×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. marts, 2012
Drukāt

Visaktīvāk internets tiek lietots pēc darba laika beigām

dators

Pretēji pastāvošajam uzskatam, ka internets galvenokārt tiek lietots kā darba instruments, tas visvairāk tiek lietots pēc darba laika beigām, liecina telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēja IZZI tīkla mērījumi.

“Kaut arī internets lielākoties tiek asociēts ar neaizstājamu darba instrumentu un pašlaik ir virkne uzņēmumu un darbības jomu, kas bez tiešsaistes nav iedomājami, tomēr mūsu pēdējie tīkla mērījumi liecina, ka vislielākā interneta noslodze parādās pēc darbadienas beigām, kad cilvēki ir ieturējuši vakariņas un mierīgi bauda savu brīvo laiku. Precīzāk, intensīvākās interneta datu plūsmas vērojamas no plkst.20 līdz 22,” sacīja IZZI valdes locekle Sandra Kraujiņa.

Tāpat viņa piebilda, ka internets aktīvi tiek patērēts arī nakts stundās. “Tiesa, naktī datu plūsma samazinās apmēram sešas reizes salīdzinājumā ar vakara stundām,” atzina Kraujiņa.

IZZI mērījumi liecina, ka pašlaik nav vērojamas būtiskas izmaiņas interneta lietošanas paradumos darbdienās vai nedēļas nogalēs. Arī brīvdienās visaktīvāk internets tiek patērēts tieši vakara stundās. Iegūtie dati liecina, ka internets aizvien populārāks kļūst tieši kā brīvā laika pavadīšanas līdzeklis un cilvēki aktīvāk sāk to izmantot izklaidei.

Kompānijas novērojumi arī liecina, ka pieaug viena klienta patērēto datu apmērs. “To var skaidrot, pirmkārt, ar mūsdienu interneta tehnoloģijām, kuras ļauj izplatīt aizvien kvalitatīvāku saturu, kas nenoliedzami ietekmē arī pārraidīto datu apmēru. Kā piemēru var minēt multivides datnes, kas pašlaik ir tik apjomīgas, ka vēl pirms desmit gadiem būtu nepieciešamas stundas, ja ne pat dienas, lai tos aplūkotu. Savukārt tagad, kad būtiski audzis interneta ātrums, nepieciešams vien acumirklis, lai tos skatītu tiešsaistē,” pastāstīja Kraujiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+