieci” un Pola Verhovena filmu “Viņa”. Programma “Kino ar gaumi” rosinās ielūkoties modes, stila un mākslas pasaules vēsturē un aizkulisēs, piedāvājot arī Metjū Mieles uzņemto filmu “Bez prāta no “Tifanija””. Šajā programmā pārstāvēta Vima Vendersa filma “Skaistās dienas Aranhuesā”, Benuā Delepēna un Gustava Kerverna “Pa vīna ceļiem pretī mīlai”, Stīvena Frīrza “Florense Fostere Dženkisa” un Džona Kroulija “Bruklina”. Tāpat festivālā ar Džordža Kjukora filmas “Mīlēsimies” seansu tiks sumināta aktrise Merilina Monro, bet “Baltijas pērles” īpašā notikuma gods ticis Vita Stilmena jaunākajai filmai “Mīla & draudzība”.

“Jau kopš festivāla pirmsākumiem ir skaidrs tā fokuss – gādāt, lai rīdzinieki un pilsētas viesi sajūt, kas notiek Eiropas un pasaules kino,” uzsver “Baltijas pērles” projektu vadītāja Asnāte Vasiļjeva. “Baltijas pērlei” neesot ambīciju kļūt par visaptverošu festivālu ar nopietnu filmu industrijai veltītu sadaļu.

Pēdējos gados “Baltijas pērle” piedzīvojusi pārmaiņas, no vairāku nedēļu ilga notikuma pārtopot intensīvā kino maratonā nepilnas nedēļas garumā. A. Vasiļjeva stāsta, ka pie šā laika nogriežņa arī plānots turēties. “Šogad uzaicinātie festivāla viesi neieradās, jo pēc teroraktiem Francijā un “Brexit” Lielbritānijā viņiem mainījās plāni. Tālab nācās atteikties arī no iecerētajām publiskajām diskusijām, meistarklasēm un citiem kultūrizglītības pasākumiem. Visas neīstenotās iestrādnes tiek pārvirzītas uz nākamo gadu.”

 

Iesaka kino kritiķi

Kritiķe Daira Āboliņa: “Iesaku noskatīties tās filmas, kas, visticamāk, Latvijas kinoteātru regulārajā repertuārā neatgriezīsies specifiskās festivālu kvalitātes dēļ. Viena no tādām ir K. Louča filma “Es, Daniels Bleiks” – ļoti aizkustinošs stāsts par cilvēkiem, kuri ir izstumti no sabiedrības. Tāpat iesaku noskatīties K. Serebreņņikova “Mācekli”, kurā režisors runā par kristietību vārdos un darbos, par melīgu morāli un tikumību skolas vidē.”

Kinokritiķis un kino zinātnieks Viktors Freibergs: “Festivāls piedāvā programmu, ko veido kino vēstures šedevri, kurus noskatīties uz lielā ekrāna Latvijā neizdodas bieži. Piemēram, Džordža Kjūkora “Mīlēsimies” ar Merilinu Monro galvenajā lomā ir filma, kas uz lielā ekrāna kādreiz mūžā ir jāredz. Tāpat interesi izraisa izcilā skotu režisora K. Louča filma “Es, Daniels Bleiks”, V. Stilmena filma “Mīla un draudzība”, kas tika iekļauta Sandānsas festivālā. Daudzsološa šķiet arī Bruno Dimona sirreālā filma “Svelmainais līcis”.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+